reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

I właśnie dlatego ja nie mam zamiaru się użerać z lekarzami z przychodni bo szkoda mi moich nerwów.
Pogoda cudna, z zimowej kurtki przeszłam dziś na wiosenny płaszczyk:)
Miłego dnia!
 
reklama
witam wszystkie pazdziernikowe mamy.
Moj termin wypada 26pazdziernika. to moja pierwsza ciaza, do tego w UK wiec czuje sie nieco zagubiona. badan tu wiele nie robia, chyba, ze jest jakies potencjalne zagrozenie. nie bardzo wiem czego sie spodziewac. dobrze, ze usg juz mialam(ale to i tak tylko dlatego, ze poczatek ciazy mialam z przygodami), bo normalnie sie czeka do 12 tc. z drugiej strony wszystkie moje kolezanki, ktore rodzily w Anglii nie narzekaja, a opieka w czasie porodu i tuz po byly zachwycone. sama wiec jeszcze nie wiem czy martwic sie, ze nie bede miec tych roznych badan i 10 usg czy raczej sie cieszyc, ze bede rodzic w ludzkich warunkach nie placac za to dodatkowej kasy...
w dodatku martwi mnie to, ze nie mam zadnych objawow ciazy. zero mdlosci, zachcianek, nic... niby dobrze, bo mdlosci to raczej malo przyjemna sprawa, ale...
pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie!
 
witam mamusie pazdziernikowe ;-)
dlugo mnie tutaj nie bylo...

jestem mama 7letniego /prawie/ Maxa...
i jestem w ciazy...nieplanowanej, calkowicie ...wielki szok dla nas byl...
na wyspie prawie 4 lata, ale od gwiazdki 2009 w Londynie...
mialam zaczac tu nowa prace kiedy zaczelam sie nagle zle czuc...wymiotowac ...okazalo sie ze to ciaza...szok...zostac czy wracac do PL itd? klotnie z mezem...
potem dostalam krwotoku...okazalo sie na pogotowiu, ze jednak nie poronilam, ze dzidzia ok...ze najprawdpodobniej albo mialam krwiak i stad krew, ale najprawdopodobniej przypuszczaja, ze byly dwa i jedno poronilam...poniewaz byla to swieza krew...
no wiec jestem na razie jako "zagrozona" i wedlug miesiaczki termin mam na 23pazdziernika, ale wedlug usg na 14.10...
w ten poniedzialek mam jeszcze kontrolne usg, zeby sprawdzic czy wszystko ok...czy nic zlego sie nie dzieje
walcze z mdlosciami i okropnym smakiem w buzi od pierwszych dni ciazy chcoiaz wtedy nie wiedzialam ze jestem w ciazy...myslalam ze to od antybiotykow...
bleee

teraz moj synus jedzie na planowane wakacje do dziadkow do Polski i bede strasznie tesknic...
 
kahaaa pociesz sie ze ja tez w UK jestem i chociaz to drugie dziecko to czuje sie zagubiona bo w pierwszej nic mi nie bylo a w tej od poczatku mam mdlosci i mialam krwotok i tez jak ty mowisz mialam wczesniej usg bo nromalnie tu chyba robia tylko 2 x w 12 i w 20tygodniu ciazy

gdzie w Uk jestes?
buzka
 
coffee myslisz, ze lepiej w Polsce? bo jak czasem poczytam o polskiej sluzbie zdrowia to juz mi wszystkiego sie odechciewa.
ogolnie jakos nie mam konkretnych powodow do narzekan, tylko chyba przyzwyczajona do tego, ze w polsce to nawet cytologie robi lekarz i to koniecznie ginekolog, troche sie czuje niepewnie rozmawiajac jedynie z pielegnairkami (bo nawet poloznej jeszcze nie widzialam). ogolnie sie ciesze, ze mialam problemy na poczatku (nie takie drastyczne jak twoje, ale upierdliwe) bo przynajmniej wiem, ze dzidzia sie dobrze rozwija i jest tam gdzie ma byc. a tak bym musiala czekac jeszcze kilka tygodni.
a mieszkam na pólnocy Anglii, tuz przed szkocka granica.
 
Kahaaa nic sie nie martw ,że nie masz mdłości i żadnych objawów. Ja jestem w 10 tygodniu ciąży i jedynym objawem jaki miałam to ból piersi i senność . A tak to nic a nic. I też sie tym martwilam ,ale to trzeba sie chyba cieszyć :). Pozdrawiam

A jesli chodzi o nasz wspaniały NFZ to faktycznie się zastanawiam z mężem dlaczego musismy płacić składki co miesiąc . Przecież każdy powinnien mieć wybór. Bo skoro się okazuje ,że i tak musimy płacic za wszystko . Ja w tamtym roku miałam gradówke na powiece. Po jakichś 3 miesiacach lekarze sie zorientowali co mi jest i dali skierownie do poradni specjalistycznej . Pojechałam do 3 szpitali gdzie takie poradnie są i wyznaczyli mi termin do tej poradni na kwiecień tego roku . Oczywiście w kwietniu bym poszła i wtedy dopiero by wyznaczyli mój termin zabiegu usunięcia gradówki. Na szczęście udało mi się szybko prywatnie zabieg wykonać. Naprawdę niewiem co się u nas dzieje ,ale płacimy za wszystko a prawie nic nam się nie należy :( buuuuuu
 
Witam dziewczyny
icon_e_smile.gif

Ja mam przybliżony termin na 31 października i modle sie aby wszystko było ok. Jestem po 2 wizytach u gina, następna mam 31marca ale to już usg - doczekać sie nie mogę! Wstępne badania wykonane, wszystko ok ale mimo wszystko strach jest- jedna fasolkę już straciłam i nie chciałabym aby teraz coś poszło nie tak. Lekarz przepisał mi duphaston, tak koszmarnie jak po tych tabletkach nie czułam sie jeszcze nigdy no ale obiecałam sobie że wytrzymam wszystko więc dzielnie znoszę całodobowe wymioty i nie tylko
icon_e_biggrin.gif
3mcie za mnie kciuki!

Pozdrawiam Was cieplutko
icon_e_smile.gif
 
Witaj pats
trzymamy kciuki.
Ja też mam aniołka, ale nie możemy myśleć źle.
Musimy teraz się cieszyć bo dzidziuś to odczuwa. Masz termin 2 dni po mnie. :) Pozdrawiam
 
Witam wszystkie nowe mamusie!

U mnie senności ciąg dalszy. Gdzie są "stare" październikówki? Czy wszystko z Wami okej?
 
reklama
Tak czytam o tej opiece w czasie ciazy w pl i przekonuje sie, ze nawet jesli narzekam troche tutaj we wloszech, to jest o wiele lepiej niz w polsce... nawet jest paskudna biurokracja, ktora sprawia, ze musisz latac z jednego mijsca na drugie itp... ale tez dzieki niej trzymaja sie wymogom i kryteriom jakie wyznaczyla tutejsza sluzba zdrowia, nie roznia sie za bardzo badania jakie robia w czasie ciazy (3 usg, badania te same oprocz darmowej cytomegalii, glukoza badana ok. 25 tyg nie wczesniej o ile nie ma przeslanek, badania na Rh(-) czyli test coombsa robia co miesiac, za darmo, to samo toxo jesli ma sie negatywna).
Na poczatku moze troche bylam zdziwiona, ze jesli sie prowadzi panstwowo ciaze gina widzi sie tylko 3 razy przy usg i przy porodzie (o ile nie ma zagrozonej ciazy czy innych przeslanek) a tak to ciaze prowadzi polozna, ale dobry punkt ze gdzie chodze jest pani bardzo sympatyczna :D

A z innej beczki juz malo jem od 3 tygodni, no i schudlam juz 2 kg, a od 2-3 dni jest maaasakra!!! co zjem to mdli mnie, juz 2 razy zwrocilam... (w 1 ciazy tego nie mialam)... a dzisiaj jedyne co dalam rade zjesc to 3 ciastka z kremem i kromke chleba z philadelphia (nawet nie wiem czy w pl jest i sie tak nazywa, to taki twarozek), mam nadzieje ze tym razem dam rade cos zjesc na kolacje...

Milego wieczorka!!!
 
Do góry