reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

rozgaszczam się na forum a jak, na razie przerabiam watek o wyprawkach :) plan na sierpień przygtowac wszystko co potrzeba dla malenstwa :)
Natolin: co do maści na roztepy mi znajome polecily Mustele, tania to nie jest i tych co sie ukradkiem pojawili nie usunela, ale wierze ze moze zadziala, sa tez specialne preparaty na rozstepy przeznaczone dla kobiet karmiacych i w ciazy, jezeli nie masz takiej informacji, to ja bym raczej nie ryzykowala, chyba, ze farmaceutka lub lekarz nie widzi przeciwskazan.
ja mam wizyte 9 sierpnia i na kazdej wizycie mam usg, moj ginekolog z tych, co woli zrobic o jedno wiecej niz o jedno mnie, a mnie to podgladanie malenstwa uspokaja, ze wzytsko jest ok. ciekawe czy się teraz okresli czy jest chlopcem czy dziewczynka. bo z uniwersalnymi ubrankami i wyprawka to wcale nie az tak latwo
mala_mi88: moje wrazenia po zajeciach masazu w szkole rodzenia to raczej glaskanie, raczej nic skomplikowanego i niech twoj wybranek nie marudzi a sie postara ulzyc swojej kobiece :)
 
reklama
EWELEW z tego co wiem to trzecie wielkie usg sie powinno robic miedzy 32 a 34 tygodniem. u nas we FR tak jest bynajmniej.
NATOLIN z ta mascia bym nie ryzykowala- jak cos chce kupic w patece to najpierw gadam ze w ciazy jestem a potem dopiero ze mna dysktuja, bo np zel przeciwbolowy nawet na strzaskane kolano albo skurcz jakis w nodze - typu voltaren- nie mozna brac. i badz tu madry i pisz wiersze....
SYLWIAZG - masz taki sam termin jak ja, same 10: 10/10/2010, jeszcze zeby sie urodzila moja cora o 10h to bedzie komplet:))) to jest data ktora mi powiedziala polozna, a moja gin ktora prowadzila mne do 5 mca mowila ze bardziej 7/10. niech nawet sie pokloca obie a mala sie urodzi wtedy kiedy bedzie chciala:))))
MALA MI moj mi zadnych masazy nie robi,nawet jakos nei wpadlam na to zeby ponaduzywac mezusia nieco:))) a co do ciezkosci- jak chodze po plaskim to czuje sie normalnie a jak wychodze na drugie peitro to uuuuuuuuuu!!!! a co do nacisku na pecherz- chyba znaczna czesc nas to ma. nieraz tez biegne do wc po to zeby zrobic trzy kropelki doslownie a wrazenie mam jakbym miala wysikac dwa litry. rozrabiaki nasze male kochane nie wiedza chyba ile przechodzimy:))) moja lobuzica ostatnio zaczyna mi w nocy dokazywac jak zmieniam pozycje snu to albo mi wlazi pod bok na ktorym akurat chce lezec albo wije sie jak mala glizda jakas i szturcha:))) wczoraj miala czkawke wieczorem i caly brzuch tancowal:)))
 
a ja postanowiłam zawalczyć z moimi rozstępami na udach i bokach i przeczytałam w necie, że można spróbować maści na blizny, miał być cepan, ale w aptece nie było, więc pan polecił w zamian contractubex. wzięłam, choć droższy, a teraz boję się użyć, bo może jednak w ciąży nie można? :( poradźcie coś, proszę.

Natolin ja na rozstepy kupilam Pharmaceris M, do kupienia tylko w aptece. Ja oczywiscie zamowilam na allegro dwa opakowania bo jest duzo taniej (26zl), w aptece ok 40zl :-) Na razie stosuje od ok 2tyg wiec ciezko mowic o efektach, widoczne podobno po 6tyg. Na wizazu sa dosyc dobre opinie wiec postanowila ze sprobuje:
Pharmaceris M, Tocoreduct Forte (Krem redukujący rozstępy)
Bede cierpliwie czekac na efekty, moja pupcia nie wyglada zbyt ladnie:-(
PS. jest to kosmetyk dla kobiet w ciazy wiec smialo mozna stosowac.
 
Ostatnia edycja:
ja mam krem z GERBERA - taka biala duza tubka- 26zl kosztuje w PL i powiem wam ze dziala, bo stosuje miesiac i moje rozstepy na brzuchu nisko kiedys byly krwisto czerwone i glebokie- balam sie ze mi doslownei skora peknie, a teraz sa duzo plytsze i bledsze. na dodatek ten krem ma super zapach i jak sie smaruje to dzidzia mi plecki wypina i dupcie:)))
 
natolin, ja na razie ziajką jadę jak mi się przypomni:-D stwierdziłam, że jak mam mieć to i tak będą, chociażby miały wyskoczyć dzień przed jazdą na porodówkę;-)a smaruję bardziej w celu zapobiegania swędzeniom:rofl2:więc jak zaswędzi to ja smaru smaru:laugh2: o tych maściach na blizny słyszałam, tylko nie pamiętam od kogo, że działają bez porównania lepiej niż te po prostu antyrozstępowe:tak:ale co do "stosowalności" w ciąży to niestety nie mam pojęcia... natomiast po ciąży jak tylko jakieś wylezą to na pewno sobie sprawię taką maść!!!:tak:
 
Natolin
co do tej masci ja odradzam w skladzie ma wyciag cebuli alatonine ale rowniez HEPARYNE (dziala przecizakrzepowo)
Nie ryzykowalabym bo nie ma badan na ten temat. Wiem ze niektore kobiety stosuja Heparyne w zastrzykach w czasie ciazy kiedy u ciezarnej wykryty jest zespol antyfosfolipidowy. Jednak zazywaja go z koniecznosci utrzymania ciazy.
Natolin moim skromnym zdaniem kup dobry krem na rozstepy choc z wlasnych doswiadczen wiem jedno ze jezeli ktos na tendencje zt zadne cuda nie pomoga.
Ja nie mialam rozstepow do konca 8 miesiace w czasie pierwszej ciazy i nagle pewnego ranka obudzilam sie z usianymi rozstepami pod pepkiem. Do tej pory mam plotek:(((((((((((( Mimo smarowania nacierania i wcierania nie ominelo mnie.

Teraz natomiast mam takie reakcje alergiczne na rozne balsamy i kremy ze boje sie czegokolwiek uzywac. Do tej pory mam czerwone placki na brzuchu i nikt nie wie co mnie uczula.....ehhhhhhhhhhhhhh za tydzien mam wizyte u dermatologa i mam nadzieje ze on cos wymysli....
 
Książkowo USG III trymestru powinno się zrobić 28-32tc, jego znaczenie jest takie jak połówkowego, tzn ma wychwycić czy narządy na pewno są odpowiednio rozwinięte i pracuja prawidłowo, po 32tc już nieco gorzej to zobaczyć ale i tak wielu gin-ów ustala sobie granice 34tc, wielu też traktuje to badanie jedynie jako wskazujące najbardziej prawdobna masę dziecka i ułożenie do porodu i przeciąga nawet do 36tc czas jego wykonania, nie oglądają już wtedy bardzo szczegółowo narządów bo dziecko jest już tak duze ze ciężko to sprawdzić, szacuja jedynie mase, oceniają dojrzałość łożyska i ilość wód płodowych. Ja nie wiem kiedy będę mieć, teraz mam wizyte w 30tc to albo teraz albo jak będę w 32tc czyli końcem miesiąca.

Natolin ja o masci słyszałam, nawet stosowałam (efekty nawet są ale trzeba smarować długo i systematycznie), nie wiem natomiast jak z jej stosowaniem w ciąży. Tak jaj pisze Dziulka ja bym skonsultowała jej stosowanie bo żeli p/bólowych czy na spuchnięte nogi nawet nie można „samopas” stosować z uwagi między innymi na heparyne o której pisze Smoniq – ta w zastrzykach które stosuja ciężarne jest drobnoczasteczkowa i dozwolona w ciąży a ta z maści nie mam pojęcia.
 
Ostatnia edycja:
Basienka- ja też używam Pharmaceris ale przeciw rozstępom. Wydaje mi się, że pomaga bo jak narazie żadnego nie mam, a piersi urosły mi o 2 rozmiary- brzuszek też już przekracza 100cm. Smaruję rano i wieczorem, zobaczymy czy będziesz działał tak dalej.
 
reklama
a ja po prostu używam zwykłego balsamu albo oliwki ,ale chyba zakupie niebawem jakiś środek:)


Dziewczyny ,a powiedzcie czy któraś zamawiała na allegro te zestawy wyprawkowe po50szt czy tam60 te ciuszki angielskie?
 
Do góry