reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Dawidowe- a jak masz typ bioderek??? dla mnie nie ludzkie to pieluchowanie brrr

a to sa jakies typy?
dla mnie tez nieludzkie i od jutra bede to robic ale pocieszam sie ze to dla jej dobra. My jak byłysmy małe to od urodzenia była duza tetrowa pielucha a nasze maluchy maja duzo mniejsze pampersy.
 
reklama
  • Typy Ia i Ib to odmiany prawidłowo rozwiniętego stawu biodrowego
  • Typ IIa to biodro niedojrzałe, lecz jeszcze nie w stopniu wymagającym leczenia. Typ ten musi być kontrolowany gdyż u części dzieci z tym typem dochodzi do samoistnej poprawy (IIa+), a część nie rozwija się prawidłowo i staje się biodrami dysplastycznymi (IIa- przed końcem 3 miesiąca życia i IIb po ukończeniu 3 m.ż.)
  • Typ IIc to nieprawidłowe stawy biodrowe czyli dysplazji zagrożonej przemieszczeniem
  • Typy IIIa i IIIb to biodra podwichnięte
  • Typ IV to biodro zwichnięte
  • Typ D jest biodrem dysplastycznym z decentracją głowy kości udowej
U mnie bylo IIa i lekarz tez kazal szeroko pieluchowac, do tego bylo niedojrzale jadro kostnienia. Ale poczytalam w necie na temat szerokiego pieluchowania i nie robilam tego, tym bardziej ze moja starsza cora spala tylko na brzuszku, a w tej pozycji jest to bardzo nie wygodne. Nosilam ja duzo w chuscie, pilnowalam by kazdy kto ja bierze na rece szeroko nozki rozkladal itd. Bioderka same doszly do siebie. Szerokie pieluchowanie powoduje ze dziecko ma wyzej miednice niz powinno, co powoduje jej przemieszczenie sie, mam znajoma ktora uzywala frejki i jej corka ma teraz ponad 1,5 roku i nadal nie chodzi, wlasnie przez ta poduszke

to ja chyba zle nosze moje dziecko bo uwazam ze noszenie na biodrze z szerokimi nozkami jest jeszcze za mała.

zajrzałam do ksiazeczki i moja ma PL II A wiec nie jest zle. Jakos pomecze dziecie ta pielucha, bede cwiczyc i musze kupic chuste i mam nadzieje ze 21 grudnia na kontroli bedzie wszystko ok.
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny
ja walczylam z cyckiem/...a raczej nie wiem dokladnie co bylo...nagle dostalam goraczki 39.2...i zadnych innych objawow poza pogryzionym jednym sutkiem...lekarz stwierdzil ze od tego..dostalam antybiotyk i masc...pomoglo..jest ok
mala duzo cyca...mam sporo mleczka...ale dzieka Bogu nie mialam nawalu pokarmu jak przy pierwszej ciazy gdzie myslalam ze piersi mi eksploduja i musialam pokarm odciagac
z wagi nie schodze tak szybko jak przy pierwszym dziecku ale nie jestem na diecie...po pierwszej ciazy bardzo szybko zrzucilam bo malo jadlam i same dietetyczne rzeczy a potem troche przybralam jak zaczelam normalnie sie odzywiac...no zobaczymy...daje sobie pol roku na zrzucenie kg ;-) a na zime bynajmniej sadelko mnie ogrzeje

moja malusia bardzo duzo ulewa...po kazdym jedzeniu a nawet dlugi czas po..nie wiem czy to normalne bo synus tak nie mial...ona skolei meczyl sie czkawkami

a moj siedmiolatek super zakochany w siostrze i na razie nie ma jakiejs zazdrosci...dobra ta roznica wieku ;-)

ja tez biore witaminy ktore sa i dla mam w ciazy i dla mam karmiacych

i tez dzis mialam fryzjera...klezanka w domu zrobila mi wloski...a do poludnia wyrwalam sie do sklepu sportowego i nakupowalam sobie sportowych ciuszkow bo mi w nich najwygodniej ...tak wiec mam pizamki i dresy i legginsy ale jeszcze chce sie wybrac kupic sobie jakies tuniki/sweterki rozpinane na przodzie ktore graja z leginsami...i jakis plaszczyk...
moze jutro...zobaczymy jaka pogoda bedzie ..dzis lalo niemilosiernie wiec daleko sie nie zapedzalam
a mojej krolewnie kupilam sliczniusie stroje na ebayu ;-)
 
Ostatnia edycja:
A ja w nocy 2 razy musiałam wkładki do biustonosza wymieniać tak mi z jednej piersi mleko leci. W nocy kamienie, mały ściągnął. Rano się budzę i też kamienie ale Bartuś pomógł mamie. Teraz znowu czuję że się zbiera. Chyba się laktacja rozkręciła. Mały marudzi. Problemy z kupką. Wieczorem spać po kąpieli i karmieniu nie chce. Wydaje mi się że to tatuś tak na niego wpływa. Ja to chwila moment jak zaśnie, robię mu eksmisję do łóżeczka a tatuś najchętniej pozwoliłby mu u nas w pokoju leżeć.
Wczoraj znowu padałam na pyszczek wieczorem. Trochę rzeczy zrobiłam w domu. Nawet odkurzyłam i umyłam podłogi (mój małż nie uznaje mycia podłóg, nie widzi potrzeby i nigdy tego nie robi) ale mały w tym czasie był na balkonie.
A wczoraj to mój mały taki ból mi zadał aż mi się słabo zrobiło. Ssał pierś i zaczął się prężyć do kupki i zamiast puścić pierś to szarpnął. Masakra jak bolało. Myślałam że mi sutka wyrwał. Tragedia. Do tej pory boli mnie ten sutek.
 
Witajcie! Nie było mnie wczoraj,bo Franek bardzo intensywnie domagał się mojego towarzystwa:tak:. Później byłam u lekarza na wizycie patronażowej. Franek w ciągu 4 tygodni przybrał na wadze 900 gram! Waży teraz 4290. Wszystko jest ok. Na szczepienia przyjdziemy za ok. 2-3 tygodnie.

Mała_mi spóźnione,ale jak najbardziej szczere życzenia z okazji wczorajszych urodzin!!!!! Niech się spełnią wszystkie Twe marzenia-nawet te najskrytsze!!!!! Buziak:cool2:

Kasia33 gratuluję!
 
hajka:))))))u nas spoko,w<czoraj bylam padnieta wieczorem i o 22.30 poszlam spac, maz mimo ze wstac mial do pracy dzisiaj zawzial sie ze zajmie sie mala jak wstanie jesc do 1h no i tak bylo i o 1.30 wszedl do pokoju z mala i duza poducha zeby cos mi pokazac:) polozyl mala na brzuchu a ta wsparla sie na rekach i zaczela je przestawiac jakby chciala sie czolgac do przodu i odpychala sie nogami od lozka a przy tym taki usmiech ze prawie padlam:ppp ciagle jej powtarzam ze jak chce chodzic to niech se idzie butle uszykowac i sie przewinie a mnie niech da pospac:ppppppppp

a na 13.30 przeswietlenie tego co mnie boli:/// kurna odczuwam to jakby mnie rwalo jak bol reumatyczny... starosc mnie dopada????
 
Jeszcze raz chciałabym podziękować WAM za życzenia urodzinowe!!! :)

Mąż jednak wykazał się wczoraj i nawet bardzo miło mnie zaskoczył, okazało się że wszystkie te niespodzianki pozostawił na czas jak wróci z pracy :)

ladygab ja studiowałam na Uniwersytecie Jagiellońskim a teraz musiałam zmienić na Uniwersytet Pedagogiczny i tam jest biologia nauczycielska i nienauczycielska. A jakie miałaś plany zawodowe po skończeniu biologii? Bo mnie nadal się wydaje że jednak to nie jest przyszłościowy kierunek mimo wszystko, chociaż ta cała inżynieria genetyczna i inne takie rozwijają się,ale przecież ciągle brak kasy na to wszystko....

Ja właśnie skończyłam pakować małego na jutrzejszy wyjazd do moich rodziców. Jeszcze muszę spakować mu kosmetyki ale to jutro bo jeszcze dziś je będziemy używać. Do tego jeszcze spakować mnie i męża i będzie wszystko.
Rano zaliczyłam już też prasowanie. A mój syn znowu dziś spał do 5 idąc spać o 22. Znowu wstałam o 3 żeby na niego spojrzeć, pobudzić ale on NIC... widocznie nie jest głodny heh.
 
hejo dziewczyny.

mala mi a widzisz jak milutko ze strony męża :)
A ja dzisiaj swiętuję .... ale jakos mi nie do śmiechu , bo dzis wlasnie koncze 30-tkę :-:)szok::baffled::no:... masakra jakas.
Mąz mój tez mnie milo zaskoczyl , bo jak wstalam rano (a on byl juz w pracy) to w kuchni czekal na mnie bukiet bialych róż , pudełko rafaello i moje ulubione perfumy :-)
Skąd on wziął te róze o 6-tej rano?! milo mi sie zrobilo bardzo.
 
reklama
doris, słońce, wszystkiego naj naj naj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i nie smutaj bo "zmiana kodu" szczególnie w tak miło rozpoczęty dzionek to przecież żadna tragedia;D popatrz na swoich mężczyzn i pomyśl ile JUŻ osiągnęłaś!!! a przed tobą jeszcze tyle innych wyzwań i osiągnięć:D:D:D OGROMNA BUŹKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

FROGG, nie wiem jeszcze ile u nas te skojarzone kosztują ale do wieczora powinnam juz tę wiedzę posiąść;D
 
Do góry