reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernikowe dzieciaczki 2007

reklama
UWAGA!!!
SPECJALNA PRZESYŁKA DLA EMI I DZIECIACZKÓW, KTÓRE OBCHODZĄ JUZ:-) SWOJE 2 URODZINY W NADCHODZĄCY WEEKEND


2220_ekartka_dzien_dziecka.html
2220.JPG

Życzymy Wam:
Kolorowych snów,
uśmiechu od ucha do ucha,
pięknych bajek na dobranoc,
własnego psa i kota,
co dzień nowych przygód,
butów siedmiomilowych,

gwiazdki z nieba,
wspaniałych przyjaciół,
i wesołej rodzinki





ŻYCZONKA OD Zuzi z mamą:-)
 
dołączma sie do zyczen:tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::-D:-D:-D:-D
moja Weronika na sczescie sama sie pieknie potrafi soba zjac-a to rysowanie,gotowanie,ostatnio dla mi wyciaga i uklada:-)
a to lalki bawi albo je wozi w karecie,nawet sie caluja ze soba:-)
a to ma takie rozne gumowe zwierzaki i figurki i one chodza,adja ze soba itd itd..


moja m hopla na punkcie-Teletubisiow,Pieska w kratke,Mustanga z dzikeij doliny.
ostatnio tez sie jej podobalo Toy story i w ogole bajki gdzie sa zwierzaki:-)
 
Czesc dziewczyny. My dzis znowu zaczynamy probe pozbycia sie pieluch. Niestety moj synus jak tylko nie ma pieluszki sika jak szczeniak!! Do upadlego, zeby tylko cos polecialo! Jak pytam gdzie robi sie siusiu to mowi ze "do nocnika", ale w praktyce jest "na podloge"!! Napiszcie jak bylo u Was - duzo siusialy gdzie sie da zanim chociaz 80% wpadalo tam gdzie trzeba? Czy pytalyscie sie dzieciaczkow czy chca siusiu, albo sadzalyscie co jakis czas na nocnik? Dajcie jakies rady. U nas w domu nie jest na tyle cieplo zeby mlody latal zupelnie z golym tylkiem, wiec zostaje mi podpytywanie od czasu do czasu czy chce siusiu albo sadzanie na nocnik nawet jak nie wola ale nie wiem czy to dobry sposob.
 
Czesc dziewczyny. My dzis znowu zaczynamy probe pozbycia sie pieluch. Niestety moj synus jak tylko nie ma pieluszki sika jak szczeniak!! Do upadlego, zeby tylko cos polecialo! Jak pytam gdzie robi sie siusiu to mowi ze "do nocnika", ale w praktyce jest "na podloge"!! Napiszcie jak bylo u Was - duzo siusialy gdzie sie da zanim chociaz 80% wpadalo tam gdzie trzeba? Czy pytalyscie sie dzieciaczkow czy chca siusiu, albo sadzalyscie co jakis czas na nocnik? Dajcie jakies rady. U nas w domu nie jest na tyle cieplo zeby mlody latal zupelnie z golym tylkiem, wiec zostaje mi podpytywanie od czasu do czasu czy chce siusiu albo sadzanie na nocnik nawet jak nie wola ale nie wiem czy to dobry sposob.

HEJ EFIKA!!!!

Nie martw się nasza Zuza jak zaczynała nocniczkowanie to tez porównywałam ja do małego szczeniaka, bo gdzie stała tam zrobiła( nie tylko siusiu:zawstydzona/y::no:), a dopiero potem do nas latała i mówiła siusiu( na kupę tez mówi siusiu:tak:).. Także to normalne dajcie sobie( zwłaszcza jemu ) troche czasu do przyzwyczajenia.. J a naszej Zuźce pokazałam na przykładzie sikającej lalki:tak:.. A teraz zaczyna chciec załatwiać sie na duża toaletę, bardzo jej sie spodobało... Tak pytałam Zuzie czy chce siusiu, tłumaczyłam jak się zlała na panele, albo dywany, dopytałam gdzie powinna zrobić( musiała mi iść i pokazać:tak:), a gdzie zrobiła( takie głupie gatki, ale skuteczne).. Myślę, że miesiąc to min ilość czasu dla twojej cierpliwości... DACIE RADĘ, UDA WAM SIĘ. PO PROSTU MUSISZ NA NIEGO ZNALEŹĆ PATENT I TYLE.. KAŻDE DZIECKO JEST INNE WIESZ O TYM:-).. A MOŻE TO JESZCZE NIE JEGO CZAS NA NOCNIK..:-)?

W KAŻDYM RAZIE TRZYMAMY KCIUKI I PISZ JAK WAM IDZIE

POZDRWAMY!!!;-)
 
Dzieki za rady. Robimy dokladnie tak samo - tez mu tlumacze, on sam wie dobrze gdzie ma robic. W sumie do tej pory 3 razy trafilo na podloge (w ciagu pol godz!! ma mozliwosci!!), jedno w polowie w majtki a w polowie do nocnika bo na koniec zawalal, ale az 3 razy zawolal ze chce siusiu i majteczki byly suche, wiec moze zakumal. Fakt daleka droga jeszcze przed nami, ale cierpliwosci mi nie brakuje - na szczescie. Postanowilam ze w dzien bedzie latal bez pieluchy a na noc jeszcze mu zaloze. Milego wieczorku i weekendu jesli juz ktos go ma :))
 
Dzieki za rady. Robimy dokladnie tak samo - tez mu tlumacze, on sam wie dobrze gdzie ma robic. W sumie do tej pory 3 razy trafilo na podloge (w ciagu pol godz!! ma mozliwosci!!), jedno w polowie w majtki a w polowie do nocnika bo na koniec zawalal, ale az 3 razy zawolal ze chce siusiu i majteczki byly suche, wiec moze zakumal. Fakt daleka droga jeszcze przed nami, ale cierpliwosci mi nie brakuje - na szczescie. Postanowilam ze w dzien bedzie latal bez pieluchy a na noc jeszcze mu zaloze. Milego wieczorku i weekendu jesli juz ktos go ma :))

HEJ!!!
No, no Efika powiem Ci, że masz bardzo kumate dziecko;-) POGRATULOWAĆ!!!!!!!!!! Mojej małej trochę więcej czasu zeszło ok 2-3 tyg nim zaczęła wołać siusiu sama:sorry2:
GRATULACJE... teraz to wiem, że w miesiąc on już dawno zapomni o pieluchach...

POZDRAWIAMY WSZYSTKICH.. u nas okropna pogoda, leje, wieje i w ogóle do niczego... :no::tak:
 
U nas tez dzis nie za pieknie. Niby 8 stopni ale jakos zimno sie juz wyczuwa w powietrzu. APSIDEIZY - to juz kolejna proba nauki czystosci wiec dobrze wie ze trzeba wolac. Niestety zapanowanie nad zwieraczami, trzymanie siuskow przez chwile i zawolanie ze to juz, to nie takie latwe ;)) Poza tym przeciez sa ciekawsze rzeczy niz sikanie, chociaz dzis kupilam nakladke na sedes wiec bardzo mu sie spodobalo - szczegolnie spuszczanie wody!! Jedyny dzisiejszy problem to brak grubszej sprawy. Jakos mu nie idzie, haha! Milego wieczorku.
 
Ostatnia edycja:
reklama
HEJKA:-)
Czesc dziewczyny. My dzis znowu zaczynamy probe pozbycia sie pieluch. Niestety moj synus jak tylko nie ma pieluszki sika jak szczeniak!! Do upadlego, zeby tylko cos polecialo! Jak pytam gdzie robi sie siusiu to mowi ze "do nocnika", ale w praktyce jest "na podloge"!! Napiszcie jak bylo u Was - duzo siusialy gdzie sie da zanim chociaz 80% wpadalo tam gdzie trzeba? Czy pytalyscie sie dzieciaczkow czy chca siusiu, albo sadzalyscie co jakis czas na nocnik? Dajcie jakies rady. U nas w domu nie jest na tyle cieplo zeby mlody latal zupelnie z golym tylkiem, wiec zostaje mi podpytywanie od czasu do czasu czy chce siusiu albo sadzanie na nocnik nawet jak nie wola ale nie wiem czy to dobry sposob.


a ja mam całkiem inny patent:-pbo mój synek nietoleruje nocnika poprostu nie i koniec ani kibelka:no:a więc poprostu zaczełam od tego żeby nauczył się wołac(może nie słowami ale żeby ogólnie nauczył się wsztrymywac i robić tam gdzie powinien i żeby informował mnie):tak:a więc tak po prostu jak chce siusiu czy kupke przynosi mi pampersa ja zakładam mu go i wtedy wydaje dźwięk"siii..."a synek sobie stanie i siusia w niego(czy kupke zrobi):tak:i o takim sposobie nie sika mi w majteczki chodzi suchutki(zdarzały się wpadki głównie z początku czyli pierwszego dnia i drugiego)teraz już 4 dzien jest i jestem dumna bo przynosi pampersa i czeka aż mu założe i mówie że już może siusiu robić i do tego wtedy "siiii..."i nawet synek mówi"ssss.."i robi a jak skonczy zdjemuje mu pampersa i chodzi sobie w majteczkach suchutki:-)i jeszcze troche poczekam i zaczne synka namawiać na nocnik(zeby poprostu się do niego przekonał bo chyba przeszkadza mu że jest zimny bo jak jest ubrany to sobie siądzie na niego co tak bede go przykładac gdzie przy pupci przyłoże pampersa i wtedy"siii..." że może już siusiac zobaczymy jak to bedzie);-)może wydawać się to śmieszne ale ja już wiecie próbuje jakoś nauczyć synka ui się udaje chociaż tak ;-)ogólnie bo najpierw chodziło mi o to żeby nauczył się wstrzymywac siusiu i ogólnie "mówić" że chce siusiu co taki patentem go nauczyłam(oczywiście co jakiś czas mówiąc że jak chce siusiu czy kupke to pampersa przynieść lub nocnik):tak:a teraz zaczne na nocnik :-)tak po mału a do celu:-)
 
Do góry