reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

hey kochane :-):-)

Ja biorę nadal luteinę dowcipną :tak::tak: Do 20 tyg brałam 2x2, bo nie wiadomo było, czy łożysko da radę, a w badaniach które robiłam po poronieniach wyszło mi, że mój organizm nie daje sobie sam rady z produkcją progesteronu. Teraz biorę raz dziennie (na noc) 2 tabletki, ale to już na wzmocnienie szyjki, bo mimo, że zamknięta, to jednak zbyt twarda nie jest.

A no-spę biorę sporadycznie... Jak już naprawdę czuję, ze brzuszek się stawia lub jak coś mnie bardziej ciągnie...
 
reklama
agrafa Sosnowiec moje miasto:-) ale studiowałam w Katowicach:-)
kurcze nie było mnie tydzien, bo siedziałam w Rabce - miasto dzieci naprawde:tak: mineła mi wizyta zaplanowana na piatek i jutro pedze do gina:baffled: szkoda ze nie odbiera telefonu:dry:juz druga ciaze mi prowadzi a ja dzwonilam do niego raptem dwa razy :-( troche sie zawiodłam bo myslałam ze skoro płace to moge czegos wymagac:wściekła/y:
 
Wiekszość ginów przyjmuje termin wg ostatniej OM, ponieważ termin wg USG jest zalezny od pomiarów dziecka a te zwłaszcza w późniejszej ciąży nie sa tak bardzo wiarygodne (choćby duży margines jaki zakładają że mogą pomylić się z masą dziecka na podstawie pomiarów), dlatego albo termin z OM albo z USG najlepiej pierwszego, ewentualnie prenatalnego ale to już dość późno. A pomiary w późniejszych USG mają głównie określić czy dziecko prawidłowo wykształciło narządy i czy prawidłowo rośnie w stosunku do wieku ciążowego z OM właśnie, czy nie ma ewentualnych cech hypotrofii lub hypertrofii, dojrzałość łożyska, ilość wód płodowych itp.

Mnie dzis obudził deszcz, może bardziej rześko się zrobi chociaż na chwilę. Co do puchnięcia to hmm...ja sie poddaje - między wczorajszym a dzisiejszym ważeniem o tej samej porze, nago i na czczo aż 3 kg różnicy, więc w łeb sobie palnąć chyba można. Wieczorem zjadłam arbuza, wypiłam wczoraj sporo wody a z sikaniem kiepsko więc niezbyt to optymistyczne no ale cóż, może po porannej kawie troche sie odwodnie :)
 
Dziewczyny, u mnie ostatnia @ 19.01- termin z OM 26.10 (miesiąc po 2.rocznicy ślubu), termin wg usg w 12 tyg 28.10, a ostatnie usg w końcówce 22 tyg, to na listopad już zachodzi, więc nawet nie ma co planować ;-), bocian ma najwyraźniej własny terminarz lądowania, a ja tylko zaklinam los, żeby to nie był 1 i 2 listopada (mam kolegę, który ma 1 listopada urodziny i mówi, że masakra, wszystkie imprezy na cmentarzu:-)).

A tak z innej beczki, kiedy po porodzie można zacząć intensywniej ćwiczyć- aerobik itd. Pewnie po połogu, ale co z karmieniem piersią wtedy i skakaniem po steperze ;-)?
Mamy tu chyba mamę fitnessową?
 
Ja miałam ostatnią miesiączkę 27 grudnia 2009 i mam termin na 16 października :) także, też jakoś dziwnie. Ale się tym nie przejmuję i nie zawracam głowy. Przygotowywać się i tak będę po 36 tygodniu bo różnie to już bywa, nawet przy zdrowej, fizjologicznej ciąży :)

Natomiast dorwał mnie ten syndrom "wicia gniazda" czy jakoś tak :) Ciągle myślę, co trzeba będzie kupić, jak ustawić itd. Ale z zakupami postanowiliśmy wstrzymać się do sierpnia. Więc na razie, nie pracując, nie studiując się OBIJAM :) Ha! podoba mi się ten stan :) :*

A co do pogody to u nas też słoneczka nie ma, ale parno i duszno straaasznie!

Tak sobie uświadomiłam właśnie, że jeszcze kilka dni i wchodzę w III trymestr i 7 miesiąc ciąży :) Już bliżej niż dalej zdecydowanie :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mimoni to juz wogole zbilas mnie z tropu hehe, bo ja ostatnia miesiaczke mialam 28 grudnia (owulacja i poczecie Szymka 13 stycznia) a termin mam na 3 pazdziernika...wiec ja juz teoretycznie zaczelam 7 miesiac :)
 
Do góry