reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Witam
Miało padać od rana więc myślałam że będę w domu siedziała ale pogoda mnie zaskoczyła więc z niej jeszcze skorzystałam
Witam nowe mamusie :):)
Super że po wczorajszych wizytach wszystko w porządku i trzymam kciuki za dzisiejsze, ja jeszcze 2tyg muszę czekać na swoją :tak::tak:
Biedronka współczuję cukrzycy, ja miałam podejrzenie na początku ciąży ale jak w szpitalu wylądowałam i zaczęłam się żywić tamtym jedzeniem to cukier od razu spadł :-D:-D mam nadzieję że krzywa cukrowa też mi w normie wyjdzie
Sunday i jak Ci smakowały gołąbki z włoskiej kapusty, bo ja się jakoś nie mogę przekonać
Co do obiadu to u nas dzisiaj pierogi z mięsem alla teściowa ;);) tzn. ona nam zawsze lepi pierogi a my je tylko przywozimy jak u niej jesteśmy ;);)
Co do ruchów to ja niestety jeszcze nic nie czuję nad czym bardzo ubolewam
 
reklama
Witam
Miało padać od rana więc myślałam że będę w domu siedziała ale pogoda mnie zaskoczyła więc z niej jeszcze skorzystałam
Witam nowe mamusie :):)
Super że po wczorajszych wizytach wszystko w porządku i trzymam kciuki za dzisiejsze, ja jeszcze 2tyg muszę czekać na swoją :tak::tak:
Biedronka współczuję cukrzycy, ja miałam podejrzenie na początku ciąży ale jak w szpitalu wylądowałam i zaczęłam się żywić tamtym jedzeniem to cukier od razu spadł :-D:-D mam nadzieję że krzywa cukrowa też mi w normie wyjdzie
Sunday i jak Ci smakowały gołąbki z włoskiej kapusty, bo ja się jakoś nie mogę przekonać
Co do obiadu to u nas dzisiaj pierogi z mięsem alla teściowa ;);) tzn. ona nam zawsze lepi pierogi a my je tylko przywozimy jak u niej jesteśmy ;);)
Co do ruchów to ja niestety jeszcze nic nie czuję nad czym bardzo ubolewam
Pyszne są, jakiejś specjalnej różnicy nie czuję :)
 
Hej Dziewczyny,
piszę w wątku, bo też spodziewam się dzidziusia w październiku. Jestem w 12 tyg i zastanawiam się nad badaniami i ogólnie opieką medyczną. To moja pierwsza ciąża, więc za bardzo nie wiem czego oczekiwać. Do tej pory wszystkie wizyty i badania były na nfz. W 13 tyg (za tydzień) mam pierwsze usg, mam nadzieję, że to usg genetyczne. Zastanawiam się nad testem PAPP-A, musiałabym go zrobić prywatnie - koszt 500-700zł u mnie, napiszcie proszę czy robiłyście? a jak ktoś robił w Warszawie, to może poleci gdzie wykonać...
Pozdrawiam Mamusie
 
Hej Dziewczyny,
piszę w wątku, bo też spodziewam się dzidziusia w październiku. Jestem w 12 tyg i zastanawiam się nad badaniami i ogólnie opieką medyczną. To moja pierwsza ciąża, więc za bardzo nie wiem czego oczekiwać. Do tej pory wszystkie wizyty i badania były na nfz. W 13 tyg (za tydzień) mam pierwsze usg, mam nadzieję, że to usg genetyczne. Zastanawiam się nad testem PAPP-A, musiałabym go zrobić prywatnie - koszt 500-700zł u mnie, napiszcie proszę czy robiłyście? a jak ktoś robił w Warszawie, to może poleci gdzie wykonać...
Pozdrawiam Mamusie
Hej Kampi. U mnie test pappa w przychodni obok (tylko badanie krwii) kosztowalo ok 150zł. Osobno jest USG. Najlepiej się umówić na to USG do kogoś kto ma certyfikat FMF i może od razu nam wyniki z krwii i USG wrzucić do programu i przeliczyć prawdopodobieństwo chorób. I krew i USG fajnie robić w bliskim odstępie czasu (u mnie w pt krew we wtorek było USG).

Mogę Ci wysłać gdzie robiłam w Warszawie. W sumie wyszło mi 400zł.
 
Hej Kampi. U mnie test pappa w przychodni obok (tylko badanie krwii) kosztowalo ok 150zł. Osobno jest USG. Najlepiej się umówić na to USG do kogoś kto ma certyfikat FMF i może od razu nam wyniki z krwii i USG wrzucić do programu i przeliczyć prawdopodobieństwo chorób. I krew i USG fajnie robić w bliskim odstępie czasu (u mnie w pt krew we wtorek było USG).

Mogę Ci wysłać gdzie robiłam w Warszawie. W sumie wyszło mi 400zł.

Becky, dziękuję za odpowiedź, będę wdzięczna jak podasz namiary, bo jednak się zdecyduję na to badanie dodatkowo i będę mogła porównać usg na nfz z prywatnym;)
 
Witam nowe mamusie :) troche dzisiaj Was przybyło:)

Jeśli chodzi o prenatalne to jak trafisz na fajnego lekarza prywatnego to wypisze Ci skierowanie na NFZ na prenatalne. Ja tak miałam i sam od siebie mi wypisał skierowanie ze po co mam płacić,skoro może byc za darmo, musiał tylko zaznaczyć ze ma podejrzenia chociaż ich nie miał. Zrobiłam te badania w prywatnej klinice która ma umowę z NFZ i mieli tam dobry sprzęt. Nie kosztowało mnie to nic prócz paliwa :)

Ja mam wizytę za 2 tygodnie dopiero.. Po ostatnich plamieniach bardzo sie denerwuje co z dzieckiem bo od prenatalnych to 3tyg.
 
Becky, dziękuję za odpowiedź, będę wdzięczna jak podasz namiary, bo jednak się zdecyduję na to badanie dodatkowo i będę mogła porównać usg na nfz z prywatnym;)

Krew robiłam tutaj: Link do: Dobry Doktor - Centrum Medyczne Platany (wyniki na nastepny dzień)
A USG tutaj (mieli aplikacje zeby policzyc ryzyko) Link do: Zieniewicz Medical - O nas

Jeśli chcesz płacić to to sprawdzone miejsca, miła obsługa :) Możesz zadzwonić i dopytać co i jak. Ja byłam na USG u Link do: lek. Michał Lipa. Wszystko ładnie opowiedział :) Nie wiem jak na NFZ, bo wolałam zapłacić i mieć wszystko na pewno dobrze zrobione i sprawdzone.
 
Ale dużo nowych mam przybyło :-) fajnie
A ja się tak najadłam zupy kalafiorowej, już dawno nic mi tak nie smakowało :-)
Dzisiaj przyszła paczka z kilkoma ubrankami. Dziewczyna sprzedawała rożki i dorzuciła mi parę uniwersalnych ubranek. Mała rzecz a cieszy
 
Ale dużo nowych mam przybyło :-) fajnie
A ja się tak najadłam zupy kalafiorowej, już dawno nic mi tak nie smakowało :-)
Dzisiaj przyszła paczka z kilkoma ubrankami. Dziewczyna sprzedawała rożki i dorzuciła mi parę uniwersalnych ubranek. Mała rzecz a cieszy

Pochwal sie zdobyczami :) coraz bardziej mnie kusi kupić cos dzidzi, jeszcze nie zaczęliśmy nic kupować. Mam tylko pantofelki i skarpetki ktore kupiłam zanim byłam w ciązy :) tylko pantofle z różowymi sznurówkami a na niecałe 70% to chłopczyk podobno :)
image.jpeg
 

Załączniki

  • image.jpeg
    image.jpeg
    845,4 KB · Wyświetleń: 340
reklama
igusiad ha a ja dzisiaj 2 miski ogorkowej zjadlam [emoji4][emoji4]

Kto chce dołączyć do tabelki , zmienić. Info na priv lub w wątku - tabelka.

Sunday twoje tez mi napisz na priv bo wiem ze tu gdzieś pisałas i xandzia tak samo [emoji4]

[emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170]
Lenusia 24.09.2014 [emoji254]
Mikołaj 2.10.2017 - 15t0d [emoji272]
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry