reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Czytam was od rana na raty, ale dopiero mam chwilę, żeby odp.

Otwarte mleko może stać ok. miesiąca.

Moja już ma skrzywiona główkę i w ogóle wydaje mi się krzywa. Pediatra nie zwróciła na to uwagi, neonatolog powiedziała, że to fizjologiczne, że ona tylko na jedną stronę się przekreca i żeby z tym nie walczyć, bo nie ma sensu, na szczęście w środę idę prywatnie do ortopedy, więc mam nadzieję, że rozwieje moje wątpliwości.

Noc przezylysmy. Budziły się obie, na szczęście na zmianę, choć ja się oczywiście nie wyspalam. No i nad ranem długo walczyłam z katarem Ingi. Późnym popołudniem idę z nią na kontrolę do pediatry.

Pada śnieg, a ja bez butów. Mam tylko takie jesienne skórzane kozaki, ale bez żadnego ocieplenia i na cieniutkiej podeszwie. A na zakupy wybieram się dopiero w sobotę.
 
Renisus - Adi je przeroznie. Nie liczyłam. W dzień miewa ochotę co godzinę po troszku.
Karmię z jednej piersi jeśli nie minie godzina. Jeśli minie godzina, to w ruch idzie druga pierś. Karmię z jednej, by mały doszedł do tej tlustszej części mleka, nawet jeśli już jest miękka.

Domka - nasz oszołom też wygięty jak paragraf w trakcie snu i jak go noszę na rękach. Pediatra mówiła, by się nie przejmować, że samo się unormuje. Ortopeda w przychodni jest od "siedmiu boleści", ale zapytam na drugiej wizycie.

Magda - zdrap to za uszkami i powachaj - najlepszy test. Raczej to brudek, tam bardzo łatwo o to. Przyznaję się bez bicia, że u nas często jest, a myję podczas kąpieli. Oliwka potrafi bardzo wysuszac (mnie aż piecze z suchości po oliwce).

Co do wymiotowania to Adi właśnie pochlipuje chwilę przed i po. Wcześniej tak nie reagował (on ulewa na co dzień, ale nie tak często jak wczoraj). Zobaczę jak będzie dzisiaj. Kupka była wodnista. Podam mu BioGaję.
 
A moja nie lubi pozycji na brzuchu. Brzuch do brzucha jest ok ale każda inna z lezeniem na brzuchu kończy sie awanturą. Głowę chętnie podnosi i ładnie ją obraca ale jedynie jak jest na ramieniu do odbicia. Ogólnie to jej ulubiona pozycja i czesto próba zmiany kończy sie rykiem. Martwi mnie ze tak długo przebywa w pozycji na ramieniu bo to jednak obciąża plecki a skubana lubi tak zwiedzać mieszkanie i to ją najszybciej uspokaja. Tatuś nauczył to bedzie nosił jak juz bedzie ważyła swoje ;) byłyśmy dzis na długim spacerze. Od 9 do 11:30 nie chciała zasnąć a pod koniec to juz był jeden wielki spazm. W końcu zabrałam ją na spacer i dwie godziny ciszy i spokoju :) w domu popłakała bo to pamp albo jesc i dalej spi. Mi tez sie czasem wydaje ze jest bardziej wygięta w prawo. Za tydzien mamy kontrol to zapytam lekarza. Położna twierdzi ze to nic nie pokojącego.
A macie jakieś metody na odparzenia? Póki co tragedii nie ma ale lekko nam sie skóra zaczerwienila. Mam sudocrem i linomag zielony ale moze jakieś domowe sposoby??
 
reklama
Do góry