reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Luty Małgoś na bioderka to na pewno pozycja przodem nie jest wskazana ale na asymetrię takie mamy wytyczne. Niestety co na jedno pomaga to na inne może szkodzić:shocked2:
 
reklama
Panie nauczycielki orientujecie się może czy zaległy urlop wypoczynkowy (zeszłoroczne wakacje) można sobie odebrać w dowolnym terminie w tym roku czy koniecznie zaraz po macierzyńskim?
 
Może wiecie czy te 2 dodatkowe tygodnie o które można wydłużyć macierzyński trzeba wziąć zaraz po macierzyńskim czy w jakimś dowolnym terminie?
Z tego,co się orientuję,to trzeba wziąć bezpośrednio po macierzyńskim,bo,jak napisałaś,to przedłużenie macierzyńskiego. Co ważne,trzeba napisać pismo do pracodawcy,że chcesz te dodatkowe 2 tygodnie wykorzystać.

dokładnie tak jak napisała emiliab, odrazu po macierzyńskim bo to przedłużenie i wniosek trzeba złożyć pracodawcy najpóźniej 7 dni przed zakończeniem podstawowego wymiaru urlopu macierzynskiego.

Panie nauczycielki orientujecie się może czy zaległy urlop wypoczynkowy (zeszłoroczne wakacje) można sobie odebrać w dowolnym terminie w tym roku czy koniecznie zaraz po macierzyńskim?

nie wiem jak to jest u nauczycieli, ale normalnie trzeba wykorzystać najpóźniej do końca marca następnego roku, więc po macierzyńskim powinien być wykorzystywany odrazu.
 
Ostatnia edycja:
Witam sie wieczornie.
Dzis zakrecony dzien. Rano pojechałam do sklepu zaczełam oganiać mieszkanko nawet wysłałam małża na spacer żebym miała cisze i co i ogólnie jeszcze mam tyyyyle do zrobienie ehhh. Doba za krótko trwa naprawde. I dopiero znalazlam chwile, bo malż pojechał na spotkanie służ%(temu to dobrze), a ja sobie mała uspałam i się relaksuje przed lapkiem :).
Rzutka gratki dla Was
Sugar trzymam kciuki zeby szybko minął skok
Magnolia biedactwo twoje malutkie, zycze zeby katarek szybko minal. I znajomi masakra, ale ogolnie ludzie sa bezmyslni. Ja jak lezalam w szpitalu to do laski, ktora byla juz prawie 2 tygodnie ( dzieciatko 2,5 kg sie urodzilo i do tego caly czas waga spadala) przyszla bratowa z katarem i kaszlem. Jak uslyszalam, ze gile wciaga, to najpierw nie moglam uwierzyc, ze na porodowke przyszla chora, a potem kazalam (ladnie) zeby wyszla z pokoju to byla wielce zdzwiona.
Dziewczynki wlosami sie nie przejmujcie, po prostu one musza teraz wyleciec ehh( w ich miejsce nowe urosna) u mnie sie wlasnie zaczelo(ale ja sie ciesze poki co bo ja mam strasznie duzo wlosow i jak ich troche wypadnie to moze zaczna sie ukladac). Milego
 
echhh;( nie wiem co tej mojej Ami jest spiewa mi tu bujam ja i bujam butli nie niby oczy trze juz usypia jak sie nie rozspiewa :( nauczyla sie i aaaaaaaaaaaaaaaa i to glosno tak ze az uszy bola;O Mrówa niedobra co 2 dzien chodzi spac po polnocy ciekawe jak maz zareaguje jak bedzie mial ranki;p
 
reklama
E-lona to my mamy jeszcze jakiś zaległy urlop...? ale jak to? przecież w wakacje i tak nie pracujemy i nie pracowałyśmy... weź mnie oświeć.
 
Do góry