reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Hej Figa90, na ból głowy spróbuj się polożyć płasko i pod nogi sobie podłożyć kilka poduszek, zebys miała taka postawe jak na krześle + zimny okład na glowę i leżeć. Mi przy mocnym bólu głowy to pomogło. Możesz jeszcze zaciemnić pokoj. Warto spróbować metody zanim wezmie się leki :)



NataliaaJ, Mówili Ci już jaka płeć? U mnie 1cm w 3 dni :D szał! Fajnie, że tak ładnie i równo rosną :) z jakiego miasta jestes?

Dziewczyny jakie przyjmujecie suplementy? Ja do tej pory brałam Femibion Natal 1. Dzisiaj kończe opakowanie i przechodzę na Femibion Natal 2 PLUS. Ale nie jestem do nich przekonana. Gin polecała mi Pregna Plus albo MamaDHA ale patrząc po składzie ledwo co tam jest. Chociaż zaraz sezon owocowy to może przerzucę się na coś od niej bo za dużo witamin też nie można. Co wy bierzecie?
W ciąży nie powinno się brać preparatów wieloskładnikowych, w sumie poza ciążą też;) Jedyne przypadki kiedy powinno się je brać, to gdy organizm jest niedożywiony, zaistniały niedobory, gdy osoba ma choroby towarzyszące, które wymagają ich zażywania oraz gdy ma się problemy ze spożywaniem posiłków. W innym wypadku czasem mogę dać więcej szkody niż pożytku;) Hiperwitaminoza jest szkodliwa normalnie, a w ciąży podwójnie;)
Warto zażywać kwas foliowy, kwasy DHA, witaminę D do końca kwietnia, i przy zaleceniach lekarza żelazo, gdyż często występują niedobory u kobiet w ciąży. A reszta to z dietą;)
 
reklama
Hej Figa90, na ból głowy spróbuj się polożyć płasko i pod nogi sobie podłożyć kilka poduszek, zebys miała taka postawe jak na krześle + zimny okład na glowę i leżeć. Mi przy mocnym bólu głowy to pomogło. Możesz jeszcze zaciemnić pokoj. Warto spróbować metody zanim wezmie się leki :)



NataliaaJ, Mówili Ci już jaka płeć? U mnie 1cm w 3 dni :D szał! Fajnie, że tak ładnie i równo rosną :) z jakiego miasta jestes?

Dziewczyny jakie przyjmujecie suplementy? Ja do tej pory brałam Femibion Natal 1. Dzisiaj kończe opakowanie i przechodzę na Femibion Natal 2 PLUS. Ale nie jestem do nich przekonana. Gin polecała mi Pregna Plus albo MamaDHA ale patrząc po składzie ledwo co tam jest. Chociaż zaraz sezon owocowy to może przerzucę się na coś od niej bo za dużo witamin też nie można. Co wy bierzecie?
Ja mam omega med optima, podobno bardzo popularne

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej ja już po szybkim usg na NFZ, szybkim bo lekarz maleństwo wymierzyl w 5 min. oczywiście zdjęcia nie mam bo wszystko będzie w karcie na następnej wizycie. Jedynie co się dowiedziałam to ze rozwija się prawidłowo, ma 6,6 cm, kosc nosowa jak u Pinokia i NT prawidłowe. Maleństwo wygląda na większe o jakiś tydzien niż wychodzi z om ale u mnie to standard [emoji4]
Dobrze ze we wtorek jadę prywatnie do mojego gina to wszystkiego dokładnie się dowiem.

Ja wczoraj wieczorem też poczułam jakby ruchy i pomyślałam ze to burczenie w brzuchu ale jak teraz wiem ze dzidzius taki duży to nic nie wiadomo.[emoji6]

[emoji175]fasolka 15/10/2017,
[emoji221]córeczka 11/2015,
[emoji72]aniołek*09/2014,
[emoji197]synek 08/2009.
 
Kornelcia05, ja wczoraj tez poczulam takie dziwne laskotanie w brzuchu.. tez mi sie wydawlo jakby to nyly ruchy choc podobno nie mozliwe jeszcze, dopiero 14 tydzien. Ale przyjemne to bylo :)

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witaj figa milo ze do nas dolaczylas, w którym tygodniu poronilas?



Agatki trzeba być dobrej myśli, dawno mama miała zawał?
Może właśnie rosnący wnuczek da jej siłę do walki[emoji4] myślę że w takim momencie najlepszym lekarstwem jest wsparcie rodziny.
A Ty kochana postaraj się jak naj mniej denerwować bo niestety tak duży stres może się odbić na zdrowiu dziecka. Może tak jak dziewczyny piszą warto to jeszcze skonsultować z innym specjalistą.

[emoji175]fasolka 15/10/2017,
[emoji221]córeczka 11/2015,
[emoji72]aniołek*09/2014,
[emoji197]synek 08/2009.
Hej, zabieg miałam w 10 tyg. A serce przestało bić pewnie 2-3 tyg. wcześniej... Szok był duży bo nie miałam świadomości ze początki są tak kruche... Natomiast to co przeżyłam w dużym miejskim szpitalu podczas lyzeczkowania to strach nawet opowiadać... Złożyłam skargi na lekarke i czekam na wyniki sprawy, po wstępnych przesłuchaniach uznali ze lakarka popełniła błąd w diagnostyce i leczeniu, ale czekam na oficjalne pisma. Dlatego też tak bardzo bałam się o ta ciążę bo w poprzedniej żadnych dolegliwości i plamien. Nadal jeszcze w pełni nie mogę uwierzyć ze już doszłam do tego etapu... Cieszmy się każdym dniem nawet tym, w którym czujemy się bardzo źle oby październik szybko nadszedł!
 
W ciąży nie powinno się brać preparatów wieloskładnikowych, w sumie poza ciążą też;) Jedyne przypadki kiedy powinno się je brać, to gdy organizm jest niedożywiony, zaistniały niedobory, gdy osoba ma choroby towarzyszące, które wymagają ich zażywania oraz gdy ma się problemy ze spożywaniem posiłków. W innym wypadku czasem mogę dać więcej szkody niż pożytku;) Hiperwitaminoza jest szkodliwa normalnie, a w ciąży podwójnie;)
Warto zażywać kwas foliowy, kwasy DHA, witaminę D do końca kwietnia, i przy zaleceniach lekarza żelazo, gdyż często występują niedobory u kobiet w ciąży. A reszta to z dietą;)
Becky to możliwe że głowa mnie tak boli od zazywanych witamin? Od samego początku biorę fembion1 , raczej jem zdrowo- tak mi się wydaje, wszystkie wyniki mam ok, a hemoglobine ponoć mam jak u dorodnego faceta przed ciążą zdazaly się migreny, ponoć teraz powinny minąć... A mnie codziennie od tygodnia głowa boli! Paracetamolu nie biorę bo na mnie nigdy nie działał, więc tak wegetuje z tym bólem
 
Dziewczyny jakie przyjmujecie suplementy? Ja do tej pory brałam Femibion Natal 1. Dzisiaj kończe opakowanie i przechodzę na Femibion Natal 2 PLUS. Ale nie jestem do nich przekonana. Gin polecała mi Pregna Plus albo MamaDHA ale patrząc po składzie ledwo co tam jest. Chociaż zaraz sezon owocowy to może przerzucę się na coś od niej bo za dużo witamin też nie można. Co wy bierzecie?

Ja biorę Pregna plus bo mi ją zaleciła ginekolog. Co prawda sporo kosztuje, więc może potem zmienię na coś tańszego. W każdym razie gin mówiła, że właśnie powinien to być preparat 5-6 składnikowy, nie więcej, bo takie są zalecenia Polskiego Związku Ginekologicznego czy jakoś tak to się nazywa. Czyli, że mogę sobie kupić jaki chcę, tylko, żeby miał mało składników.
 
reklama
Dzien dobry:)
Ja juz zupkę ugotowałam i za godzinkę do pracy. Kończę o 17 i biegnę na kurs matematyki dla przedszkolaków:-) :)
Pogoda dziś pod psem...
Co do witamin to biore magnez 3x, witd3 1000j, Dha 600mg i pregna duo. W tym momencie czekam na pregne bo mi sie skończyła a paczka na poczcie zaginęła. Biorę jeszcze letrox na tarczyce.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry