reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Hehe, dobra jesteś doris :)
A u mnie dzisiaj jarzynowa z kaszą, czyli taki krupniczek :)
M przeziębiony, przyda się jakaś dawka witamin z warzyw.
Od wczoraj gotuję bigos, więc jutro będzie gotowy na obiad. Tylko małej coś innego zrobię, może zupa z dzisiaj zostanie dla niej, bo ona bigosu nie lubi...

U nas nadal pięknie i ciepło, jakieś 20 stopni... Już dwa razy na spacerku byłam dzisiaj :)
 
reklama
doris ja ci tylko powiedziałam to co powinien ktoś powiedzieć mi trzy lata temu jak robiłam mężowi halo co 20 minut, bo herbata za słodka (no przecież jesteś ze mną tyle lat i nadal nie wiesz ile słodze?!) albo że kolega wpadł na piwo (ja tu obłożnie ciężarna umieram a ty ludzi na libacje spraszasz świnio!)
a tak na serio to nie twoja wina przecież ;) ale ważne żeby rozum działał szybciej niż mahaja łapy ;)
 
Doris - trzymaj się kobitko a wszystko się poukłada! Z facetami jak z dziećmi testują naszą cierpliwość...

U mnie dziś miso z shitake i makaronem udon :) ImageUploadedByForum BabyBoom1430919344.612839.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1430919344.612839.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1430919344.612839.jpg
    30,6 KB · Wyświetleń: 35
dreamgirl zabije CIe poprostu niedlugo, bigos.... jeju mysle o nim juz ze 2 tyg i postanowilam ugotowac, ale oczywiscie nikt nie robi tak jak tatuś :D jak uslyszal to obiecal, ze dzisiaj ugotuje, i co albo zapomnial, albo ma duzo pracy bo bigosu nie ma ;(
 
Cześć :)
wrocilam wlasnie do domku, rano bylam troche badan porobic, a pozniej musisalam wpasc do pracy i tak mi zeszlo ;) kurcze no i doszlam do wniosku ze fajnie byloby pracowac, moze nie caly etat, ale chcoiaz po kilka godzin...

Ja dzis bede robila curry z dynią, mam nadzieje, ze dobre wyjdzie bo aurat z dynia jeszcze nie robilam, a mam spore zapasy w zamrazalniku i sensowny przepis w necie znalazlam :)

Milego popołudnia :)
 
Kasik - już mi ślinka cieknie!!!

Bigosem narobiłyście mi smaka na kapustę z grzybami!!! Aaaaa czyżby zachcianki się zaczynały ;)
 
U mnie dziś pyzy z mięsem...nie robiłam chyba z rok

Pokropiło deczko z 5 minu, więc bezpiecznie z córką wróciłysmy rowerammi do domu....ale mnie coś jednak głowa na burzę boli, wziełam już 4 tabletki magnezu, 2 kostki gorzkiej czekolady ale chyba nic nie pomoże, zrobię obiad, mężu wróci to się może położę
 
Doris też mam humorki i gryze sie w język żeby nie było kłótni :p

Buba ale bym zjadła taką zupę przepis poproszę

Jolamac uwielbiam pyzy nigdy nie robiłam ale musze sie za to zabrać

Co do dan kapustnych :) wczoraj jadlam pierogi z kapustą i grzybami.
Dziś na obiad były pulpety w sobie pietruszkowym i młode ziemniaki :)

Może założymy wątek do dzielenia die ciekawymi przepisami? :)
 
reklama
Doris też mam humorki i gryze sie w język żeby nie było kłótni :p

Buba ale bym zjadła taką zupę przepis poproszę

Jolamac uwielbiam pyzy nigdy nie robiłam ale musze sie za to zabrać

Co do dan kapustnych :) wczoraj jadlam pierogi z kapustą i grzybami.
Dziś na obiad były pulpety w sobie pietruszkowym i młode ziemniaki :)

Może założymy wątek do dzielenia die ciekawymi przepisami? :)
Bardzo proszę:
Jasna pasta miso 4 łyżki
Bulion dashi - może być instant 15 gram
Glony wakame - 10 gram
Tofu japońskie ( może też być Pl są całkiem niezłe ) szt 1
500 ml wody
Makaron udon 1 opakowanie
15 grzybków shitake
Szczypior

Do zagotowanej wody wrzucasz 4 lyzki miso, mieszasz. Dosypujesz bulion dashi mieszasz cały czas na wolnym ogniu nie wolno do wrzenia. Wrzucssz makaron udon ( jeśli kupiłaś gotowy a jeśli nie to gotujesz i wrzucasz ) Grzyby shitake moczysz i gotujesz około 20 min w lekko osolonej wodzie po czym odcedzasz i kroisz w paseczki i siup do zupki. Glony zalewasz wrzątkiem odcecasz ( można pociąć nożyczkami jak będą za duże) i fru do zupki a następnie ktoisz tofu w kostke 1x1 i do zupki podgrzewasz to jeszcze minutkè do miseczek i posypujesz szczypiorem.

Smacznego!

Ja produkty kupuję tu bo mam pod nosem ale mają też sklep internetowy: "Masala - Smaki Świata" – delikatesy, warsztaty kulinarne, kuchnie świata i przepisy kulinarne.

A tu też mają fajne przepisy i robią kursy gotowania:Skład Bananów | Skład Bananów – kursy kulinarne, sklep z delikatesami, sushi

https://m.facebook.com/MasalaSkladBananow?refsrc=http://masala.com.pl/
Super pomysł :)
 
Do góry