reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

dziewczynki jestem tutaj nowa,wczoraj pierwszy raz cos poczulam po prawej stronie taki jak by prad mi przeeszedł czy to juz moje dzieciatko??moj lekarz nie chce oznajmic mi co miec bede troche jestem o to zla bo chodze prywatnie place a on i tak nie powie bo raz sie pomylil i nie mowi denerwuje mnie a zmieniac go nie chce bo jest b.dobrym lekarzem


quote_icon.png
Napisał fasolkaania
Efa gratulacje, że wizyta udana i wszystko okej.


Mam pytanie, też macie problem z tym bieganiem do wc na sikanie, bo ja ogólnie tak normalnie chodziłam, ale od dwóch dni to z wc bym się nie rozstawała. A już o jeździe autem z zapiętymi pasami to nie ma mowy, żebym zaraz nie musiała iść do wc. Jak tak dalej pójdzie to oszaleję :rofl2: do sklepu jak idę to tylko tam gdzie wc mają w razie co.




Ostatnio jechałam w pasach i kazali mi odpiąć ponieważ kobieta w ciąży nie powinna jeździć z zapiętymi pasami bardzo mnie to zdziwiło i gdyby cie zatrzymała policja i zobaczy ciężarną to ci mandatu nie dadzą!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Efa super, że wszystko okej! to najważniejsze! Ale coś czuję, że to u Ciebie dziewuszka będzie :)

fasolkaania ja mam tak okresami z tym sikaniem. Przez kilka dni pędzę co chwilę, a potem spokój i tak w kółko. :)
 
Malwinko co do ruchw dzidziusia to nie sadze zeby to byly ruchy, obstawiam raczej ze rozciaga sie macica o ona podtrzymywana jest przez wiezadla i to one daja o sobie znac.... Bardziej obstawiam taka wersje.

Dzis wyszperalam cos takiego
Wysokość dna macicy zmieniająca się w poszczególnych tygodniach ciąży ma mniejsze znaczenie dla określenia terminu porodu. Poniżej przedstawiamy jak kształtuje się wysokość dna macicy w poszczególnych tygodniach ciąży:

  • koniec 16 tygodnia - 1-2 palce ponad spojeniem łonowym
  • koniec 20 tygodnia - 2-3 palce poniżej pępka
  • koniec 24 tygodnia - na wysokości pępka
  • koniec 28 tygodnia - 2-3 palce powyżej pępka
  • koniec 32 tygodnia - w połowie odległości pomiędzy pępkiem a wyrostkiem mieczykowatym (dolna część mostka)
  • koniec 36 tygodnia - przylega do łuków żebrowych
  • koniec 40 tygodnia - 1-2 palce poniżej łuków żebrowych
Mysle ze w 14 tyg macica nadal jest schowana za gleboko za spojeniem lonowym, sadze ze na tym etapie jeszcze nie czuc ruchow. Sama jestem za 2 dni zaczynam 16 tyd i to moja 2 ciaza wydaje mi sie ze z moich doswiadczen wiem na co czekam i jka do tej pory nic jeszcze nie czulam:( A tak juz bym chciala poczuc dzidziusia:)))) Uspokoiloby mnie to :)))
 
smoniq Mozliwe ze tak masz racje.


Dziewczyny jakie są objawy na dziewczyne i na chłopaka np brzuch szpiczasty na chlopczyka a okragly na dziewczynke znacie jakies inne??
 
monimoni, no ja chciałabym dziewczynkę, więc się nie obrażę, jak okażesz się jasnowidzką :)

smoniq
, ja już mam dno macicy dokładnie na poziomie pępka, więc u mnie ta statystyka się nie zgadza. A i tak w ogóle Ci bardzo serdecznie życzę, żebyś już szybciutko poczuła ruchy maleństwa :)

fasolkaania, ja już od dawna chodzę tylko do sklepów, gdzie mają WC. A najgorzej z siusianiem jest u mnie pod wieczór - jakiś czas temu mąż naliczył u mnie 13 wypraw do toalety. Ale pasów za kierownicą to bym się nie odważyła nie zapiąć, pomimo że policja nie daje za to mandatów ciężarnym.
 
o tych pasach chodzi o to ze gdybys miała stuczke automatycznie lecisz do przodu i pasy cisną brzuszek,wiem ze to dziwnie brzmi bo nie chodzi tylko o to ze ci nie dadza mandatu tylko o bezpieczenstwo naszych brzuszków i tak zle i tak
 
Efa dobrze, że wszystko OK.
Samochodem za bardzo nie jeżdżę, ale czytałam gdzieś niedawno, że powinno się zapinać pasy w ciąży
 
Jeśli chodzi o pasy to ja zapinam, ale zaraz potem szukam wc i mnie to martwi bo nawet nie wiem czy zdążę:(
Też miałam nawet starcie z moim o te pasy, bo On uważa żeby nie zapinać, ale ja muszę je zapiąć bo mi coś brakuje.....

Mam nadzieję, że z tym jeżdżeniem to nigdzie za daleko nie będę musiała:):)


Szkoda tylko,że taki adapter kosztuje około 130 złotych:( Ja już wolę nie jeździć tylko człapać na pieszo gdzie się da. Tylko właśnie po wczorajszej wycieczce na pieszo do mechanika po auto boli mnie gardło:(:( I bądź tu mądrym:(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry