reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernikowe dzieciaczki 2007

Czesc dziewczyny. U nas dzis beznadziejna pogoda!! Wczoraj bylo super - typowa wiosna, wiec jak wyszlismy z mlodym po 11 z domciu, to wrocilismy dopiero po 16 (oczywiscie po drodze okupowalam moja mamuskie, zalapalismy sie na obiadek, a babcia nacieszyla sie wnusiem). KAYCI - ja robie podobnie, jak wychodze blisko to idziemy na nozkach, albo mlody jedzie rowerkiem, albo hulajnoga, jak do miasta, albo dalej biore wozek. Kuba chodzi ladnie za raczke, a jak sie zmeczy to sam wola, ze chce do wozka. Co do bajeczek, to moj mlody nie pojdzie spac bez czytania. Czesto w ciagu dnia przynosi kilka bajeczek i czytamy sobie, az sie dziwilam kiedys, ze tak dlugo potrafi sie zainteresowac jedna czynnoscia. U nas nr 1 jest Tomek i przyjaciele (w kazdej postaci - zabawek, ciuchow, ksiazek), wiec jest to jego ulubiona bajka, ale lubi tez inne. Fajne sa bajeczki z serii "ABC ucze sie" - sa dla starszych dzieci, ale fajnie sie rymuja, zwracaja uwage na literki, cyferki albo pory roku (w zaleznosci od ksiazeczki). Sa fajne obrazki, niestety ksiazeczka ma papierowe kartki i roznie z nimi bywalo:baffled:. Cholerka musze sie zabrac za sprzatanie i obad, a tak mi sie strasznie dzis nie chce:no:! A tak z innej beczki - czy chodzicie ze swoimi dziecmi do stomatologa?

Kubus sam pedaluje juz na rowerku czy macie kijek do prowadzenia, a na hulajnodze nie przewraca sie?

Co do stomatologa - ja tez nie widze powodu, ale wiem ze niektore mamy chodza z dziecmi ktore dopiero dostaly zabki. Mozna nalozyc specjalna paste ktora zapobiega prochnicy. Moze warto zainwestowac i zaoszczedzic dziecku stresa w przyszlosci (bo nie zawsze szczotkowanie zapobiega prochnicy, mozna sie nia zarazic pijac lub jedzac po kims kto ja ma).


Milego dnia :cool2:

Sama nie wiem czy warto narazac dzieciaczka na niepotrzebny stres ( Kaja zawsze stresuje sie u lekarza) i w ogole czy oplaca sie inwestowac w mleczaki. Co innego stale zeby. A ile kosztuje to nalozenie pasty?

WITAM :-)
Pusto tutaj no ale co się dziwić jak taka piekna pogoda u nas gości:-)

Alanek bedzie miał chrzest w tą niedziele a ja w proszku
:szok:no ale ogólnie sobie zaplanowałam że w piatek sprzątanko dokładne i zakupy M zrobi a w sobote gotowanie i gotowe tylko w niedziele przed chrztem jeszcze małe poprawki przy sprzątanku i dokończenie gotowanka z rana bo lubie jak jest zrobione wszystko na " świerzo":tak:
POZDROWIONKA!!!!!!!!!!!!!!!!

No to juz masz i na swieta posprzatane:-D A jak po imprezie?

Dzien dobry babeczki :-)

Na poczatek pochwale sie ze Emi od niedzieli uzywa nocnika. Najbardziej cieszy sie z kupy. Jak zrobila po raz pierwszy to powiedziala: "Kupa smieje (sie) buzia w nocniczku. Kupa ma buzie, oczy, nosek i buty". Za kazdym razem jak zrobi doszukuje sie w niej czesci ciala. Smieszne to :-D

Kaja- Emi uwielbia ksiazeczki (ostatnio duzo czyta na nocniku), ale bez obrazkow nie mamy. Trzeba bedzie zaopatrzyc sie w te wakacje w Polsce. Z obrazkowych bajek bez konca moglaby sluchac "O malej kurce ktora chciala zobaczy morze" oraz " O dobrych przyjaciolach". Ale to francuskie bajki ktore bezposrednio tlumacze jej na polski. Poza tym godzinami przeglada komiksy. Jej ulubiony to "Snoopy".

Wiecie, u nas juz wiosna na calego. W tym tygodniu codziennie ponad 15° ( dzisiaj ma byc 18) i sloneczko wiec caly dzien spedzamy praktycznie na dworze. Emis nie byla nawet w mini przedszkolu w tym tygodniu. Wlasnie z powodu wiosny bede prowadzila ja na zajecia tylko 1 w tygodniu. Na placu zabaw tez ma zawsze duzo dzieci, z ktorymi ladnie sie bawi.

Milego dnia dziewczyny i coraz ladniejszej wiosennej pogody :tak:

Pogode juz mamy :cool2:
Poza tym nocnikowe gratulacje dla Emi... Oj smiesznie sobie rozumkuje :-D:-D:-D

Witam mam coreczke Ariadna urodzona 8 pazdziernika nie wiem czy tutaj wpisalam albo dawno mnie tu nie bylo. POzdrawiam

Czesc Nikusia :-)
 
reklama
Czesc dziewczyny, jakos nie moge przyzwyczaic sie do tej zmiany godziny! Mlody spal do 10 (czyli na stary czas prawidlowo do 9), wszystko opoznione o godz, no ale mam nadzieje ze w ciagu tygodnia wszystko sie wyrowna.


KAYCI - tak, Kubala sam jedzie. Nauczyl sie pedalowac jakos po 2 urodzinach, w domu szaleje na mniejszym rowerku, a na podworko mamy troche wiekszy. Ma kijek do prowadzenia, ale teraz juz tylko jako asekuracja, albo co czesciej - hamulec! Ostatnio przez godz jezdzil az go wieczorem tylek bolal. Jak mlody jezdzi to szlifujemy strony - mowie skrec w lewo, w prawo i wie o co chodzi, chociaz czasem sie myli. Co do hulajnogi - dostal w spadku po corce mojego brata i od razu mu podpasowala. Najpierw musialam go pchac a on skrecal, ale z czasem sie nauczyl odpychac, troche to smiesznie wyglada, ale radzi sobie i nie traci rownowagi. A teraz podpatrzyl na podworku dzieci jak jezdza na rolkach i tez chce takie. No ale na to ma jeszcze czas. Co do stomatologa - moze i szkoda kasy na mleczaki, ale jak sie dziura zrobi to i tazk trzeba borowac, a to juz wiekszy stres niz niz nakladanie pasty. Kuba tez sie stresuje lekarzem, chociaz zawsze chodzimy do jednej, prywatnie wiec ja zna, ale i tak ma stresa, wiec u stomatologa to pewnie by nawet buzi nie otworzyl.


PATRYSIA - jak chrzciny? Zyjesz?

No nic trzeba sie za robote zabrac, bo zaraz na spacerek tzreba ruszac! Milego dnia.
 
WITAM:-)
Chrzest zaliczony:-DAlanek pospał na mszy(chrzest był po mszy)a już na chrzcie zaczął płakusiać:baffled:ale ogólnie dobrze było bo i się uspokoił:tak:potem juz w domku było super dzieciaczki się bawili a dorosli fajnie pogadali no i Alanek spokojniutki sobie ziuśkał lub fajnie dziadkowie się nim zajeli:-)no teraz jestem zadowolona...:-)


EFIKA super że synek jeździ sam na rowerku:-)

Pare fotek z chrztu
:-)
 
PATRYSIA - fotki super, a dzieciaczki to lapki od czekolady maja upackane, czy to pozostalosci po artystycznym wyladowaniu? :-D Moj jak sie dorwie do czekolady to trudno go odciagnac!

Czy wasze dzieci maja na cos alergie (nie pamietam czy juz kiedys o to pytalam)? Moj ma policzki wysypane i najprawdopodobniej to od mleka, wiec czekolady nie powinien jesc.
 
witam dziewczyny, dawno nie zaglądam na październikowe mamuśki :) widzę ze już drugie malenstwa sie pojawiły :) ja nie mogę sie zdecydować- choc maz by chcial- pewnie dlatego ze mały daje popalić momentami :))) u nas tez jestesmy zmotoryzowani mały śmiga na rowerku dwu kołowym odpycha sie nóżkami i na hulajnodze a to śmiesznie jak nic dupke wypina jak kaczorek :)) poza tym przymierzamy sie do przedszkola ale to ja mam wiekszy stres niz maly :)) co do lakoci to jakos maly nie specjalnie co mnie cieszy czekoladke owszem ale nagryzie i zostawia lubi zelki ale ja mu nie daje zbytnio bo niesadze aby to zdrowie w czystej postaci bylo :)) a wasze maluchy daja rade w przedszkolu i jak wygladaly poczatki :) pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
EFIKA to od pisaków:-Djuż mam koc popisany także:baffled:dziadkowie kupili;-)

Mój miał alergie na nabiał ale po roczku mu mineło tylko tam jakas plamka się pojawi(w AZS mu przeszła ta alergia)ale to rzadko:tak:

Co do łakoci hehe Dominiś jest pierwszy ale za to i owoce warzywa lubi dlatego też się nie martwie:tak:M kupuje co dziennie Dominisiowi jogurta(uwielbia Danio) zamiast słodkiego ale i tego nie odmawiam:tak:ja lubie słodkie i podjadam sobie to czemu i dziecku odmówić mam z tym że bez przesady jednak umiar w tym musi być;-)
 
moj maly tez mial skaze bialkową ale jest juz dobrze wszystko je i rzadko go wysypuje, co do słodyczy popieram nie mozna dziecku wszystkiego zabronic :))
 
ŻYCZĘ WSZYSTKIM WESOŁEGO ALLELUJA!!!


kaczuszki005.jpg



Zdrowych,radosnych Świąt Wielkiej Nocy,
suto zastawionych stołów,
dużo wody w poniedziałek,
bogatego zająca i jak najmilszych spotkań
w gronie przyjaciół i rodziny życzy Patrycja z dzieciaczkami!
 
Żurku smacznego
Baranka cukrowego
Pisanek wymarzonych
Świąt mile spędzonych
Dyngusa mokrego
i wszystkiego bardzo udanego

życzy

Myszunia z rodzinką

16axhdt.jpg
 
reklama
Do góry