reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernikowe dzieciaczki 2007

czesc dziewczyny. U mnie dzis dluuugi wieczor! Mlody poszedl sobie spac (jak nigdy) o 14 i obudzil sie po 17!!! Wiec meczy sie teraz od ponad pol godz zeby usnac. ANABUBA - tylko pogratulowac takiej spryciulki! Moj "olal" nocnik i dalej jestesmy zapieluszkowani. Odczekam jeszcze ze 2 miesiace i znowu podejme walke - ale nic na sile. Tak z innej beczki - jaki rozmiar ubranek nosza Wasze dzieciaczki? Ostatnio u lekarza babka go mierzyla i wazyla i wszystko bylo w normie, centyle ok. Ale jak kupowalam mu dzis kombinezon na zime to 92 byl za duzy (podobno h&m ma zawyzona rozmiarowke, ale nie zauwazylam) i tak sie zastanawiam czy nie powinien byc wyzszy (na metce jest podane ze 86 to 12-18 mc-cy). Fakt ze dzieciaczki rosna, mowia i sikaja inaczej, ale tak dla ciekawosci podzielcie sie waga i rozmiarem Waszych maluchow - dla spokoju mamy wczesniaka:)Milego wieczorku.


u mnie tak samo ;-)tzn.jak mówie pisiu na nocniczek to przyniesie usiądzie ale zaraz wstaje co nie ma mowy aby tam się wysiusiał no trudno poczekamy;-)a co do ubranek to powiem na tej zasadzie że kupiłam mu w sobote bluzke to jest rozmiar 86 i jest mu w samr raz tzn tak luźniej ale że nie ma za długich rekawek itp.tylko tak fajnie akurat na teraz:tak:ale co do kombinezoników to nie wiem jak u mojego by było z rozmiarem bo nie kupuje zakładam kurtke:tak:


hej dziewczynki
sorki za moja nieobecnosc ale jakos malo czasu

DOLACZAM SIE OD ZYCZEN URODZINOWYCH!

chcilaam sie pochwalic ze w dzien moje dziecko zakonczylo przygode z pieluchami:-D:-D:-D:-D:-D
od jakis 3 tygodni ladnie sama wola siku albo ja ja wysadzam i robi.robi tez na sedes-z nakladka i bez i czasami udaje sie na trawke:-)
na kupe tez wola siusiu ale niewazne,grunt ze wola.czasami zdarzaja sie wapdki,ale wiadomo.jest kilka dni ze bez ani jedenj a potem jeden dzien gdzie kilka,ale wszytsko na dobrej drodze:tak::tak::tak::tak:

jak ide po starsza corke do szkoly(a droa w obie strony plus zakupy zajmuje nieraz praiwe 3 godziny),to zakladamjej pluche tetrowa i majki z sucha pielucha,zeby w razie jakby nawet popuscila to nie przemoczy calego ubrania i nie zmarznie.nie chce jej mieszac w glowie i zakldac pampersa.ale od tygodnia nawet nie zdazylo sie jej popuscci na spacerze:-)

dzis mamy wesele i biore ze soba nocnik:-):rofl2:
bo wiadomo na sedes jje nie posadze,a nie zaloze jej pampersa zeby nie zglupiala.najwyzje w majtki wsadze jej tylko tetre tak na wszeli wypadek,bo jak juz jest wpadkato zaraz i buty i wszytsko mokre.

w nocy nadal w pampersie,ale rano jak sie budzi to krzyzczy siuisu.no i w dzien we snie juz tez przestala sikac,ale zabezpieczenie zakladam.no i jaks ie tylko przebudzi to ja od razu sadzam na nocnik bo jak za dlugo czekam to sika

co do mowy-nie gada za duzo,co pare dni nowe slowo ,ale buduje smieszne zdania typu "azia no no niam niam" (tl.aza to nasz pies,czyli mowi zeby jej jedzeniaz reki nie zabierala):-):-):-):-)

najwazniejsze ze duzo rozumie,a jak sie nieraz rozgada po swojemu to mnie glowa boli.
co chwile tylko "mamoo" takim zapytaniem:-)

ladnie sie bawi lalakami i roznmi zwierzakami,lalki ze soba gadaja,cauja sie itd:-D


gratki dla córci:-)ps.jeszcze troche i będzie fajnie sobie gadać:tak:mój synek tez mało mówi bardziej pokazuje czy zrobi to co powiem bo rozumie co się mówi ale mówić nie;-)powtarza bardziej takie słówka np."wow" czy odgłosy jakie robie np."uuuu" itp.wiecie powtarza dużo pokazuje to co zrobisz itp.co myśle że też jeszcze troche i będzie więcej mówić:tak:
 
reklama
Weronika jest duz apo tacie bo wazy 16kg i ma 93cm wzrsostu a but 25 rozmiar.ale staRSZA CORKA TEZ JEST WYSOKA.
skoro Twoj maly jest wczesniakime ro ma jezscze prawo odstwac od rowiesnikow wiec mysle ze nie ma sie czym martwic

No to tylko gratulowac takiej mistrzyni!! Moj wazy 12kg a ubranka nosi 86 albo 92. Nie widze duzej roznicy pomiedzy dziecmi moich kolezanek ktore urodzily podobnie jak ja (czyli teoretycznie moj jest mlodszy ok 4m-ce, chociaz juz nie koryguje mu wieku). Dla mnie glownie liczy sie ze wszystko ma na miejscu ;), nadgonil zaleglosci i nie wymaga juz zadnych specjalistow. Niektore dzieci w jego wieku sa nawet mniejsze. Jak widac kazde rosnie w swoim tempie. Zycze milego i suchego dnia - o ile to mozliwe. Ja dzis zmoklam jak kura! Poszlam z mlodym do miasta pozalatwiac sprawy i w sumie nic nie zalatwilam tylko zmoklam :((
 
U nas dzis masakryczna pogoda! Wieje jak cholerka, snieg sypie. Caly dzien siedzimy w domu wiec mlody juz marudny sie robi. Pewnie u Was podobnie. Wiec zycze milego siedzienia w domku i lepszej pogody jutro.
 
Witajcie mamcie. Ja mam chwilke wolnego bo mlody akurat oglada dobranocny ogrod! Ja rowniez zycze wszystkim maluszkom (juz duzym maluszkom) duzo szczesliwych i slonecznych dni, slodyczy i usmiechu kazdego dnia!!
 
reklama
Do góry