reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Witam. Jestem "świeżynką" na tym portalu. Właśnie skończył się 16 tc i odetchnęłam z ulgą, gdyż w lipcu zeszłego roku poroniłam w 8tc, a było to straszne przeżycie.. Odkąd jestem w ciąży to ciągle chodzę zasmarkana , ciągle kicham. Posiedzę na dworzu wśród drzew - smarkanie, kichanie, łzawienie. Zimniejsza pogoda- kicham, zaraz jak bym była przeziębiona- trzęsie mnie zimno. Wychodzi na to że w ciąży ujawniła się alergia i do tego ciągle się przeziębiam? Czy któraś z was też tak ma? Stałam się w tej ciąży jakaś mega delikatna? To strasznie irytujące że musze mieć przy sobie jakieś 8-10 paczek chusteczek dziennie!uhh
Ja ogólnie mam alergię od 3 lat mniej więcej, wcześniej nigdy nie miałam. Teraz na wiosnę znowu katar :( ja na alergie piłam codziennie wapno z jakimś specjalnym dodatkiem dla alergików i tyle. Nie biorę alegry ani nic w tym rodzaju, bo jak przeczytasz skład, to trochę tak, jakby się człowiek nacpal, żeby nie czuć że ma alergie.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Anaconda z jednej strony rozumiem Twoje obawy, a z drugiej (przepraszam) trochę aż się uśmiechnęłam do tego Twojego posta :-)

Nikt Ci się tam w środku nie rozkłada :-)
Przeważnie przy poronienii bardzo boli brzuch i ma się krwawienie :-)
Ja tak bynajmniej miałam w poprzednich ciazach.

Na tym etapie ryzyko poronienia jest znikome. Wiem, ciągle słyszymy i czytamy o roznych przypadkach, ale myślę że Twój Pasozytek już się u Ciebie dobrze zadomowil :-) hihi :-) mam nadzieje, że nie obrażasz się na to stwierdzenie. Ja czasem tak do męża mówię- nasz Lokator, lub nasz Pasozytek ;-) oczywiście żartobliwie, bo szalenie kocham to Maleństwo ;-)
 
Ja ogólnie mam alergię od 3 lat mniej więcej, wcześniej nigdy nie miałam. Teraz na wiosnę znowu katar :( ja na alergie piłam codziennie wapno z jakimś specjalnym dodatkiem dla alergików i tyle. Nie biorę alegry ani nic w tym rodzaju, bo jak przeczytasz skład, to trochę tak, jakby się człowiek nacpal, żeby nie czuć że ma alergie.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
A wapno można? Gdzieś czytałam że nie każdy rodzaj można w ciąży- np tych musujących smakowych podobno nie bardzo, ale nie wiem ile w tym prawdy? A szkoda się tak męczyć przez całe lato i wiosnę...
 
Przepraszam Cię za pytanie, ale rozumiem, że ciąża, gdzie wykryto zespół Downa zakończona została terminacja czyli aborcja czy samoistnie doszło do poronienia?

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom

Tak terminacja to inaczej zakończenie ciąży. Dostalam leki na wywolanie porodu i tak zakończyła się ciąża. Nie proszę o zrozumienie ani o ocenianie mnie. Było minęło.
 
Tak terminacja to inaczej zakończenie ciąży. Dostalam leki na wywolanie porodu i tak zakończyła się ciąża. Nie proszę o zrozumienie ani o ocenianie mnie. Było minęło.

Monia w zeszlym roku dokladnie 22 czerwca przechodzilam to samo...wiem co to znaczy...i wiem jak trudna jest podjac taka decyzje...i tu tez zgadzam sie z toba...bylo minelo i teraz juz tylko lepiej byc musi..
 
Cześć Witam Was wszystkie dojrzałe "ciężaróweczki". Postaram się w skrócie przybliżyć Wam moją osobę. Wróciłam tu na BB po kilku latach. Mam jedną córkę 7latkę.Mam 37lat i jestem w 14tc, po raz 7...
2 razy poronilam w 7tc, 3razy w 19tc, i raz juz urodzilam w 39tc ale corka zmarla po 2h.Sekcja nie wykazala nic sensownego.
Zarzekalam sie ze juz nie podejmę próby jednak chęć posiadania drugiego dziecka i rodzeństwa dla córci okazala sie silniejsza.
Z racji wieku moj gin skierowal mnie na PAPP.Ryzyko 1:390 Postanowilismy z mężem zrobić test genetyczny z krwi PANORAMA. Probowki z krwią przebadano w USA (stąd cena 2tysiaki ) i po 10dniach dowiedzialam sie że ryzyko chorób genetycznych jest b.niskie i wynosi 1:10 000 Z jednej strony cieszę się ale mam świadomość ze to badanie nie daje takiej pewności jak amniopunkcja. Niestety amiopunkcja raczej nie wchodzi w grę bo ciąża jest zagrożona.Nakaz leżenia.biorę leki sterydy, hormony m.in. clexane w brzuch codziennie.
Czy ktoras z Was miala to badanie i moze cos powiedziec? Czytalam troche na forach i tam znalazlam przypadki ze test NIFTY sie pomylil i kobieta urodzila chore dziecko.
Wpisalam to na tym wlasnie forum, bo jestescie tu tez w podobnym wieku i wiem ze takie badania genetyczne nie są Wam obce.
Pozdrawiam Was goŕąco.
Współczuję przeżyć...
Mój lekarz też mówił mi, że zna 2 przypadki kiedy NIFTY się pomyliło, nie ma wtedy szans na odzyskanie pieniędzy i sądzenie się, bo mają zastrzeżoną granicę błędu... ale myślę, że żaden test nie da 100procent pewności, a jak ktoś czuje się dzięki temu spokojniejszy to czemu nie

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam. Jestem "świeżynką" na tym portalu. Właśnie skończył się 16 tc i odetchnęłam z ulgą, gdyż w lipcu zeszłego roku poroniłam w 8tc, a było to straszne przeżycie.. Odkąd jestem w ciąży to ciągle chodzę zasmarkana , ciągle kicham. Posiedzę na dworzu wśród drzew - smarkanie, kichanie, łzawienie. Zimniejsza pogoda- kicham, zaraz jak bym była przeziębiona- trzęsie mnie zimno. Wychodzi na to że w ciąży ujawniła się alergia i do tego ciągle się przeziębiam? Czy któraś z was też tak ma? Stałam się w tej ciąży jakaś mega delikatna? To strasznie irytujące że musze mieć przy sobie jakieś 8-10 paczek chusteczek dziennie!uhh
Ja prawie cały czas katar, albo zwyczajnie uczucie zapchanego nosa, ponoć coś się tam powiększa i tak może być :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej, ja po pracy, zakupach i pysznym obiadku. Zrobilam sobie kasze gryczana z warzywami, indyka w sosie grzybowym i sałatę lodową z jogurtem naturalnym. Pychota:)a maleństwo szaleje po tym bardzo, przy pepku zrobilo się na kilka chwil wybrzuszenie, pewnie dupka mała:biggrin2:córeczka w szoku byla.
W moim miasteczku likwiduja sklep z ubrankami i rzeczami dla dzieci, kupiłam wielką pieluche tetrowa 115x115cm w misie z 16 na 8zl:)firmy mayoral, uwielbiam ich ubranka chociaz ceny mają z kosmosu:errr:
 
reklama
Masakra. Teraz juz musi byc dobrze.

Wrocilam od rodzinnego i jestem wq... maxymalnie. Z czystej zlosliwosci mi clexanu nie przepisal. Dalam mu papiery, karte ciazy, zaswadczenie a on mi powiedziall " niech sobie p. Doktor podpisze umowe z nfz, ja tych lekow nie przepisze " to czysta zlosliwosc. Nawet mi dopegytu nie chcial przepisac bo jak mi zmierzyl cisnienie to bylo prawidlowe. To bo takie ma byc jak sie leki bierze. Rece mi opadly do tego czasu byl potrzebny zeby posluchac czy nie pluca lub oskrzela. Wypisac antybiotyk na angine i tyle. Masakra musze teraz znalesc nowego rodzinnego, nigdy zadnych badan, skierowan -nic.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry