reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
evi dokładnie,zleci komplet badań :) Morfologia,mocz,różyczka,HIV,toksoplazmoza...Tyle,że nie pamiętam,które w Polsce są dodatkowo płatne,ale chyba toxo.. Ja miałam dodatkowo robioną chlamydię,ale to w Niemczech. No i w późniejszym okresie obciążenie glukozą. :)
 
reklama
Ja z pierwszych badań miałam tylko glukozę , morfologię z rozmazem , toksoplazmozę i TSH
 
Mi zleciła na pierwszej wizycie morfologię, mocz, glukoza na czczo , VDRL, Toxo IgG i Toxo IgM , reszta dojdzie potem
 
Z usg wszystko prawidlowo, z badania ginekologicznego jest rowniez ok. Mam brac luteine dopochwowo tak jak wczoraj byla rozpisana, chodzi tylko do toalety, lezec, lezec, lezec i odpoczywac. Dostalam zastrzyki w tylek z nospy i jakiegos innego rozkurczowego leku. Zostajemy w szpitalu na kilka dni na leniuchowa kuracje :)

Podczas badania polozna zaczela mnie krytykowac ze za wczesnie mlode chodza teraz do lekarzy i na usg, ze kiedys to testow nie bylo, chodzilo sie po 3 miesiącu na pierwsza wizytę i wszystko bylo dobrze i tutaj odpowiedz lekarza: fakt, ze chodza za wczesnie ale kiedys nie bylo takich problemow z plodnoscia. Teraz pary staraja sie latami o dziecko to co sie dziwic tym kobietom, ze gdy test wychodzi pozytywny to od razu do lekarza biegna bo sie martwia...

Powiem szczerze, ze zaimponowal mi ta odpowiedzią...

Ps. 2 obok mnie jest sala noworodkow... Boziu, jaakie to malenstwa takie! Placza co chwilke tak cichutko... mamy z nimi chodza po korytarzu.. zycze nam dokładnie takiego samego obrotu spraw w pazdzierniku!
 
madagos dobrze,że z usg wszystko ok :)
Trochę racji w tym jest,że czasem kobitki za bardzo się spieszą z tymi wizytami i panikują,ale rzeczywiście - kiedyś nie było tylu problemów. To chyba lepiej dmuchać na zimne niż olać,a potem mieć żal do siebie,że się coś zaniedbało. :no:
Chociaż pamiętam taką lekarkę,do której poszłam w pierwszej ciąży z córką, byłam u niej tylko raz chyba (jeszcze wtedy mieszkaliśmy w Polsce) - babka popatrzyła na wyniki bety i zapytała o ostatni okres, po czym pokręciła głową,że to raczej ciąża pozamaciczna (jakiś qrw...szósty zmysł????!!!). Zbadała mnie i jeszcze taki tekst "NO coś mi tu lata,pani pojedzie na usg".Twierdziła,że woli pacjentkę nastraszyć i przygotować na najgorsze niż słodzić,że wszystko ok. No to my z P. spanikowani do szpitala na usg,a tam wyszło wszystko super,lekarz tylko zapytał o nazwisko tej babki..Jak powiedziałam,to się uśmiechnął i powiedział,że sugerowałby zmianę lekarza,chociaż on generalnie nie lubi mówić źle o kolegach po fachu.:sorry: Ta sama babka mojej koleżance zdiagnozowała puste jajo...które dzisiaj ma 7 lat. :dry:
 
xBUMx jeśli byś mogła w wolnej chwili wpisać mnie do tabelki byłabym wdzięczna.
Eglentine 27lat łódzkie termin porodu 2.10 pierwsza wizyta 16.02 ciaza 3, 2 synkow 26.02.2014 i 08.02.2016

dqpranli5ka2p20x.png

dqpr3e5eeyd3tlax.png
 
Ej to ja też chcę do tabelki :) Beczulinda, Bydgoszcz, termin porodu z om 15.10 z usg 22.10, pierwsza wizyta 16.02, pierwsza ciąża:)
 
Hej, ja już po usg.
Moja fasolka nie duża bo 2,5 mm ale było już widać bijące [emoji173]. Wg usg 5t6d termin się nie zmienił nadal 15 październik 2017. Jak się cieszę że wszystko ok. [emoji38]
Teraz tylko muszę powiedzieć mężowi o ciąży yyy...trzymajcie kciuki [emoji110][emoji110]
1487351160-aaaaaa.jpeg


Ps. Madagos dobrze ze jesteś pod dobrą opieką i ze wszystko z groszkiem ok, odpoczywaj i zbieraj sily.[emoji4]
Witam nowe mamy [emoji3]
 
reklama
A to gdzie ta tabelka?:-) :) Też proszę o dopisanie.:rolleyes: karotka00,29 lat (za 4 miesiące dopiero,ale jednak niedługo), Niemcy, termin porodu: 20.10 (ale to pewnie będzie do poprawki,bo nie wiem kiedy była owulacja), pierwsza wizyta: 22.02, trzecia ciąża, córka z 2009 roku i syn z 2015. Z góry dziękuję.;)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry