reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

reklama
Dziewczyny słyszałyście o tym, że kobieta ma prawo do urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia dziecka? Co by nie być gołosłowna przesyłam link do artykułu na ten temat :-)

Urlop okolicznościowy z tytułu urodzenia dziecka - naszemaluchy.pl

ciekawe co na to pracodawcy:happy2:

heh fajne... ale moja dyrekcja chyba by się wkurzyła... więc raczej o 2 dni nie będę walczyć - zobaczymy.

a czy wiecie może czy przysługuje mi wychowawczy (oczywiście nieodpłatny) skoro mam umowę o prace ale tylko na czas określony (do sierpnia)...?
 
Dziewczyny słyszałyście o tym, że kobieta ma prawo do urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia dziecka? Co by nie być gołosłowna przesyłam link do artykułu na ten temat :-)

Urlop okolicznościowy z tytułu urodzenia dziecka - naszemaluchy.pl

ciekawe co na to pracodawcy:happy2:

niby tak jest, ale z praktyki wiem że wszystko zależy od punktu widzenia pracodawcy albo kadrowej. Z zasady urlop okolicznościowy powinien być wykorzystany w terminie bliskim okoliczności a u kobiety jest to ciężkie z powodu urlopu macierzynskiego, ale w przepisach prawa pracy nie ma dokładnie określonego terminu wykorzystania więc zdarza się że i kobieta może skorzystać z tego urlopu :)

heh fajne... ale moja dyrekcja chyba by się wkurzyła... więc raczej o 2 dni nie będę walczyć - zobaczymy.

a czy wiecie może czy przysługuje mi wychowawczy (oczywiście nieodpłatny) skoro mam umowę o prace ale tylko na czas określony (do sierpnia)...?

przysługuje pod warunkiem że twój staż pracy jest dłuższy niż 6 miesięcy, ale tylko do końca umowy czyli tak jak napisałaś do sierpnia. No chyba że przedłużą Ci umowe ;)
 
a czy wiecie może czy przysługuje mi wychowawczy (oczywiście nieodpłatny) skoro mam umowę o prace ale tylko na czas określony (do sierpnia)...?

Jeżeli przepracowałaś minimum 6 miesięcy,to wychowawczy ci przysługuje do końca trwania umowy o pracę...
Szukam podstawy prawnej,jak znajdę,to wrzucę...

O już Roxannka zdążyła napisać...
 
Cześć dziewczyny!
Sugar trzymaj się dzielnie. A próbowałaś dać smoczka?
Rzutka gratuluję suwaczka.

Dziś chciałam wybrać się do rossmanna zrealizować te kupony rabatowe z hippa, ale stwierdziłam, że zrobię to kiedy indziej jak sama będę. Wtedy spokojnie będę mogła wszystko pooglądać. Dobrze, że się nie wybrałam, bo później mąż wyczytał, że są ważne od 01.02.
Dziadków i babcie dziś odwiedziliśmy, życzenia złożyliśmy. Laura wykąpusiana śpi. Teraz będę się zabierać za wybranie zdjęć do wywołania.

Może wiecie czy te 2 dodatkowe tygodnie o które można wydłużyć macierzyński trzeba wziąć zaraz po macierzyńskim czy w jakimś dowolnym terminie?
 
natolin jeśli chodzi o noszenie dziecko to rehabilitantka dała nam kilka wskazówek, m.in. kategorycznie zabroniła noszenie dziecko na ramieniu, najlepiej przodem do świata i to jeszcze trzeba ją prościutko trzymać żeby nie była przekrzywiona na żadną stronę (nie zawsze się udaje bo nie widzę jak ją trzymam ale po kilku chwytach już wiem jak ręce układać). Jeśli chodzi o podnoszenie i odkładanie to z pozycji na boczku ją mamy chwytać i zwracać uwagę jak ją trzymam na kolankach żeby też siedziała prosto.
a my jak byliśmy kontrolować bioderka to ortopeda KATEGORYCZNIE za bronił nosić przodem do świata tylko "face to face" tak jak w chuście szeroko nóżki rozkładać
 
reklama
Może wiecie czy te 2 dodatkowe tygodnie o które można wydłużyć macierzyński trzeba wziąć zaraz po macierzyńskim czy w jakimś dowolnym terminie?

Z tego,co się orientuję,to trzeba wziąć bezpośrednio po macierzyńskim,bo,jak napisałaś,to przedłużenie macierzyńskiego. Co ważne,trzeba napisać pismo do pracodawcy,że chcesz te dodatkowe 2 tygodnie wykorzystać.
 
Do góry