reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
A co do jedzenia, to przyszły tydzień stawiam pod znakiem gofrów Siostra mojego P. ma zajebista gofrownice. Gofry z niej smakują tak, jak kupione gdzieś na deptaku nad morzem (w sensie, ze są pyszne) i naszła mnie na nie ochota, tylko teraz mam katar i ze smakami u mnie średnio. Ale już w następnym tygodniu ja pożyczę, kupię bitą śmietanę i będę jadła gofry, aż mi się znudzą :D
 
reklama
Mozecie sie posmiac z mojego brzuchola na wątku brzuszkowym[emoji6]

Napisane na LG-H440n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z komunia to teraz szaleństwo ! Kiedyś zegarek i obrazek a teraz Xbox , quad [emoji33]

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Dokładnie. Ja dostałam kalkulator i zegarek i to szaleństwo było. A pasierb od matki podobno dostanie laptopa, play station, smartfona, tableta już zresztą i tak ma, to nie wiadomo, co mu kupować :p Mój chce go zapisać na półkolonie żeglarskie, bo i tak to planował, to będzie jako prezent na komunię. Ufff...

Ja pieluchy wielorazowe zamowilam pierwsze z puppi i pupeko:) nastepne w planie mam anavy i magabi:)

Mam juz tez upatrzone dwie chusty do noszenia, indio sole occidente i indio grande pink:)

Ubranka raczej wszystkie po synu tylko po 1zestawie z rozmiaru typowo dziewczece kupie z tych pierwszych rozmiarow:) no i mamy pierwszy wspolny typ imienia- Maja :)
A ja zamówiłam z Kokosi, Pupus i Agisowo. Ten używany otulaczyk wełniany ze zdjęcia jest właśnie z Puppi. Mi się Puppi podobają, ale są drogie, może w przyszłym roku kupię na lato, jak dzieć podrośnie :) A ja ogólnie cośtam sobie hobbystycznie szyję, więc już tak oglądałam te pieluchy, że to w sumie można samemu uszyć. Przeglądam napownice na Allegro :D Mam sporo różnych tkanin w domu, wełniane też, to obmacam te kupione pieluchy i myślę, że niejedną sama po prostu uszyję. Już sobie ściągałam wykroje z internetu, ale to i odrysować można.
 
Aha... Bo słyszałam też o tym ze nawet jak nie masz ubezpieczenia z UP to państwo odgórnie Cię ubezpiecza bo taki ma przywilej kobieta w ciąży. Ale to się dokładnie dopytam.

A z tym kosiniakowym to też słyszałam ale w naszym przypadku będziemy musieli poczekać na to na pewno. Ze względu na to ze Maz zagranicą to muszą to oddać do jakiegoś urzędu i bd czekać kto ma pierwszeństwo wypłaty świadczenia. Tzn Polska czy Francja. A znając francuską papierologie to trochę to zejdzie [emoji23]

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
Odgórnie ubezpieczane są w Polsce dzieci. Nawet jeśli rodzic nie ma ubezpieczenia, to dziecko do 18 r.ż będzie ubezpieczone. Ty niestety musisz się zarejestrować, bo odgornego ubezpieczenia przez Kraj raczej nie ma.
 
Aha... Bo słyszałam też o tym ze nawet jak nie masz ubezpieczenia z UP to państwo odgórnie Cię ubezpiecza bo taki ma przywilej kobieta w ciąży. Ale to się dokładnie dopytam.

A z tym kosiniakowym to też słyszałam ale w naszym przypadku będziemy musieli poczekać na to na pewno. Ze względu na to ze Maz zagranicą to muszą to oddać do jakiegoś urzędu i bd czekać kto ma pierwszeństwo wypłaty świadczenia. Tzn Polska czy Francja. A znając francuską papierologie to trochę to zejdzie [emoji23]

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
Bierz to co Ci się bardziej opłaca. Kosiniakowe to zasiłek jakby macierzyński , więc kwestia czy we Francji też taki jest.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzisiaj dotarła do mnie przesyłeczka z detektorem tętna[emoji4] Właśnie usłyszałam najmilszą melodię dla moich uszu[emoji173][emoji173] i odziwo udało mi sie za pierwszym razem[emoji5]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na szyjemy pieluszki sa wykroje w plikach grupy:) ja gatki i longi szylam sama:) teraz juz mam gotowe rozmiary mb i s :) na wkldy na poczatek dobre sa tez reczniczki z ikea 30x30, tetra 70x70 do skladania i prefoldy xkko z pomaranczowa obwodka do tego snappi :) pamietaj ze wiekszosc i tak sprzedasz;) po Miloszu tak zrobilam i odzyskalam jakos 80%wkladu:) a nie chcialam trzymac bo za duzo sie zmienia w tym.swiecie:)))) jeszcze MruMru sa fajne i regatki:) oj duzo tego jest:)
 
Wazylam się przed chwila i znowu mnie ochrzani położna, bo od ostatniej wizyty mam 3kg do przodu. Ogólnie na początku ciąży miałam 63 kg, potem mi było niedobrze i nic prawie nie jadłam, to na 2 wizycie miałam 61,3 kg i potem też tylko 40dag przytylam a na ostatniej miałam już 63,6 i mi powiedziała, ze mama musi uważać co je. A tu znowu 3 kg do przodu :(

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny:) Kasia86 gratuluję córci:) JustaKacper jak słyszę teksty że na komunie to sie tyle daje a na wesele tyle to mnie krew zalewa[emoji48] Tak jak mowisz, każdy daje tyle na ile go stać a nie jakieś chore wytyczne:/ Zoyka ja ostatnio zamawialam przez internet. Wklejałam tu link w pon 8.05. Lili o tym ubezpieczeniu nie słyszałam. Mesmerise ja pije rozpuszczalna od czasu do czasu jak gdzieś jesteśmy w gościach a tak to inke ale rzadko. A jestem z tych co dzień zaczynali od kawy parzonej bo inaczej głowa kwadratowa [emoji14] Więc idzie sie odzwyczaic [emoji4] Hajmal mam nadzieję ze to fałszywy alarm i jest wszystko ok. Leż i wypoczywaj.
U mnie niby trochę lepiej bo mdłości minęły ale biegunka nie:/ Może macie dziewczyny jakieś sposoby na biegunkę? Nie wiem czy są w ogóle jakieś leki na to dla kobiet w ciąży. Staram sie dużo pic ale i tak boje się żeby się nie odwodnić[emoji46]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Idź do apteki po węgiel leczniczy (czy jakoś tak się nazywa) tylko tabletkę musisz pogryźć przed połknięciem bo inaczej słabo działa
Mi lekarz na początku ciąży go poradził, to naturalny produkt, co prawda nie działa tak dobrze jak stoperan (mi zabronił go brać) ale zawsze to jakaś ulga.:) podpytaj się w aptece o najlepszy
 
reklama
Smecte w ciąży tez wolno

[emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170]
Lenusia 24.09.2014 [emoji254]
Mikołaj 2.10.2017 - 19t1d [emoji272]
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry