reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

DAGISU ty nie czekaj na nic tylko wal do lekarza... ja sie tez raz wystraszylam- wypilam kawe chicorée z mlekiem co mocnej nie robie a swoja droga ona wcale nie jest mocna, i jakos tak mi serducho walilo ze szok...zreszta samej kawy ja malo kiedy pije ( jedna na dzien i zawsze z mlekiem-rozpuszczalna na dodatek)mimo to od kilku dni pije nesquicka z mlekiem i jest duzo lepiej. w twoim przypadku nie czekaj do piatku tylko idz jak najszybciej bo to nei zarty. MARGERITTa -witamy w gronie pazdziernikowek, ja mam termin na 7 pazdziernik wiec neidaleko po tobie:))
 
reklama
a ja postanowiłam zawalczyć z moimi rozstępami na udach i bokach i przeczytałam w necie, że można spróbować maści na blizny, miał być cepan, ale w aptece nie było, więc pan polecił w zamian contractubex. wzięłam, choć droższy, a teraz boję się użyć, bo może jednak w ciąży nie można? :( poradźcie coś, proszę.
 
hej
jestem w trakci przeprowadzki, już mam dość. powinnam przeprowadzić się w ostatnią sobotę, ale kabiny prysznicowej niezamontowali, teraz lipa, bo mąż od wtorku po urlopie do pracy, więc przeprowadzka tylko popołudniami. w sobotę mamy przewieźć meble a puki co ciuchy będę przewozić... wczoraj byłam u gina ale tylko o zwolnienie u innego - bo mój ma urlop przez 2 tygodnie.
W którym tygodniu powinno się robić to trzecie główne usg? bo ten gin powiedział, że już czas na mnie i chciał mi zrobić, ale ja chciałam z mężem, a wczoraj byłam sama, więc pójdę za jaki tydzień, półtorej
pozdrowienia
 
ewelw, też jestem ciekawa, kiedy powinno sie zrobić to 3 nfzowskie usg... ja mam wizytę dopiero 20 sierpnia, więc to będzie jakoś 34 tc u mnie:baffled:miałam w tym tygodniu iść na "nielegalne", ale czasu nie wystarczyło... mam nadzieję, że w tym tygodniu mi sie uda, bo umieram z ciekawości jak się ułożyło moje maleństwo >>:rofl2:<< o tak, mam nadzieję:-D
 
To trzecie "wazne" usg powinno sie zrobic ok 32 tyg, ja mam wizyte 12 sierpnia i juz nie moge sie doczekac. Dawno mojego maluszka nie podgladalam-ostatnio na usg polowkowym w 21tyg. Moj gin z tych co robi tylko te najwazniejsze usg-niestety. Ciekawa jestem jak sie ma moj Filipcio, jak rosnie itp.
 
no to ta moja ginka nie przejmuje sie chyba terminami... połówkowe miałam w 25tc, a ja nie mam zamiaru chodzić w ciąży 50 tygodni:-D a to ostatnie też wyjdzie jakoś trzy tygodnie po 32tc, bo na wizycie dopiero umówimy się na USG w szpitalu na jej dyżurze (w gabinecie ma tylko samolot):nerd:
 
Witam w sobotni wieczór. Dzisiejszy dzień minął mi dobrze. Rano wstaliśmy, udaliśmy się do tej rodzinki która dała nam pełną siatkę ciuszków dla maluszka. Wiele naprawdę jest ślicznych. Jak tylko wrócę do Krakowa to wypiorę je, poprasuje i poukładam w komodzie ( mam nadzieję że uda nam się na początku tygodnia w końcu ją kupić- no ale mąż jest bardzo wybredny, bo chce coś bardzo solidnego gdzie zaraz szuflady nie będą wklęsłe od ciężaru- tak więc ciężki z nim żywot mam jeśli chodzi o kupno komody:rofl2: ). Po powrocie pomogłam mamie przy obiedzie i poszliśmy z mężem na spacer. Udaliśmy się do Czech również przy okazji. Nogi to mi już odpadały. Na dodatek ciągle maluch mi naciska na pęcherz i czasami naprawdę boli a złoszczę się gdy idę do toalety i okazuje się że nawet nie mam co wysikać:wściekła/y:. Po powrocie jak usiadłam na fotelu to wstać nie umiałam heh. Dzisiaj miałam problem wstać z wanny jak się kąpałam= no myślałam że wyjdę z siebie i stanę obok. Czuję się jak wielki hipopotam z ogromną ilością cellulitu :-(. Mąż leży teraz obok mnie na łożku i co? Słyszę chrapanie. Cwaniak jeden- obiecał mi dziś masaż stóp po kąpieli, więc niech nie myśli sobie że go to ominie!:laugh2: Zdenerwowalam się dziś gdy powiedziałam mu że boli mnie trochę kręgosłup i chciałam żeby troszkę pomasował to powiedział ze nie umie i nie zrobił tego :( Czy te chłopy nie zdają sobie sprawy że coraz ciężej nam z takimi brzuchami eh....
 
czytałam na stronie polskiego towarzystwa ginekologicznego i gdzieś jeszcze, że to trzecie usg powinno się robić w 30 tygodniu +/- 2 tygodnie. dokładnie jakoś tak było napisane, ale moja gin to w ogóle ma inne podejście jakieś ;) i twierdzi, że trzecie to już przed samym porodem, ok. 36 tygodnia, zresztą już kiedyś tu pisałyśmy o tym z Idą ;)

a o mojej maści nikt nie słyszał?:(
 
A ja się ostatnio obijałam:) i teraz dobrnęłam z czytaniem forum. Póki pamiętam to w szkole rodzenia pani położna mówiła o herbatce z pokrzywy, że jest krwiotwórcza i polecają jak ktoś ma problem z hemoglobiną:):)
Ja ogółem ostatnio miałam remoncik pokoju dla maluszka. Wcześniej to była nasza sypialnia z ścianami granatowymi, a teraz jest koloru soczystej papai czyli pomarańcz.
Łóżeczko już stoi złożone,a wyprawka w szufladzie, wyprać muszę pościele, ale o dziwo udało mi się złożyć samej pomimo trudności w instrukcji:):) Mąż się śmiał bo ja zawsze coś odwrotnie skręcę i tym razem też tak było:)

Pozdrawiam z wieczora;)

Ren gratulacje i oby szczęśliwie do końca:)
 
reklama
Witam po przerwie na wątku głównym, jakoś ciężko mi się tutaj odnaleźć. Ciekawe ile nas już tu jest?:)
U nas w porządku, rośniemy, trochę dolegliwości jest, ale wszystko znośne.

Ren - cieszę się, że już się udało!! Teraz musi być szczęśliwy finał!

Pozdrowienia dla wszystkich mam i brzuszkowych lokatorów!
 
Do góry