reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Biorę duphaston

Napisane na LG-H440n w aplikacji Forum BabyBoom

Ja odkąd biorę duphaston to cały czas potwornie chce mi sie pić i mam w ustach takie uczucie suchości jakby, w gardle nieprzyjemnie i jedyne co mi do głowy przychodzi ze to ukoi to picie a zaraz znowu to samo. Nie nazwałabym tego kluchą ale moze to cos podobnego po tym leku. Kluche to ja mam często ze stresu.. Moze sie stresujesz bardziej niż myslisz czymś...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny a to co nazywacie usg genetycznym to jest to usg 11-13 tydzień ? Pogubiłam się. Mam 32 lata i chodzę do lekarzy prywatnie wie moze nie wiem ze mam mieć wlasnie to - moja gin to "rozwojowe" nazywa i mówi ze mi wtedy wszystko pomierzą i zobaczymy czy ok czy kierujemy na Pappa. Koszt 250zl. To pewnie to "genetyczne" tak?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gratuluję wizyt i zdjęć fasolek:) chciałam się pochwalic, że kupiłam pastę ziołowa i jest dobrze, nie wymiotuje :)

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny a to co nazywacie usg genetycznym to jest to usg 11-13 tydzień ? Pogubiłam się. Mam 32 lata i chodzę do lekarzy prywatnie wie moze nie wiem ze mam mieć wlasnie to - moja gin to "rozwojowe" nazywa i mówi ze mi wtedy wszystko pomierzą i zobaczymy czy ok czy kierujemy na Pappa. Koszt 250zl. To pewnie to "genetyczne" tak?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Dokładnie. Między 11-13 tygodniu sprawdza się przezierność karkową i wykonuje badanie Pappa bądź Nifty. Badanie Pappa/Nifty nie są obowiązkowe, jednakże lekarze zazwyczaj kierują na nie osoby po 30 r.ż. (progiem jest 35r.ż.) lub ze względu na inne wskazania.
 
Dziewczyny mam 8 tc wg om prawie 7 wg usg i ciasno mi w spodniach( mówię skończonymi tygodniami) [emoji50] któraś z Was tez tak ma? To wgl możliwe żeby brzuch zaczął rosnąć tak wcześnie? Jestem dosyc szczupła wiecwczesnie może być widać ale bez przesady....


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Mi tez ciasno a w wielu to juz nie ma szans chodzić. Bandzior mam wywalony kompletnie zwłaszcza popołudniami ale u mnie to ewidentnie jelita i moze woda nagromadzona. Na wadze odrobine ruszyłam pare dni temu. Generalnie szczupła jestem wiec bardzo mi ten brzuch wywalony widać ale to jeszcze nie ciążowy.. Chociaż śmiejemy się ze tak bedzie w 7 mc mniej więcej. Czasem to normalnie piłka do nogi mi wyskakuje [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej :)
Boże,jaka u nas dziś brzydka pogoda,to szkoda gadać.:no:
Co do usg,to między 11 a 13 tc mierzy się tzw.przeziernosc karkowa,to chyba jest pod kątem zespołu Downa,ale chyba nie tylko. Ja za to nic nie zapłaciłam,w Niemczech też nie.
Ja mam ostatnio ciągły apetyt i okazało się,że 2 dość bogate kanapki rano to jednak za mało.:szok:
 
@sylwuska1987 i to pewnie dlatego tak się czujesz, brałam go od 04.02. Obecnie nic mi nie dolega.

@Baslan z tego co się orientuje to lekarz powinien poinformować Cię o tych badaniach, natomiast w różnych tygodniach ciąży można je zrobić. Z resztą możesz o tym poczytać tutaj: LINK
 
Dziewczyny, czy Wam też się robi tak słabo? Dzisiaj mam jakąś masakrę. Kręci mi się w głowie, mam wrażenie jakbym miała zemdleć. A dzisiaj jeszcze 7 h pracy przede mną :(
 
reklama
Dziewczyny, czy Wam też się robi tak słabo? Dzisiaj mam jakąś masakrę. Kręci mi się w głowie, mam wrażenie jakbym miała zemdleć. A dzisiaj jeszcze 7 h pracy przede mną :(

Miałam tak w obydwu ciazach,nic fajnego,więc doskonale cię rozumiem.:no: U mnie akurat zaczynało się później,bo ok.20 tc ,ale wiem,że teraz będzie to samo. Mnie pomagały cukierki,mietowki i coś do picia. Spróbuj.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry