reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Czy wasze malenstwa też tak pchają rączki do buzki?moja malo ich do gardła nie wsadzi;-)

Dobry krem na szorstkie policzki i na mroźne dni jest bioderma cold krem;-) na allegro coś koło 35zł
 
Moja też ciągle na rowerku jeździ w miejscu ręce jej chodzą a jak jest jest zmęczona to pcha je do buzki,wydaje mi się że wtedy szuka smoczka;-)a jak nie ma to pcha ręce
 
U nas obecnie jest 7 karmień na dobę, ale był okres że było i 6. Lekarz powiedział, żeby patrzeć, czy prawidłowo przybiera, a resztę dziecko wyreguluje.

Cyntia, u nas też ostatnio więcej ulewania. Czasem mam wrażenie, że młoda za dużo zjada i wtedy pobolewa ją brzuszek i ulewa więcej. Zwymiotowała tylko raz, to było po szczepieniu i rzeczywiście nie miałam wtedy wątpliwości, że to nie było ulewanie. Po prostu wyleciało na tyle daleko, że pół kanapy zabrudzone.

U młodej po porodzie była delikatna asymetria przez ułożenie miednicowe w brzuchu i wtedy trzymała głowę tylko na jedną stronę. Tydzień po porodzie konsultowaliśmy ze znajomą fizjoterapeutką, która pracuje z dziećmi i potwierdziła. Teraz już się wszystko samo wyrównało. Zalecenia były takie, żeby wszystko robić na dwie strony -karmienie, odbijanie, noszenie. Generalnie u dzieci bardzo ładnie można asymetrię ciała wyrównać i trzeba uważać tylko żeby nie przestymulować dziecka na drugą stronę i nie zrobić asymetrii w drugą stronę. Pediatra też powiedział, że preferencja jednej strony jest fizjologiczna i wynika z ułożenia w życiu płodowym. Ważne jest, czy dziecko pozwala bez bólu, płaczu odwrócić główkę w drugą stronę.

Rjoanka, ta waga u mnie to chyba będzie jednak od kalorii, nie tarczycy. Pilnowałam się w ostatnim tygodniu z wieczornym podjadaniem i jest pół kilograma mniej. Aha, czytam tą książkę i powiedz udaje Ci się tak ściśle stosować te pory karmienia i snu? Mamy jakiś schemat, ale tak sztywno moje dziecko nie byłoby w stanie przyjąć. Dajemy sobie godzinny margines, tj. nie karmienie ściśle o 13:00, tylko karmienie między 13 a 14. Jeśli nie dzieje się nic nieprzewidywalnego, typu ból brzuszka, to nawet nam wychodzi. Przynajmniej frustracji we mnie nie rodzi. Młoda czasem jest szybciej głodna niż sobie założę.

A na odparzenia najlepsza profilaktyka! Wietrzenie, wietrzenie i jeszcze raz wietrzenie!
 
Ostatnia edycja:
Moja tez pcha ręce do buzi. Czasem próbuje wepchnąć łapkę jak ciągnie cyca ;) zachłanna ta moja córa. A jak jest zmęczona to okłada łapkami i siebie i mnie.
 
własnie tak robie,układam w łózeczku na przemian i pokazuje jej dom raz z jedenj strony raz z drugiej.

Mona moja tez zaczeła rece ciumkac;-)
Mona przyszła mata?
 
Domka właśnie dzisiaj dzwoniłam do osoby u której wylicytowałam i będzie jutro:-)
A tutaj się nie chwaliłam wygrałam licytację maty za 10.49zł;-)
 
reklama
Do góry