reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

wiesz,ja bylam spokojna i cierpliwa,dopoki nie zrobilam drugiej bety...ten slaby przyrost,to byl dla mnie jak kubel zimnej wody...jakos tak nie potrafie sie juz beztrosko cieszyc,dopoki nie zobacze serduszka...a co najgorsze,to moja gin wcale nie zlecila mi powtarzanie bety,zrobilam to sama,z ciekawosci...ale jak to mawia moja bratowa "nadgorliwosc gorsza od faszyzmu"...wiec mam za swoje...jakbym nie zrobila,to bym teraz sobie spokojnie czekala na usg,a nie w nerwach...a tymbardziej sie denerwuje,ze nie mam zadnych objawow,oprocz powiekszonych cyckow...nie mam nudnosci,zawrotow...zupelnie nic!! jem przez to jak opetana...juz przytylam kilogram.to co bedzie pozniej??
fajnie,ze mamy te same terminy :) nawet wizyty prawie sie pokrywaja ;)
Dlatego postanowiłam iść w wyznaczonym terminem do lekarza i nie szukać i nie wkręcać sie, bo ja jestem pierwsza Pani wkręt hehh, jestem troche zniecierpilwiona bo ta wizyzyta jest bardzo ważna, co do objawów nie każda kobieta musi mieć typowe objawy ciąży,moje dwie koleżanki mówiły mi,że gdyby nie brzuszek rosnący to by nie wiedziały ,że są w ciąży, mnie bola piersi wcześniej pobolewał brzuszek teraz jakosmniej, rano mam czasmi mdłości ale nie zawsze. Jesteśmy w bardzo wczesnej ciązy i te objawy gorszemogą nas jeszcze dopaść. Tak więc Dario nie denerwuj sie i głowa do góry jeszcze tylko kilka dni nam zostało do wizyty.:)
 
reklama
witam sobotnio i znowu sie rozpisze :D
siva211 duzo zdrowka zycze dla Ciebie i synka :)

dawidowe spij duzo wobec tego widocznie fasolka potrzebuje i nei przemecz sie tym sprzataniem ;)

REN cieszę się, że macie możliwość dalszych starań, będę trzymać kciuki, aby wszystko się udało:)

Odebrałam dziś wyniki, o dziwo hemoglobina dobrze (a zazwyczaj mi często spadała) tylko leukocytów mam ponad normę i liczbę granulocytów, mam nadzieję, że to nic aż tak ważnego:)
dziekuej :) a moze wyniki okaza sie okej moze czasem cos tam moze wyjsc poza norme ;)

izabela masz racje te badania tokso i cytom powinno sie robic przed ciaza ale w czasie tez warto sprawdzic bo jesli ktos nei chorowal na to, to w ciazy musi sie pilnowac, oby na nastepnym usg bylo ladnei dzidzie widac
dziekuje :):) jakos musze sie dzielnei trzymac dla drugiej Fasolki :) zeby mogla szybko sie pojawic ;) zyje poprostu nadzieja na nowe cudne szczescie nasze :)

Szafirek83 witaj :):) moze czasem beta spokojniej wzrasta co organizm to inaczej, napewno bedzie dobrze

hej dziewczynki :)

powiedzcie mi bo wczoraj bylam na usg, lekarz powiedzial ze dzidzia ma juz 15mm (w tydz urosła z 4,5 do 15mm :-D) i powiedzial ze nie moze stwierdzić któy to tydz bo wg @ to 9 a wg usg 6 i kazal znów za tydz powtórzyc usg... boje sie zeby nie zaszkodzilo bobaskowi bo usg robione raz na tydzien i tak przez 3 tyg to chyba nie jest zdrowe... nawej moj kicuś który na biologi nie sluchal nauczyciela w szkole stwierdzil ze chyba nie powinnam tak czesto chodzic na usg... i sama niewiem co robic... w nd moze uda mi sie zalapac dodatkowo do gin i zapytam ale tak mnie to meczy ze nie wiem jak doczekam do nd... :-(

Ren bardzo sie ciesz ze juz niedlugo bedziecie mogli na nowo probowac, bedziemy z moim skarbem trzymac mocno kciuki :)
dziekuje bardzo kazde trzymanie kciukow sie przyda :):) a o wielkosc Maluszka sie nei martw czasem rosna wolniej czasem szybciej niz statystycznie podaja, czasami na poczatku jest mniejszy niz niby powinnien byc a pozneij nadrabia :) tak czytalam w ksiazce madrej wiec neimartw sie na zapas
male dzieci tez roznie rosna jedne nei zawsze wygladaja na swoje miesiace bo albo za male albo za duze ;)

kathhe jednak lepiej jakbys odwiedzila lekarza roznei bywa choc zycze Ci jak najlpeiej i zeby okazalo sie ze tonic takiego ale lepiej sparwdzic czy wszystko jest wporzadku

malutka80 przykro mi ze wczesniej tak zle sie stalo ale Cie rozumiem wpelni (u mnei nei bylo plamien zadnych) oby teraz Dzidzia ladnei i zdrowo rosla :)

Miłego weekendu wszystkim! Ja jadę na kurs, wrócę w niedzielę. Buziaki
milego kursu niech szybko Ci zleci ;)

kasis, JuliaK obyscie na dobre zucily ten wstretny nalog ;)

monimoni tzrymam kciuki za wizyte ;)
 
Ren ja tez mam taką nadzieje, człowiek żałuje ,że wpadł w ten niedobry nałóg ,niedośc co mam apetyt na przekąski przez to ,że jestem w ciązy to jeszcze nie palę a to podwójnie wzmaga heehh ale musze się pilnować bo bedę sie\ę bała wagi heheh moja kolężanka mówiła ,że jedna kobieta przytyła 40 kilo i po 3 miesiacach karmienia schudła ale ja nie mogę sobie pozwalic na takie pofolgowanie ,obliczyłam sobie,że według mojej wagi powinnam maksymalnie przytyc do 12 kilo a narazie 1 jest do przodu.
 
Witaj Szafirek83.
Evita82 ja wyznaję zasadę że można prawie wszystko ale z umiarem. Tego tez się trzymałam podczas pierwszej ciąży. Oczywiście oprócz oczywistych rzeczy których nam nie wolno typu alkohol itp.
Nie czytam żadnych stron z dietami bo jeszcze by sie okazało że wszystko co do tej pory jadłam było złe. Nie dajmy się zwariować:-)
z tego co wyczytalam,to nalezy jedynie unikac alkoholu,papierosow i wit.A w postaci retinolu (np.wątróbka).uwazam tak jak Beata,ze nalezy odzywiac sie rozsadnie i sluchac wlasnego organizmu...

Dlatego postanowiłam iść w wyznaczonym terminem do lekarza i nie szukać i nie wkręcać sie, bo ja jestem pierwsza Pani wkręt hehh, jestem troche zniecierpilwiona bo ta wizyzyta jest bardzo ważna, co do objawów nie każda kobieta musi mieć typowe objawy ciąży,moje dwie koleżanki mówiły mi,że gdyby nie brzuszek rosnący to by nie wiedziały ,że są w ciąży, mnie bola piersi wcześniej pobolewał brzuszek teraz jakosmniej, rano mam czasmi mdłości ale nie zawsze. Jesteśmy w bardzo wczesnej ciązy i te objawy gorszemogą nas jeszcze dopaść. Tak więc Dario nie denerwuj sie i głowa do góry jeszcze tylko kilka dni nam zostało do wizyty.:)
ja oczywiscie z wynikiem bety zadzwonilam do ginki i ona powiedziala,ze jak sie tak denerwuje to moge przyjsc wczesniej na usg,ale bedzie widac tylko pecherzyk ciazowy i moze nie byc widac jeszcze zarodka,wiec postanowilam sie nie wkrecac,nie czytac glupot w necie i czekac do terminu wyznaczonej wizyty...na szczescie to juz tylko kilka dni :-) moj M wzial sobie nawet urlop,zeby pojsc ze mna na usg...alez on to przezywa :-D prawie jak ja :tak::-)

Szafirek83 witaj :):) moze czasem beta spokojniej wzrasta co organizm to inaczej, napewno bedzie dobrze
mam taka nadzieje :sorry2: dzieki za wiare :tak:
czytalam troche wczesniejszych stron...przeczytalam,co cie spotkalo....tak strasznie ci wspolczuje :sorry2: takie rzeczy nie powinny sie wydarzac :no: to taki bol...jestes bardzo dzielna!tak trzymaj!! mam nadzieje,ze los ci to szybko wynagrodzi :tak:
 
Ja juz posprzatałam, zrobiłam pranie a druga pralka na wieczór. Teraz lece do sklepu. Poniewaz mam kilka ciezyszch rzeczy i uzbiera sie jakies 5-7 kg wiec postanowiłam isc z mała walizka ;-)
Niestety nie ma kto mi zrobic zakupów albo ponosic cos ciezkiego. Ale naszczescie juz za tydzien bedzie to robił maz.

Szafirek nawet nie wiesz jak moj maz przezywał ze ide na USG a dodatkowo on nie moze pojsc ze mna. PRawie sie obraził ale na los. Efekcie ide dodatkowo na USG z nim za jakies 2 tygodnie.
 
Ja juz posprzatałam, zrobiłam pranie a druga pralka na wieczór. Teraz lece do sklepu. Poniewaz mam kilka ciezyszch rzeczy i uzbiera sie jakies 5-7 kg wiec postanowiłam isc z mała walizka ;-)
Niestety nie ma kto mi zrobic zakupów albo ponosic cos ciezkiego. Ale naszczescie juz za tydzien bedzie to robił maz.

Szafirek nawet nie wiesz jak moj maz przezywał ze ide na USG a dodatkowo on nie moze pojsc ze mna. PRawie sie obraził ale na los. Efekcie ide dodatkowo na USG z nim za jakies 2 tygodnie.
hehe fajnie,ze nasi mezowie tak to przezywaja,ze sie angazuja...ja jestem w 6,a moj juz gada z brzuchem,slodkie to jest :-D dobrze,ze wypadlo to dodatkowe usg,los sie usmiechnal do twojego meza :-) a powiedz mi od kiedy robia usg przez brzuch?bedziesz teraz miala genetyczne przez brzuch?
co do zakupow,to tez jestem teraz slomiana wdowa (moj m czesto wyjezdza) i dzis kupilam tylko chleb i wedline :-p reszta poczeka na meza,haha
 
Szafirek ja teraz 2 marca będę miała USG już przez brzuch. To będzie chyba 13 tydzień. Będę miała to USG na wykluczenie zespołu Downa itp. O ile sie nie mylę to jest to chyba to genetyczne tak? A tak wogóle to miałam już 3 razy usg ale nie przez brzuch. Pierwsze na którym lekarz nie widział zarodka, drugie w ten sam dzień na lepszym sprzęcie i tam dzidzia już była i trzecie na ostatniej wizycie- lekarz sprawdzał czy dzidzia rośnie:-)

Dziewczyny ile uderzeń serduszka na minutę miały Wasze maleństwa? Moje miało 109 i to był 5tc6d.
 
Ostatnia edycja:
tak,to jest genetyczne...lekarz mierzy przeziernosc karkowa i dlugosc kosci nosowej.sa normy wg ktorych okresla sie z jakims tam prawdopodobienstwem,ze dzidzia jest zdrowa,bez c horob genetycznych...ale z tego co czytalam,to osoby,ktore mialy przeziernosc ponad norme tez rodzily zdrowe dzieciaczki,wiec to tak na 100% tez nie okresla
 
Wiecie co od 2 dni mam jakos dziwnie. Jak zjem nawet małego wafelka to czuje sie tak pełna jak bym zjadła conajmniej całą krowe. :szok: Tez tak macie?
Ja też tak mam:zawstydzona/y:
ja też jestem zmęczona i chodzę wcześnie spać... A zawsze byłam nocnym markiem...

Dziewczyny mam ważne pytania:
Czy słyszła któraś o TEŚĆIE PAPPA?? U mnie to badanie kosztuje 250 zł Pozwala wykluczyć (bądź nie) choroby downa i układu nerwowego. Robi któraś z Was te badanie?? Tylko to trzeba między 11 a 13 tyg ciąży. Dajcie znać PLEASE!!!!!!!!!!!!!!! Nie wiem, czy robić.................

I czy w ogóle robicie dodatkowe badania za dopłatą??
 
reklama
ewelw...przytocze cytat z wiarygodnego zrodla:

Test PAPP-A - zasady wykonywania
Pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży pobierana jest próbka Pani krwi. Zazwyczaj tego samego dnia wykonywane jest badanie USG ciąży, które jest niezbędne dla dokładnej oceny wieku ciążowego. We krwi wykonywany jest pomiar stężenia dwóch substancji, które są markerami zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau płodu, badanie powinno być uzupełnione o ultrasonograficzny pomiar warstwy płynu w obrębie tkanki podskórnej szyi płodu - przezierności karkowej. Biochemicznymi markerami oznaczanymi we krwi są: białko ciążowe A (PAPP-A) i wolna podjednostka beta gonadotropiny kosmówkowej (wolne beta hCG). Markerem ultrasonograficznym jest przezierność karkowa. W ciążach powikłanych zespołem Downa poziomy PAPP-A są obniżone, a wolne beta hCG i przezierność karkowa są podwyższone. W ciążach z z. Edwardsa i z. Patau stężenia PAPP-A i beta-hCG są obniżone a przezierność karkowa zwiększona. Wartości tych parametrów wraz z wiekiem kobiety ciężarnej są wykorzystywane do obliczenia ryzyka wystąpienia zespołu Downa, z. Edwardsa i zesp. Patau w danej ciąży.
Co oznacza pojęcie "ryzyko"?
Ryzyko to określenie prawdopodobieństwa wystąpienia jakiegoś zdarzenia. Dla przykładu, jeżeli ryzyko wystąpienia zespołu Downa w danej ciąży wynosi 1:100, oznacza to, że u 100 kobiet ciężarnych z takim wynikiem testu 99 płodów będzie zdrowych, a jeden będzie miał zespół Downa.
Co oznacza wynik nieprawidłowy (dodatni)?
Wynik dodatni oznacza, że jest Pani w grupie o podwyższonym ryzyku wystąpienia zespołu Downa u płodu i wskazane będzie wykonanie dalszych badań - na ogół amniopunkcji, lub biopsji trofoblastu. Wynik jest zazwyczaj uznawany za dodatni, gdy ryzyko choroby płodu przekracza 1:300 (ryzyko wyższe - np. 1:190, ryzyko niższe - np.: 1:500). Około jedna na 20 kobiet, które poddały się testowi PAPP-A znajdzie się w grupie podwyższonego ryzyka. Większość kobiet z grupy podwyższonego ryzyka rodzi zdrowe dzieci.


i teraz pytanie czy chcesz robic takie badanie??
bo ono nie daje odpowiedzi,tylko zalicza cie lub nie do grupy ryzyka...potem mozna zrobic biopsje trofoblastu lub amniopunkcje...obydwa badania sa inwazyjne,tzn.ze moga spowodowac poronienie,zaryzykujesz??bo ja bym nie zaryzykowala,a nawet jesli wyjdzie wynik,ze jestes w grupie ryzyka,to przeczytaj 2 ostatnie zdania tego tekstu...wiec...decyzja nalezy do ciebie.Jesli lekarz skierowal cie na takie badanie to powinnas zrobic,a jesli nie,to musisz sie zastanowic czy chcesz.test pappa moze i bym wykonala,ale amniopunkcje lub biopsje napewno nie.ale to tylko moje zdanie
 
Ostatnia edycja:
Do góry