reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Tak kochana zaznaczylam u mnie po genetycznych wyszla na 70 %cora...
A ty mialas wskazania do Nifty czy tak dla wlasnego spokoju zrobilas...
Ja duzo o tym myslalam...drogie to cholerstwo..nie oszukujmy sie...ale moja spokojna glowa do konca ciazy bezcenna

Ja o tescie Hamorny dowiedzialam sie od kolezanki w momencie jak tylko zaszlam w ciaze. W momencie jak sie dowiedzialam, ze istnieje taki test postanowilam, ze go zrobie. Jeszcze kilka lat temu te testy kosztowaly dwa razy wiecej.Ale fakt ciagle nie sa tanie. Jednak moim zdaniem warte swojej ceny. Po za tym to moja pierwsza ciaza i jestem blizej 40 niz 30, wiec mysle, ze ten test byl w moim przypadku jak najbardziej wskazany.

A jakie testy robilas poza testem Nifty?
 
reklama
Usg genetyczne i pappa...
Na genetycznym wszystko ok..tylko pappa zle wyszedl i ryzyko trisomii 21 wyszlo 1:538...dlatego zdecydowalusmy sie na NIFTY ...moj ginekolog twierdzi ze wyjdzie ok...bo na usg nie widac nic niepokojacego ale musialam to zrobic...zeby wreszcie muc zaczac cieszyc sie ta ciaza i zaczac kompletowac wyprawke
 
Dziewczyny dziękuję Wam za te słowa otuchy. W moim poście wkradł się drobny błąd. W 19tyg poronilam nie 4 a 2 razy.
Moj gin stwierdzil, ze jestem pechowcem dlatego w moim przypadku dodatkowa czyjność jest wskazana i uzasadniona.
Hajmal- To było tak; 1 ciąża-7tc, 2ciaza-amiopunkcja, ZepolDowna i terminacja w 19tc, 3 ciaza-amniopunkcja-zdrowa córka, 4ciąża- corka zarazila mnie mononukleozą i w 19tc krwawienie, skurcze porodowe i ..., 5ciaza- amniopunkcja, miala byc zrowa corka i byla zdrowa ale pod koniec ciazy niedopatrzenie lekarzy, problemy z lozyskiem, porod cc niedotleniona corka Apgar 1/3/1 zgon po 2h, 6ciaza-poronienie w 7tc(w grudniu 2016r) no i teraz w 7 ciazy i drżę o kazdy dzień. Jestem pod opieką genetyka, specjalistę z patologii ciąży i na lekach. Co prawda chodzę jeszcze do pracy ale bardzo sie oszczedzam. Planuje jeszcze popracowac ze 3, 4 tygodnie.
Podobno wyczerpalam juz limit niepowodzeń ale gdzies tam z tylu glowy mam czarne mysli no i od tego nie ucieknę, bo to 7ciaza. Tak naprawde obiecalismy sobie z mezem ze nie wypakuje z torby ani nie kupie ani jednego ciuszka ani wozka ani niczego dopoki nie przyjade do domku ze zdrowym maluszkiem(bedzie synus ).
Przepraszam Cię za pytanie, ale rozumiem, że ciąża, gdzie wykryto zespół Downa zakończona została terminacja czyli aborcja czy samoistnie doszło do poronienia?

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam. Jestem "świeżynką" na tym portalu. Właśnie skończył się 16 tc i odetchnęłam z ulgą, gdyż w lipcu zeszłego roku poroniłam w 8tc, a było to straszne przeżycie.. Odkąd jestem w ciąży to ciągle chodzę zasmarkana , ciągle kicham. Posiedzę na dworzu wśród drzew - smarkanie, kichanie, łzawienie. Zimniejsza pogoda- kicham, zaraz jak bym była przeziębiona- trzęsie mnie zimno. Wychodzi na to że w ciąży ujawniła się alergia i do tego ciągle się przeziębiam? Czy któraś z was też tak ma? Stałam się w tej ciąży jakaś mega delikatna? To strasznie irytujące że musze mieć przy sobie jakieś 8-10 paczek chusteczek dziennie!uhh
 
reklama
Witam
Narobiłyście mi ostatnio smaka na rosół i właśnie gotuję.
Ja ostatnio mam takie głupie schizy że dzidziolek w brzuchu nie oddycha że już wariuję, całe szczęście że jutro wizyta bo inaczej bym oszalała. Wieczorem od kilku dni jest mi bardzo niedobrze i już sobie wmówiłam że to w środku rozkłada się dziecko i stąd to "zatrucie" codziennie. Do tego przez ostatni m-c nie przytyłam ani grama a wcześniej w m-c przybywało mi po kilogramie. Wiem że to głupie tak się nakręcać ale po prostu nie mogę, sny też mam takie głupie i myśli też same się nasuwają... och niech ja już poczuję ruchy to będę spokojniejsza
Ewka też bym była za tym żeby go dokładnie obejrzeć bo to może kleszcz i też doraźnie polecam ibuprofen, nam tak weterynarz doradzał w razie czego. Doczytałam już że jesteście po wizycie u weta
Kasia pyszne kanapeczki, chyba też sobie takie zrobię na kolację, w ogóle ja ostatnio pochłaniam pomidory i ogórki. Super zdobycze i widać że nie zniszczone
Bum zdrówka podsyłam, może zwykłe przeziębienie cię dopadło. Kciuki zacisnięte za dzisiejszą wizy
Evi brzuszek spory, też taki mam, a w pierwszej ciąży byłam płaska jak deska do końca 5m-ca
Spark mam nadzieję że to od seksu, obserwuj i dawaj znać
Ewka ja byłam na takich warsztatach w pierwszej ciąży, fajna sprawa, dużo się dowiesz, dostaniesz różne próbki do wypróbowania, jak weźmiesz udział w konkursach to i całkiem konkretne nagrody może uda się wylosować, zależy z jakich firm tam będą przedstawiciele, u nas np. były do wygrania foteliki samochodowe chicco i jakieś wypasione wózki także warto się wybrać i poświecić kilka godzin bo krócej na pewno nie będzie (ze 3-4 godz. sobie zaplanuj)
Justa też bym wybrała raczej jasne dodatki a nie czarne, ale ile ludzi tyle gustów i o nich się nie dyskutuje, trzymam kciuki za wyniki NIFTY
Hajmal faktycznie sporo wydajesz co m-c na leki
Monia tak jak dziewczyny pisały, wyczerpałaś już limit na wszystko co złe, dlatego teraz będzie tylko dobrze, my będziemy za ciebie trzymać kciuki
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry