reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

cześć Babki,

coffee - ja w ciązy z córą jak miałam takie "odloty", to sie okazało niedocukrzenie właśnie, ale to dopiero po 30 tygodniu jakoś.
 
reklama
Witam i ja po weekendzie :)
Wróciłam w poniedziałek, ale dopiero dziś miałam czas nadrobić wątek. Z pogodą u nas było tak różnie - sobota piękna i słoneczna, niedziela deszczowa, poniedziałek pół na pół. Generalnie weekend uważam za udany, mama kupiłam mi śliczne ciuszki dla maluszka i równie fajne dla mnie :)
Czuje się nawet ok, co jakis czas pobolewa podbrzusze po bokach ale wszyscy twierdzą że to znak, że wszystko w środku się rozciąga więc nie panikuje.
Coffee. ja mam ciśnienie 60/30 bardzo często, norma u mnie to 80/40 ale niższe też często się zdarza, weź pod uwagę to, że jak mierzysz kontrolnie bo się nim stresujesz to masz podniesione. Zawroty głowy mogą być z niskiego ciśnienia le nie koniecznie, równie prawdopodobne a nawet bardziej jest niedocukrzenie, staraj się jeść systematycznie co 2 godziny, awaryjnie noś w torebce/kieszeni cukierka klub małą czekoladkę - może będzie lepiej, ja mam zawsze w torebce nimm2 i jak zaczynam czuć się słabiej to jem i od razu lepiej :)
Gratuluje udanych wizyt i poznania płci!
 
Lolisza ma rację,zawroty głowy to prawdopodobnie wynik niedocukrzenia. Ja jak robiłam pierwsze badania w ciąży to miałam cukier na czczo 71 i jest to poniżej normy. Moja córka ma cukrzycę i na taki cukier ją docukrzam bo to jest zdecydowanie za nisko( no ale u cukrzyka to inaczej niż u zdrowego człowieka).Lekarz na moje 71 nic nie powiedział ale ja też mam zawroty głowy, czego z Laurą nie miałam. Wręcz przeciwnie- w poprzedniej ciąży leżałam w szpitalu z podejrzeniem cukrzycy ciążowej. Coffe badaj sobie cukier jak masz taką mozliwość albo jak napisała lolisza jak się słabiej poczujesz to zjedz coś słodkiego.
 
jestem w szoku - juz jest watek dla mam styczniowych- niedlugo bedziemy staruchy;)
Wczoraj w markecie byly duze kolejki i 1 kasa dla uprzywilejowanych pusta . I poszlm Tam ... i bylam szczesliwa :)))))))))
rejestrowalam sie u lekarza na przyszly tydzien i powiedzial mi ze USG 3D robia dopiero od 24 tygodnia ..:(
 
coffee pozwol ze ja wrzuce swoje 5 groszy:)))))
omdlenia ,zawroty glowy to przywilej 2 trymestru ciazy wiec obawiam sie ze ciebie wlasnie to dopadlo....
a jezeli to niedocukrzenia to bardzo latwo to sprawdzic kiedy bedziesz sie tak zle czula zjedz cukierka landrynke, lub napij sie dobrze oslodzonej herbaty. Odradzam natomiast czekoladke bo zawiera tluszcz a on blokuje szybkie wchlanianie cukru.
Jak byla w ciazy z moim Jackiem to mialam cukrzyce ciezarnych ,od 26 tyg ciazy na diecie i pamietam ze lekarz diabetolog dal mi wskazowki jak sobie z tym radzic. Teraz tez zakladaja ze bede ja miala dostalam glukometr do mierzenia cukrow, na razie w normie ale po 20 tyg mam cie kluc 4 razy dziennie :((((((( ale co sie nie robi dla dobra dzidziusia.

Ja dzis zaliczylam wizyte u poloznej sluchalysmy serduszka dziecka ale powiem wam szczerze ze ona slyszala to bicie i stwierdziloa ze nawet slyszala ze dziecko sie rusza a ja nie slyszalam nic .....to znaczy myslalam ze bedzie bardzo dobrze slychac. Tlumaczyla ze jeszcze dzidzia za mala i dlatego a ja do szczuplych nie naleze:((((( wiec czekam na moja przesylke zakupilam kilka dni temu detektor tetna plodu:) Juz sie nie moge doczekac!!!!
 
monimoni ja kupila uzywany wiec nie byl az taki drogi. Mieszkam w Anglii i tu takie cuda nie sa mega wydatkiem. Zdecydowalam sie z dwoch powodow po pierwsze poronila 2 ciaze po drugie tu nie da sie isc prywatnie do ginekologa kiedy sie chce lub zeby uspokoic nerwy i wydawalo mi sie to najlepszym pomyslem. Od poczatku ciazy bylam 2 razy u poloznej (tu polozna prowadzi ciaze) koleja wizyte mam za 9 tygodni......nie bede komentowac i narzekac na ten system pozostaje mi mocno wierze ze bedzie dobrze!!!!!!
Z tego co wiem iwcia kupila na allegro uzywany za 45 zl (jak dobrze pamietam) wiec ..... czasem mozna znalez okazje :)))))))
Mam nadzieje ze iwcia sie pojawi i powie co i jak, czy zadowolona.
 
To masz rację, jak u Ciebie taki problem z dostaniem się do lekarza w każdej chwili. Więc ja nie będę panikować i wymyślać jak mam dostęp do lekarza zawsze kiedy mam problem :) no i co miesiąc wizyta. Dzięki za odpowiedź:) Jeśli będzie jakaś okazja to wtedy może się zastanowię.
 
Hej kochane!
Ja już po wizycie. Z dzidzią wszystko w porządku - waży już całe ćwierć kilograma! :) Nie wiem, ile ma "wzrostu", bo maleństwo jest już takie duże, że nie zmieściło się na monitorze USG. Płci nie poznaliśmy, bo się odwróciło pupą. I chociaż pan doktor próbował z każdej strony, to się nie dało podejrzeć. Za to ślicznie wystawiło dłoń i pomachało rodzicom wszystkimi pięcioma paluszkami :)
 
reklama
Efa gratulacje, że wizyta udana i wszystko okej.


Mam pytanie, też macie problem z tym bieganiem do wc na sikanie, bo ja ogólnie tak normalnie chodziłam, ale od dwóch dni to z wc bym się nie rozstawała. A już o jeździe autem z zapiętymi pasami to nie ma mowy, żebym zaraz nie musiała iść do wc. Jak tak dalej pójdzie to oszaleję :rofl2: do sklepu jak idę to tylko tam gdzie wc mają w razie co.
 
Do góry