reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja wątróbki nie wezmę nigdy do ust. Nigdy nie wzielam i nigdy nie wezmę :D póki co przynajmniej :) podroby mnie jakoś... obrzydzają. Ale mój mąż tez lubi. Natomiast ja nawet nie umiem jej przygotowywac


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja serduszka to jedynie psu robię z marchewką - śmierdzą okropnie !

Natalia interpretacji jest wiele ;)

DOBRA KOCHANE !
jeżeli chce ktoś zmienić coś w tabelce - dodać płeć , zmienić TP lub DODAĆ się do niej - proszę o wiadomości na priv lub w wątku z tabelką .
PIĄTEK - aktualizacja .
 
reklama
Moi rodzice tez robili psu makaron z sercami i marchewka ..... FU! Do końca życia zapamiętam ten zapach [emoji23]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny czy to prawda ze jak mówią ze prawdopodobnie dziewczynka to się jeszcze może wszystko zdarzyć a jak 'diagnozują' chłopca to się rzadko to zmienia? Od 4 osób już słyszałam taka teorie....


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ale to chyba na podstawie ułożenia tego 'ogonka' się patrzy?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Mamy ten sam termin porodu :) Duża ta Twoja dzidzia!! Mam nadzieje ze moja nadrabia bo tydzień temu miała 3,9cm. Dzisiaj mam wizytę u gina to sie dowiem. Tez nie mogę sie doczekać sezonu owocowego :) wkoncu zdrowe owoce z ogródka i lasu a nie te pryskane sklepowe! Co do poduszki to ja używam 6 tydzień taka ze smyka firmy Matherhood w kształcie litery C i mega sobie chwale, zwłaszcza ze miałam problem ze spaniem na brzuchu bo to uwielbiam, a dzięki tej poduszce jestem w stanie Spać w innych pozycjach

To trzymamy sie razem z terminem :D u mnie mowią w piątek 13 albo 14 ;) Zobaczymy jak wyjdzie. Ja w smyku widziałam jakies innej firmy i nie wygladala super. Może zajrze do innego bo mam zniżke -50zl i musze zuzyć do czerwca. Nie mam problemów ze spaniem na bokach czy plecach, więc może nie potrzebuje?

Co do jedzenia to mi pani doktor powiedziała, że mogę jeść wszystko na co mam ochote ale nie za dużo. Więc jak sobie ukroje plasterek sera plesniowego na kanapke to nic sie nie stanie. Tak samo sushi jem ale tylko z pieczoną rybą :) Szklankę coli mi też zaleciła na nudności. Więc wszystko dobre ale w małej ilości. Ale wiadomo, że każda ciąża inna i każdy lekarz inne podejście :) Trzymam za was kciuki i dzięki za wsparcie :)
 
Hej dziewczyny :)
Ja też już po wizycie. Mój mały diabełek (5,5cm), jak go lekarz na usg nazwał, tak skakał, że ciężko było pomierzyć bez walki ale w końcu się udało i wszystko jest ok :)
Mdłości też mi powoli przechodzą. Albo nauczyłam się z nimi żyć i je opanowywać ;) Pogoda na pewno pomaga, piękne słońce. W sklepach coraz więcej owoców. Ostatnio mam manie na truskawki. Dobrze, że z każdym dniem są coraz lepsze. Trafiłyśmy świetnie z ciążą w tym okresie. Przed nami sezon owocowy, nie mogę się doczekać :)
Ciuszkow dla dziecka i dla siebie nie kupuje jeszcze. Ale się zastanawiam nad tą poducha dla kobiet w ciąży. Widziałam wczoraj jedna w smyku ale była zapakowana i sie nie dało pomacać. One na prawdę robią różnicę przy spaniu? Warto taką zakupić? Widziałam dużo kształtów. Jakie polecacie?

Hej dziewczyny :)

Ewka wierzysz w takie rzeczy? :) ja kompletnie nie bo zazwyczaj różne te 'testy' różnie mówią. My z mężem robiliśmy to w 100% dla zabawy i obrączka szła tak jak był palec ułożony


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Hej kochane :)

mam pytanko - jecie wątróbkę drobiową ?
mój P dzisiaj sobie zażyczył na obiad a ja jej nie cierpię i nie wiem jak ją nawet zrobić i z czym :D

Z watróbka podobno trzeba bardzo uważać w ciązy bo zawiera zbyt duże ilosci retinolu, witaminy A!! Zbyt duża ilość witaminy A w tej formie może prowadzić do wad płodu, zwłaszcza w pierwszych miesiącach ciąży. Polecam artykuły w necie do poczytania o tym :-) bedziesz mieć wymówkę przed mężem

Dziewczyny ktora chetna prasowanie mi z szafy wychodzi......


Becky kupuj bez zastanowienia. Jest naprawdę rewelacyjna. Proponuję zamówić przez internet, jest duży wybór wzorów i cena sporo niższa. Dla porównania, w Smyku widziałam ją za 169.90 i była tylko 1 sztuka, a na smyk.pl była promocja po 119,90 (akurat były wyprzedane, więc zamówiłam na empik.pl i zamówiłam jeszcze kilka książek, mają tam nawet ubrania!! ) :-)

Roza niby nie wierzę, ale i tak coś czuję, że to może być dziewczynka :-)
Nieważne co, najważniejsze, żeby urodziło się zdrowe :-) Nawet ostatnio męża prosiłam, żebysmy nie pytali lekarza o płeć, chciałabym mieć niespodziankę. Ubranek, wózków i innych wyprawkowych rzeczy jest tyyyle, że na pewno uda mi się wybrać jakiś uniwersalny kolor :-)

BUM ja ją kroję, obtaczam w mące, podsmażam z każdej strony, ale nie za długo, bo może zrobić się gorzka. Następnie wrzucam do garnka, dodaję podsmażoną cebulkę pokrojoną w kostkę, wlewam trochę wody (tyle, żeby przykryć wątróbkę) i gotuję do miękkości na małym ogniu. Na koniec doprawiam solą i pieprzem do smaku. Moja mama dodaje jeszcze starte jabłko, też jest pyszna. Uwielbiam!
Tylko jak Ty jej spróbujesz skoro nie lubisz? :-D

Natalia to prawda, że trzeba uważać, ale raz na jakiś czas napewno nie zaszkodzi. Gdybyśmy ją jadły codziennie, to mogłoby być ryzyko dla dziecka, ale raz w miesiącu, albo rzadziej napewno nic się nie stanie. Tym bardziej, że wątróbka ma mnóstwo żelaza, więc raz na jakiś czas można się na nią skusić. UMIAR we wszystkim jest teraz dla nas ważny :-)

Justa, ja nie cierpię prasować... A jeszcze koszule to już całkiem moja zmora :-)
 
Cześć dziewczyny,

Joanna to tutaj zawsze trzeba tego pappa robić? Może to zależy od lekarza? W którym tygodniu to?
Ja jestem w 2 ciąży ale w pierwszej w Niemczech i kurcze wizja szpitala mnie tu przeraża...z językiem nie jestem zbyt dobra w mowie :( pozatym jeśli chodzi o poród to w ogóle się boje. W Polsce ufałam swoim lekarzom i stwierdzili że w moim przypadku bezpieczniej rodzić cc (względem zdrowotnym) tutaj póki co nikt niewidzi wskazania do cc choć moja historia się niezmieniła.

WĄTRÓBKA ble ble ble....nienawidzę. Robię ją tylko dla męża bo on lubi. Wtedy sobie i Lence robie co innego na obiad. Robie ją tak jak, któraś z dziewczyn napisała z cebulką w sosie własnym i ziemniaczki do tego....najczęściej dla ułatwienia smażę sobie jajko sadzone do ziemniaków. Ew mam obiad z dnia wcześniejszego.
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry