reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
U mnie z kolei mówił lekarz 12 i 13 ale wszędzie wpisał 13 :) mąż sie też śmiał że w piatek 13 ale jesteśmy wierzący tak więc przecież to październik, miesiąc Maryjny i do tego 13 Fatimy :) co do poduszki to fajna sprawa, dobrze podpiera kręgosłup w nocy, potem możesz ją wykorzystać przy karmieniu dziecka. Moja siostra takiej nie miała i nie narzekała, po porodzie kupiła taką małą do karmienia dziecka. Więc zależy napewno od osoby co komu pasuje :-) Miałaś może juz badania prenatalne ?

Hej, miałam. W sob 1 usg, a potem powtorka we wtorek bo na granicy wielkości diabelek był (4,5cm) a po 3 dniach juz 5,5cm :) Szybko rośnie. Wyniki bardzo dobre. Na usg super wyszło, krew też więc już sie nie martwie :)
 
reklama
Z watróbka podobno trzeba bardzo uważać w ciązy bo zawiera zbyt duże ilosci retinolu, witaminy A!! Zbyt duża ilość witaminy A w tej formie może prowadzić do wad płodu, zwłaszcza w pierwszych miesiącach ciąży. Polecam artykuły w necie do poczytania o tym :-) bedziesz mieć wymówkę przed mężem
Nie chodzi o witaminę A, tylko o to, że wątroba jest narządem, który kumuluje wszystkie "świństwa" organizmu tj. antybiotyki, metale ciężkie, które mogą szkodzić płodowi:) Wiadomo, na witaminę A należy uważać, lecz zjedzenie jednej czy dwóch wątróbek nie da dawki szkodliwej;)
 
Hej, miałam. W sob 1 usg, a potem powtorka we wtorek bo na granicy wielkości diabelek był (4,5cm) a po 3 dniach juz 5,5cm :) Szybko rośnie. Wyniki bardzo dobre. Na usg super wyszło, krew też więc już sie nie martwie :)
wow to rośnie jak na drożdżach ! 1 cm w 3 dni to naprawdę sporo :) mam nadzieje że moja dzidzia też tak szybko rośnie :) super że wyniki dobre, pewnie spadł Ci kamień z serca. Długo czekałaś na wyniki z krwi?
 
Malinowa_ona : nie trzeba robić testu Pappa ani przeziernosci bo jest ono płatne ale lekarz o tym zawsze informuje i poleca. Ja w tym roku kończę 32 lata i się zdecydowałam, zreszta w poprzedniej ciąży również. Można je wykonac od 11 do prawie 14 tygodnia ciąży, ja zdążyłam w ostatniej chwili :)
Poród w Niemczech wspominam jako wspaniałe przeżycie, wiadomo ze boli ale kobieta tam jest najważniejsza oraz wszystkie jej potrzeby. Dla dziecka w szpitalu masz wszystko, jedyne co musisz zabrać to strój dla siebie oraz maluszka na wyjście do domu. Cała reszta; pampersy, kremy, podpaski, ubranka, napoje masz do dyspozycji w szpitalu
Jeżeli chodzi o polozna to jest bardzo dużo polek, napewno w każdym mieście ale trzeba ja sobie załatwić dużo wcześniej, nawet teraz bo potem może nie mieć już miejsca dla Ciebie. Oczywiście opłaca ja ubezpieczalnia także myśle ze to bardzo fajna sprawa bo zważy maluszka sprawdzi czy ładnie przybiera, pomoże w każdej sprawie, jej wiedza jest czasami naprawdę bardzo pomocna
 
Hej, gratuluję udanych wizyt i trzymam kciuki za kolejne dobre wieści [emoji4]
Czytam Was na bieżąco, ale weny do pisania brak. Czuję się dobrze.
Dzisiaj byłam na wizycie, wszystko jest w porządku, lekarz musiał trochę dzidziolka pozaczepiać, ale w końcu zaczął pięknie fikać[emoji4]
Moje 6 cm szczęścia [emoji177]
1490782776-aaaaaa.jpeg


Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
wow to rośnie jak na drożdżach ! 1 cm w 3 dni to naprawdę sporo :) mam nadzieje że moja dzidzia też tak szybko rośnie :) super że wyniki dobre, pewnie spadł Ci kamień z serca. Długo czekałaś na wyniki z krwi?
Spadł kamień z serca :) I dzięki temu lepiej sie czuje. Nie czekałam długo- 1 dzień :) Zrobiłam w piątek rano a odebrałam w sobotę rano. Co prawda na szybko brzydki wydruk z kompa a nie oficjalne ładne z laboratorium, bo dziewczyny miały już w systemie i mogły same wydrukować. Dzięki temu mogłam pojechać na usg od razu z wynikami :)

Baslan, słodka fasolka :)
 
reklama
A ją dziewczyny zrobiłam akcje i powiedziałam położnej, że nie interesują mnie badania prenatalne. Ona tak dziwnie mówiła : ma pani być o tym poinformowana, Ale nie będę namawiać i wybijac z głowy. Więc jakoś mnie nie zachęciła i powiedziałam, że nie jestem zainteresowana. Teraz widzę, że wszystkie robicie te badanai i czytalam, że już za pozno:( dupa wołowa że mnie

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Zawsze możesz zrobić sobie badania drugiego trymestru w okolicy 20 tygodnia :)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry