reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październik 2014

reklama
Czy wasze malenstwa też tak pchają rączki do buzki?moja malo ich do gardła nie wsadzi;-)

Dobry krem na szorstkie policzki i na mroźne dni jest bioderma cold krem;-) na allegro coś koło 35zł
 
Moja też ciągle na rowerku jeździ w miejscu ręce jej chodzą a jak jest jest zmęczona to pcha je do buzki,wydaje mi się że wtedy szuka smoczka;-)a jak nie ma to pcha ręce
 
U nas obecnie jest 7 karmień na dobę, ale był okres że było i 6. Lekarz powiedział, żeby patrzeć, czy prawidłowo przybiera, a resztę dziecko wyreguluje.

Cyntia, u nas też ostatnio więcej ulewania. Czasem mam wrażenie, że młoda za dużo zjada i wtedy pobolewa ją brzuszek i ulewa więcej. Zwymiotowała tylko raz, to było po szczepieniu i rzeczywiście nie miałam wtedy wątpliwości, że to nie było ulewanie. Po prostu wyleciało na tyle daleko, że pół kanapy zabrudzone.

U młodej po porodzie była delikatna asymetria przez ułożenie miednicowe w brzuchu i wtedy trzymała głowę tylko na jedną stronę. Tydzień po porodzie konsultowaliśmy ze znajomą fizjoterapeutką, która pracuje z dziećmi i potwierdziła. Teraz już się wszystko samo wyrównało. Zalecenia były takie, żeby wszystko robić na dwie strony -karmienie, odbijanie, noszenie. Generalnie u dzieci bardzo ładnie można asymetrię ciała wyrównać i trzeba uważać tylko żeby nie przestymulować dziecka na drugą stronę i nie zrobić asymetrii w drugą stronę. Pediatra też powiedział, że preferencja jednej strony jest fizjologiczna i wynika z ułożenia w życiu płodowym. Ważne jest, czy dziecko pozwala bez bólu, płaczu odwrócić główkę w drugą stronę.

Rjoanka, ta waga u mnie to chyba będzie jednak od kalorii, nie tarczycy. Pilnowałam się w ostatnim tygodniu z wieczornym podjadaniem i jest pół kilograma mniej. Aha, czytam tą książkę i powiedz udaje Ci się tak ściśle stosować te pory karmienia i snu? Mamy jakiś schemat, ale tak sztywno moje dziecko nie byłoby w stanie przyjąć. Dajemy sobie godzinny margines, tj. nie karmienie ściśle o 13:00, tylko karmienie między 13 a 14. Jeśli nie dzieje się nic nieprzewidywalnego, typu ból brzuszka, to nawet nam wychodzi. Przynajmniej frustracji we mnie nie rodzi. Młoda czasem jest szybciej głodna niż sobie założę.

A na odparzenia najlepsza profilaktyka! Wietrzenie, wietrzenie i jeszcze raz wietrzenie!
 
Ostatnia edycja:
Moja tez pcha ręce do buzi. Czasem próbuje wepchnąć łapkę jak ciągnie cyca ;) zachłanna ta moja córa. A jak jest zmęczona to okłada łapkami i siebie i mnie.
 
własnie tak robie,układam w łózeczku na przemian i pokazuje jej dom raz z jedenj strony raz z drugiej.

Mona moja tez zaczeła rece ciumkac;-)
Mona przyszła mata?
 
Domka właśnie dzisiaj dzwoniłam do osoby u której wylicytowałam i będzie jutro:-)
A tutaj się nie chwaliłam wygrałam licytację maty za 10.49zł;-)
 
reklama
Do góry