reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

co do pieluch to ja poprzetestowaniu 4 firm stawiam na pampersy i juz nie patrze jak czesto sie je zmienia. Sa dla mnie najbardziej mieciutkie i wygodne i jakies najmniejsze bo moje 2,5 kg malestwo wielkosc swojego siedzenia ma niewielkich rozmiarów w przeciewienstwie do swojej mamusi hihihi.
Natolin a wyobrazasz sobie jedzenie nasza warszawsa komunikacja z wózkiem bo mnie to troche przeraza.
 
reklama
Dawidowe- pampersy sa owszem fajne, ale na poczatku samym- bo pewnie juz nie masz kupek po kazdym karmieniu, bede uzywala belli i rossmanowskich pieluch, mam tez paczke pampersow duza i mala do szpitala, mysle ze to na jakies 2 tygodnie wystarczy, a jak nie to trudno dokupie
 
wiem, że przy takim maluszku jak Twój to też na pewno inaczej z tymi pieluchami. moje dziecko tydzień temu ważyło 3400, a do wyjścia mu się nie spieszy, więc czuję, że będzie klocuszkiem ;) zresztą zobaczę z pieluchami.
a co do poruszania się komunikacją miejską z wózkiem to hmm... no pewnie kolorowo nie będzie i będę starała się wybierać kursy niskopodłogowe (szczególnie, że nie lubię nikogo o nic prosić, a jeszcze tak jak piszesz mogą być sytuacje, że nie będzie kogo poprosić...), ale raczej będę się musiała jakoś przyzwyczaić, bo my oboje nie mamy prawa jazdy
 
Dawidowe- pampersy sa owszem fajne, ale na poczatku samym- bo pewnie juz nie masz kupek po kazdym karmieniu, bede uzywala belli i rossmanowskich pieluch, mam tez paczke pampersow duza i mala do szpitala, mysle ze to na jakies 2 tygodnie wystarczy, a jak nie to trudno dokupie

ja juz cała paczke belli i rossmanowskich wkonczyłam i juz nie kupie dla mnie sa za sztywne a przynajmniej jedynki
 
Dawidowe te kompleciki welurowe z Lidla są śliczne, ja wczoraj też kupiłam. Na rajstopki już się nie załapałam bo wykupili;/ I wczoraj pierwszy raz mi się zdarzyło, że pani kasjerka poprosiła mnie z końca kolejki do kasy;) Ludzie to mieli takie miny, że szok. Myślałam, że mnie opierniczą zaraz;/ Bardzo miła ta kasjerka w Lidlu;)
 
no to natolin z tym zwolnieniem to tak jak u mnie mam do terminu porodu, zastanawia mnie tylko to co w sytuacji gdy masz inne z usg a inne z miesiaczki, te okreslanie terminu to przeciez taki zgadu zgadula i dwa tygodnie po terminie tez termin, wiec uwazam, ze zwolnienie powinno byc do terminu porodu jaki on bedze, mialam do zusu zadzwonic i sie zapytac jak to jest ale zapomnialam
co do pampersow, to bylam kiedys na testach apropo szybkosci wchlaniania przez pieluszki wilgoci i pampersy we wszystkich tesach byly najlepsze, ale to bylo dobre pare lat temu, wiec sie moglo wiele pozmieniac, a zapas mamy wlasnei pampersow mam nadzieje, ze maly nie bedzie na nie uczulony, bo nie wyborazam sobie teraz robienia nowego zapasu, finansowo poszlubysmy z torbami
 
oczywiście mam problem, bo moja gin tak jak którejś z Was powiedziała, że zwolnienie może dać tylko do planowanego dnia porodu, a później to już urlop macierzyński... i ja nawet bym się na to zgodziła, bo nie mam siły już o nic walczyć, ale ja mam umowę w pracy do dnia porodu i potem zasiłek macierzyński, a nie urlop, więc w ogóle nie wiem jak miałabym to załatwić :-(

natolin - mozesz sie nie zgodzic. prawo mowi, ze kobieta moze isc na macierzynski przed urodzeniem dziecka ale po planowanej dacie porodu, ale to nie znaczy, ze MUSI!!!!!!!!!!!! walcz o swoje

a co do limitow przyjec u lekarzy to dla mnei ajkis kosmos jest. szkoda, ze na porodowce nie mowia - pani przyjdzie w przyszlym miesiacu, bo nam sie limity na pazdziernik skonczyly...
 
no wiem, że teoretycznie mogę się nie zgodzić, ale co mam zrobić jak moja gin powiedziała, że zwolnienia już nie wystawi, a na dodatek w zasadzie już nie umawiała mnie na żadną wizytę...
 
Cześć mamusie! :-)

Korzystam z 5 minut wolnego czasu :-)
My wreszcie w domku!!! Widzę, że rozpakowanych szczęśliwych mam coraz więcej - super!! Jak widzę chłopcom się bardziej spieszy niż dziewczynkom ;-)
 
reklama
witaj Juaska. Zyczenia powodzenia w organizacji i wzajemnym poznawianiu sie z malenstwem bo wiem ze to nie taka łatwa sprawa. U mnie mija niedługo miesiac i czasem załamuje rece bo nie wiem czego moja córcia ode mnie potrzebuje.
 
Do góry