reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Pisałyście o tym ile śpią wasze pociechy...
Mój zazwyczaj 3,4 godziny pośpi. W nocy zdarzało się 5 godzin. I nie usypiam go noszeniem na rękach czy bujaniem. Po prostu zostawiam go w kołysce i on po jakimś czasie zasypia. Czasami od razu... czasami z pół godziny pomarudzi... ale sam zasypia ;)
Czasami podejdę pogłaskam go po głowie i to mu zazwyczaj wystarcza jak nie może zasnąć.
Ale jak nie śpi w ciągu dnia to się przytulamy często żeby nie było ;)
 
reklama
Hej!

Dziulka w końcu doczekałaś się mieszkania!!!! Gratuluję!
dobranocka wracajcie szybko do zdrowia!

Wczoraj po raz kolejny miałam wieczór pod tytułem"płacz Franka".:wściekła/y: Stwierdziliśmy,że to chyba jednak kolka. Nie braliśmy tego pod uwagę,bo "przecież Franek dostaje lek na kolkę". Zwalaliśmy to na karb problemów ze zrobieniem kupy. Jednak po zrobieniu kupy Franek za chwilę znowu był marudny, wiedzieliśmy,że nie tu tkwi problem. Kupa zrobiona,brzuszek miękki. Poszła w ruch suszarka(mąż oczy zdziwione). I co? Suszarka pomogła:tak:. Sama byłam w szoku:szok:. Dzisiaj idę do apteki kupić jakiś inny lek na kolkę. Spisałam sobie kilka nazw,zobaczę co mi poleci farmaceuta.

A co do spania w nocy, to u mnie Franek zasypia teraz od 21.30 i śpi do 2-3, potem,jak w zegarku budzi się po trzech godzinach, czyli 5-6. Ponieważ w tygodniu wstajemy około 6, bo trzeba Jakuba zawieźć do przedszkola, więc jest ok. Zazwyczaj jestem wypoczęta, tylko ciężko mi wstawać o 6, bo to przecież"środek nocy";-). Za to dzisiaj pospaliśmy do 8. Super!:cool2:
 
Witam się i ja w dzisiejszym dniu.
Szykuję się powoli na kolejny dzień zajęć na uczelni- dzisiaj od 13:30 do 18:15, mam nadzieję że znowu nas wcześniej wypuszczą, bo chce jak najszybciej być z mężem i malutkim.
Wczoraj po przyjściu z zajęć byłam bardzo miła zaskoczona - w wazonie stała sobie śliczna, pomarańczowo-żółta róża. Mąż mi taką niespodziankę zrobił, od tak sobie bez powodu:-).
Synek poszedł wczoraj spać po 21, obudził się dziś o 4 a potem o 7 no i już potem zasnąć nie chciał i leżeliśmy sobie w trójkę w łóżku.
Idę się pomalować.
Pozdrawiam Was!!

No i z tego wszystkiego zapomniałabym pogratulować mieszkania DZIULCE!! No normalnie cieszę się razem z Tobą!! :):)
 
Ostatnia edycja:
Jeden dzień przerwy od forum i już 5 stron do nadrobienia :)

Lenka jest bardzo absorbująca więc w skrócie i szybko - wybaczcie ale brak czasu na cokolwiek.

Moriam - Lena jest tylko na piersi, dopajam herbatką bo ma problemy z brzuszkiem. A zauważyłam, że ta herbatka jej pomaga. Najpierw podawałam "od 1 dnia życia Hipp z koprem" a teraz "od 1 miesiąca życia Hipp ułatwiająca trawienie". A co do częstotliwości to najczęściej w południe między karmieniami i popołudniu też między karmieniami.

Dziulka - Gratuluję mieszkania!!!

Poza tym moje dziecię miało dziś problemy z zaśnięciem i o 0.00 w końcu zasnęła i obudziła się o 6.30 :) Także my wyspani, Lenka wyspana i teraz zabieramy się za odkurzanie.

A mam pytanie, co podajecie na gorączkę, coś po szczepieniach? Bo idziemy niedługo i tak się zastanawiałam co zakupić.
 
monimoni - mnie pediatra powiedzial, zeby nie dopajac, zreszta nie tylko on-konsultantka i polozna tez. A Maurunia tez momentami zaczyna postekiwac z powodu brzuszka.Oj sama nie wiem, moze tez sprobuje tej herbatki. Czlowiek ma taki metlik w glowie i podejmowanie deyzji jesli chodzi o dziecko nie przychodzi latwo. Chcialoby sie najlepiej, ale ktora opcja najlepsza? Milion sprzecznych opinii wokol. To samo w temacie szczepien... Ja osobiscie glupieje:)

u mnie dzis spokojna noc. Maura spala od 1.00 do 6.00:) Ale to po butli, co prawda z moim mlekiem, ale jakos lepiej sie najada. Pocycku budzi sie po 3 godzinach, mimo, ze nasze karmienia trwaja godzine!!
 
monimoni, mój pediatra w razie gorączki poszczepiennej polecił czopki przeciwgorączkowe 50mg (paracetamol, efferalgan albo inne, koniecznie 50mg). Dostałam w aptece tylko efferalgan 80mg, więc bym musiała kawałek odcinać, ale na szczęście obyło się bez gorączki. Olek po szczepieniu tylko dobę przespał.
 
reklama
u mnie dalej net świruje... powiedzcie, że chociaż trochę tęsknicie;)))
ja od wczoraj próbuję Gripe Water, zobaczymy czy i jaki będzie efekt
Dziulka, gratki nowej chatki:D:D:D a ten pilot do BMW w rękach rodziców - super:) można wysłać np na księżyc żeby choć 5min odpocząć;))) ehhh, pewnie po 4min już bym do młodej tęskniła;)))
Dobranocka, zdrówka dla Justysi!!!
moni, ja kupiłam paracetamol w czopkach 50mg i miałam podawać po pół w razie potrzeby bo niuńka 4kg waży a to od wagi zależy
emiś, wczoraj chyba ogólnie był Dzień Małych Marud;)))
a co do spania... moja zasypia bujana(grrr) między 22-23 ale są wyjątki jak wczoraj, że tylko przy cycu i to razem z matką:p śpi średnio do 3.30-4 rano:D więc te 5 czy 6 godzin możemy pospać:))) a w dzień - zazwyczaj szkoda gadać, bo tylko drzemki strzela. rączki, bujaczek, rączki, cyc, rączki, bujaczzek itd i nic innego nie działa...
a mi strasznie się cera psuje... syfek za syfem wychodzi... strach patrzeć!!! co robić????????????????????
moriam, ja nie dopajam. ale od wszystkich na około słyszę żeby podawać "coś" dziecku z butli bo łatwiej będzie później od cyca odstawić...
 
Do góry