reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Bardzo dobrze działa na mdłości herbata z plasterkiem świeżego imbiru. Polecam !:)
Po herbatce z cytryna i imbirem wymiotowałam jak kot [emoji23] z samą cytryna było ok :D

f2w33e3k4iz3rar2.png
 
reklama
Dziewczyny czy ktoras z was miala moze zapalenie okolic intymnych...na ostaniej wizycie u gina kazal mi kupic lactovaginal...kupilam stosuje od kilku dni ale mam wrazenie ze w ogole mi nie pomaga..ide dzis na wizyte poprosze o cos na recepte...czy uzywalyscie w ciazy globulek clotrimazolum albo nystatyne...
Chcialam sobie zrobic nasiadowke z rumianku zeby troche zlagodzic swedzenie ale nie wiem czy mozna...doradzcie cos bo wizyta dopiero o 17
Ja jak bylam w szpitalu to mialam taka dziwna reakcje na luteine, wszystko czerwone na dole, swedzialo, piekło i bolało. Zbadali- to nie zakazenie, to luteina. Zaleceń nie dali, nie zmienili na podjezykowa. Podmywalam sie po kazdym siku plynem z ziaji dla kobiet w ciazy i smarowalam bepantenem. I no po tygodniu ale przeszło...

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Madagos ja biore diphaston czy to moze byc od tego..
Ewkaa to zrozumiale ze na pruwatnej wizycie jest milszy...jak wszyscy co kase biora..
 
Ja rok temu w marcu tez bylam w ciazy pozamacicznej i mialam laparaskopie ale ze sie nie udała mialam tez laparatomie. Straszne przeżycie, myslisz ze jestesmy przez to skazane na cc?

Napisane na LG-H440n w aplikacji Forum BabyBoom

Jeszcze nie pytałam o to lekarza , bo jeszcze na to było za wcześnie. ale obawiam się, że tylko cc wchodzi w grę. U mnie będzie krótki odstęp czasu od laparotomii, więc wątpię, że zgodzą się na naturalny. Tym bardziej, że teraz jak rośnie mi macica to tak ciągną mnie zrosty... ból niedopisania.
 
Alternatywą dla duphastonu w ciąży jest luteina - czyli czysty, naturalny progesteron. W przeciwieństwie do duphastonu, nie jest syntetykiem, ale ma bardzo podobne działanie - też uzupełnia niedobory żeńskiego hormonu. Luteinę można przyjmować w dwójnasób - pod język lub dopochwowo. Ta druga forma w przypadku ciężarnej nie jest najkorzystniejsza, bo luteina potrafi zmienić odczyn w pochwie na bardziej zasadowy i otworzyć drogę wielu infekcjom intymnym. Duphaston ma formę tabletek zażywanych doustnie, więc takiego ryzyka tutaj nie ma. Różnica widoczna jest także w cenie obydwu preparatów - luteina jest o wiele tańsza. Zarówno stosowanie luteiny, jak i duphastonu w ciąży może pociągać za sobą skutki uboczne, do których należą: mdłości, migreny, wymioty, a nawet stany depresyjne. Jednakże wiele kobiet o wiele lepiej znosi przyjmowanie luteiny niż duphastonu. Ten drugi lek bywa przez nie gorzej tolerowany i częściej powoduje pogorszenie samopoczucia.

O roznicy miedzy dupkiem a luteina znalazlam takie cos na necie. Teoretycznie nie powinien wplywac na infekcje.

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Alternatywą dla duphastonu w ciąży jest luteina - czyli czysty, naturalny progesteron. W przeciwieństwie do duphastonu, nie jest syntetykiem, ale ma bardzo podobne działanie - też uzupełnia niedobory żeńskiego hormonu. Luteinę można przyjmować w dwójnasób - pod język lub dopochwowo. Ta druga forma w przypadku ciężarnej nie jest najkorzystniejsza, bo luteina potrafi zmienić odczyn w pochwie na bardziej zasadowy i otworzyć drogę wielu infekcjom intymnym. Duphaston ma formę tabletek zażywanych doustnie, więc takiego ryzyka tutaj nie ma. Różnica widoczna jest także w cenie obydwu preparatów - luteina jest o wiele tańsza. Zarówno stosowanie luteiny, jak i duphastonu w ciąży może pociągać za sobą skutki uboczne, do których należą: mdłości, migreny, wymioty, a nawet stany depresyjne. Jednakże wiele kobiet o wiele lepiej znosi przyjmowanie luteiny niż duphastonu. Ten drugi lek bywa przez nie gorzej tolerowany i częściej powoduje pogorszenie samopoczucia.

O roznicy miedzy dupkiem a luteina znalazlam takie cos na necie. Teoretycznie nie powinien wplywac na infekcje.

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom

Każdy ma inną florę bakteryjną i inaczej odczuwa wpływ leków. Wystarczy mieć skłonność do infekcji i już jest problem. Jest też progesteron w zastrzykach...
 
reklama
Witam kobitki ja dziś tez jakoś słabiej się czuje. Wczoraj było super, dziś niekoniecznie... Na szczęście sił na zjedzenie pączka mi wystarczyło he :) co do posta naszej koleżanki z wczoraj to po jego przeczytaniu od razu wczoraj wyłączyłam forum bo stwierdziłam że nawet odpowiadanie na taką wiadomość to byłoby zbyt wiele. Nie sądziłam że będą tutaj takie kwasy dziwne. Juz pomijam fakt że sama raz czy dwa jej na wiadomość odpisałam pomimo że jestem tutaj rzadko o_O :/ ale mniejsza o to :) nie warto się przejmować takimi ludźmi bo to tylko niepotrzebne stresy, a wiadomo my nie powinnyśmy się denerwować :) ja oczywiście trzymam kciuki za wizyty :)
Powiedzcie mi jak u was z brzuszkami? Widać już coś? Bo widzę że żadna nie wrzuca zdjęć i zastanawiam się czy dlatego ze nic nie macie jeszcze bebzolków czy nie chcecie poprostu :D ja osobiście uważam że powoli u mnie coś widać i niebawem może się pochwalę :D
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry