reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
U mnie z dolegliwości to tylko ból brzucha ale tak co 2 dzień a i troszke bardziej zmeczona jestem a jeszcze ta pochmurna pogoda robi swoje [emoji42]
 
Pogoda to przytłacza. Chcę wiosnę :) chce juz ta kurtkę zrzucić z siebie i ubierać lżejsze rzeczy:)
Hajmal u mnie to 0 procent tłuszczu. w pracy każda mówiła że zawsze mogą mi trochę oddać tego tłuszczyku:)

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
1486637412-aaaaaa.png

Co myślicie o takim pokoju?

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny u mnie kilka styczniowek miało kontrole ZUS i l4 to zwolnienie niestety po prostu wiec tygodniowy wyjazd raczej nie przejdzie mie wim jak to jest w Polsce regulowane prawnie.

I nas jest cos takiego jak zasiłek ciazowy, to nie jest zeolnienie tylko zasiłek dla ciężarnych ktore sa zdrowe ale nie moga swojej pracy wykonywać a i tak urlop trzrba zgłosić do instytucji wypłacającej kase bo wtedy za okres urlopu nie wypłacają pieniedzy ttlko ekwiwalent urlopowy ale to w nastepnym roku .

Lepiej sie dowiedzcie bo zeby wystawiać l4 w ciazy tez musicie spełniać jakies warunki i moze lekarz czasami "naciąga" co nie zmienia faktu ze oficjalnie nie możecie tego i tego


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Super[emoji4] ja lubie białe mebelki i takie wlasnie zakupiłam dla mojej rocznej córeczki tylko uchwyty ma z różowych kwiatków ale biale dla chłopca też pasują.
Bardzo mi się podoba. Mój ma tak pomalować ściany. Łóżeczko białe. Dla chłopca niebieskie akcenty dla dziewczyny różowe [emoji2]

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny u mnie kilka styczniowek miało kontrole ZUS i l4 to zwolnienie niestety po prostu wiec tygodniowy wyjazd raczej nie przejdzie mie wim jak to jest w Polsce regulowane prawnie.

I nas jest cos takiego jak zasiłek ciazowy, to nie jest zeolnienie tylko zasiłek dla ciężarnych ktore sa zdrowe ale nie moga swojej pracy wykonywać a i tak urlop trzrba zgłosić do instytucji wypłacającej kase bo wtedy za okres urlopu nie wypłacają pieniedzy ttlko ekwiwalent urlopowy ale to w nastepnym roku .

Lepiej sie dowiedzcie bo zeby wystawiać l4 w ciazy tez musicie spełniać jakies warunki i moze lekarz czasami "naciąga" co nie zmienia faktu ze oficjalnie nie możecie tego i tego


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
W Polsce widzę wszystko jest możliwe.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny L4 to L4 i nie ma znaczenia czy to ciążowe, leżące czy chodzące. ZUS ma prawo Was skontrolować, a nawet może zrobić to pracodawca (o ile ma zatrudnioną określoną ilość pracowników, chyba powyżej 20, ale pewna nie jestem). L4 chodzące uprawnia tylko do pójścia do lekarza, po leki, na jakąś rehabilitację, wizytkę kontrolną... Także myślę, że wyjazd na wakacje w czasie L4 nie jest dobrym pomysłem, tym bardziej, że "życzliwych" nie brakuje.
 
reklama
Dziewczyny L4 to L4 i nie ma znaczenia czy to ciążowe, leżące czy chodzące. ZUS ma prawo Was skontrolować, a nawet może zrobić to pracodawca (o ile ma zatrudnioną określoną ilość pracowników, chyba powyżej 20, ale pewna nie jestem). L4 chodzące uprawnia tylko do pójścia do lekarza, po leki, na jakąś rehabilitację, wizytkę kontrolną... Także myślę, że wyjazd na wakacje w czasie L4 nie jest dobrym pomysłem, tym bardziej, że "życzliwych" nie brakuje.
Dziewczyny czyli odpuszczamy sobie długie wakacje . Nie chce się nikomu narazić. Ja miałam w planach 3 dni nie więcej :)

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry