reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Pralam w wizirze gdzies do 6 rz bo balam sie zmienic. Podobno bardziej uczulaja plyny do plukania niz proszek

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Pralam w wizirze gdzies do 6 rz bo balam sie zmienic. Podobno bardziej uczulaja plyny do plukania niz proszek

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja uzywam od samego początku odkąd mieszkamy na sami lenora i ostatnio sobie wyczytalam z niego, ze nie należy prać odzieży dziecięcej do spania [emoji33]

[emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170]
Lenka 24.09.2014 [emoji254]
Mikołaj 2.10.2017 - 21t1d [emoji594]
 
Cześć dziewczyny!

Tworzę tego posta od rańca, bo czasu mi brakuje [emoji14]
Dziś kiepsko się czułam- chyba najdalej w poniedziałek idę do ogólnego, bo jednak to choróbsko nie odchodzi...

Gratulacje kolejnych badań i wizyt! Jak miło się to czyta!
Witam też kolejne mamusie- gdzie się podziewałście tyle czasu ;)?

Hajmal - ja się właśnie zraziłam do szkoły rodzenia, bo położna prowadząca miała raczej wiedzę sprzed epoki dibozaurów jedynie lekko odświeżoną ;) teraz zamierzam dokształcić się tylko w temacie karmienia- we wrześniu mam spotkanie z doradcą laktacyjnym, która też jest położną.

Baslan - z poprzedniej ciąży wiadomo mi, że ciała ketonowe pojawiają się zazwyczaj kiedy organizm jest za mało nawodniony. Pij więcej do badania i sprawdź.

Igusiad - też miewam bóle przy przekręcaniu się, gdy zrobię to gwałtownie. I też raz mnie to w nocy obudziło. Boli mnie też odcinek krzyżowy po leżeniu na płasko, gdy się podnoszę.

Amysz - nie wahaj się mówić, że potrzebujesz spokoju po porodzie. Ty też musisz o siebie zadbać. Ja żałuję "nalotu" i polecam szczerość (czasem do bólu)

Ewka - też obawiam się wciąż, że teściowie będą karmić mi dzieci słodkościami i chemią... teściowa na pierwszego mikołaja córki (8miesięcy) chciała jej wcisnąć czekolado-podobne lizaki!!! Potem była wielce obrażona... :( trzeba uważać i dawkować- słodycze i kontakty ;)

Jestem po badaniach prenatalnych i znowu nie mam dobrych wieści bo u małego pani doktor wykryla powiększone miedniczki i zastój moczu :( niby mówiła że takie coś się zdarza i czasem do porodu same mija ale czasem jest tak że jeszcze bardziej się to powiększa powołując np wodonercze czy jakoś tak... Jestem totalnie załamana :(
Czytałam o różnych "nieprawidłowościach" podczas połówkowego usg u mamy ginekolog- wejdź poczytać! Ona raczej uspokaja, że bardzo rzadko taka diagnoza oznacza konkretną chorobę po urodzeniu. Uszka do góry! :)

Jeśli chodzi o pranie ubranek. Nigdy nie prałam w specjalnych proszkach. Wybrałam Persil Sensitive, a po 3 miesiącach zaczęłam dodawać płyn przy córce. Jednak ona nie miała problemów skórnych, a z tym bywa różnie.

My w tym miesiącu poszaleliśmy, bo kupiliśmy wyprawkę dla mnie, laktator, zapas pieluch na pierwszy miesiąc... teraz spokój [emoji14]

Jutro o 15.20 połówkowe. Trzymajcie proszę kciuki żeby dzidziuś okazał się zdrowy i pokazał tajemnicę między nóżkami!

Dobrej nocy!

[emoji214] Kinga - 4.04.15 [emoji480][emoji166]
[emoji173] Milena/Michał - 20+1
 
Nie moge zasnac i czytajac sobie mameginekolog natrafilam na burze na kafeterii o jej przypinkach "jestem w ciąży ". Nie dosc, ze komentarze w stylu "jak jest w ciazy, to po co lazi po marketach", to moj ulubiony "jak tak rozkladala nogi, to niech teraz sobie radzi, bo sama chciała ". Zatelepalo mna! Czy ktos sie na tej ziemi pojawil inaczej niz przez rozkładanie nog? Dzisiaj juz nie ma chyba kultury i jakiegos wychowania. Jak mozna sie zastanawiac czy kobiecie w ciazy nalezy ustapic miejsca? Na jakis kurs ogolnozyciowego savoir vivre trzeba tych ludzi posłac, a szczególnie te matki ! Tragedia :(

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie moge zasnac i czytajac sobie mameginekolog natrafilam na burze na kafeterii o jej przypinkach "jestem w ciąży ". Nie dosc, ze komentarze w stylu "jak jest w ciazy, to po co lazi po marketach", to moj ulubiony "jak tak rozkladala nogi, to niech teraz sobie radzi, bo sama chciała ". Zatelepalo mna! Czy ktos sie na tej ziemi pojawil inaczej niz przez rozkładanie nog? Dzisiaj juz nie ma chyba kultury i jakiegos wychowania. Jak mozna sie zastanawiac czy kobiecie w ciazy nalezy ustapic miejsca? Na jakis kurs ogolnozyciowego savoir vivre trzeba tych ludzi posłac, a szczególnie te matki ! Tragedia :(

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom
Takie teksty typu "rozkladalas nogi to teraz masz" kojarza mi sie ze starymi babciami ktorym sie czterech liter nie chce ruszyc zeby ustapic miejsca kobiecie w ciazy, tak jakby same sobie dzieci nie zrobily. Albo to po prostu czysta zlosliwosc ludzi, no albo chca zablysnac w internecie jak widac za wszelka cene [emoji19][emoji19][emoji53] dobranoc dziewczyny :) udanych jutrzejszych (a raczej juz dzisiejszych) wizyt zycze!

12.10.2017 [emoji480]
 
Wstałam na siku i nie mogę usnąć :-/ to chyba przez ta dzisiejsza wizytę... już się denerwuje... dobrze, ze o 10.30 bo jakbym mus iala czekać cały dzień, to bym zwariowala
 
Powiem Wam, ze mnie to szlag trafia na takie docinki do kobiet w ciąży. Fakt, do tej pory może jakoś nie zwracalam za bardzo uwagi na nie w kolejkach czy coś, zawsze myślałam, że to taki piękny stan, ze że się rozkwita, rzyga energia i szczęściem itd, ale raczej żadna nigdy nie stała ze mną w jednej kolejce (chyba, że nie zauważyłam, lub pomyślałam, że to brzuch od jedzenia). Teraz jednak będę zwracać na to uwagę... wiem, że ta połowa ciąży bywa naprawdę ciężka, ze się nie ma siły i w ogóle i będę te panie głośno zapraszać przed siebie :-) jakby mi ktoś wprost o tych rozkladanych nogach powiedZiał, to bym normalnie z szoku zaniemowila. Jak nie ja. No nie wiedzialabym co odpowiedzieć... Ale pomyślę sobie nad jakimiś ripostami dla chamow. Chamstwo trzeba tepić albo chamstwem, albo inteligentna cięta riposta :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny, co polecacie mi na usta ? Wyskoczyła mi ogromna opryszczka, naczytałam się w necie samych negatywnych skutków ubocznych co może stać się dla dziecka i nie wiem co robić, jechać do lekarza, czy coś używać na własną rękę, narazie posmarowałam pasta cynkowa.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry