reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Cyntia, jutro kończę 34 i faktycznie, jakby lżej na duszy. Ale nadal mam nadzieję 3-4 tygodnie pochodzić. Jekju jak to już nieduzo!!!! Jak sobie pomyśle co było 3 tygodnie temu, to to jak wczoraj sie wydaje.
Babina, nam na SR też mówili żeby te specyfiki mieć w zapasie jakby coś sie dzialo, bo one wyreczaja skórę we wszystkim, i zacząć od tych z drogerii. Ja planuje kupić te z rossmana babydream ale muszę jeszcze o nich poczytać.
Co do mrozenia na polog to my już zrobiliśmy 5 opakowań klopsokow z indyka w różnych sosach, głównie pomidorowym i koperkowym. Każde opakowanie starczy na 2 dni dla dwóch osób. moja mama zrobila nam leczo w sloiki, a od teściów mamy świetna kielbase do tego lecza pomrozona żeby w razie kryzysu nic nie trzeba było już dokupowac. W ramach kryzysowej kuchni pologowej planuje tylko takie rzeczy przy których już nie trzeba palcem kiwnac. Chciałabym jeszcze sos bolonski z dużą ilością warzyw machnąć. Jak macie jakieś pomysły to podrzucajcie koniecznie, bo jeszcze coś bym zabezpieczyła.
A ja nie mam nic poprane. Wczoraj zrobilismy egzorcyzmy nad pralka, kupiliśmy taki specjalny środek do odsyfiania. Teraz pierzemy pokrycie sofy żeby ta chemia sie jeszcze przepulkala i planuje dziś pierwszy ładunek rzeczy małej. Koszule do karmienia chyba też warto wyprac w tym proszku dla dzieci, prawda? W końcu będzie miała z nią kontakt w pierwszych godzinach życia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
E, ale emolium czy oilatum to nie są leki przecież, no ;) I o wiele mniej natluszczaja skórę niż oliwka. To ja po oliwkę właśnie jak już bym sięgała w ostateczności, bo silnie natłuszcza, no i zatyka. Na SR i wartsztatach w ogóle polecali zrezygnować z oliwki.
 
Też mówili ze oliwka tylko do masażu a płyn do kompieli wystarczy, ewentualnie balsam po. Emolienty jak skóra bardzo sucha żeby wlasnie od razu nie sięgać po leki.
No ale pewnie jest tyle filozofii co położnych i prawdopodobnie na co sie nie zdecydujemy to będziemy zadowolone.
 
No tak, ale emolienty są też w Nivea i w Ziajce ;)

Widziała może któraś z Was książeczkę z filcu dla maluszka? Chcę coś takiego zrobić, ale nie wiem dla jakiego wieku maluszka ma to sens?
 
Ostatnia edycja:
Cyntia jesli chodzi o zabawki, to przez pierwsze miesiace dziecko ich nie ogarnia. Jesli lubisz takie rekodziela, to moze zrob taka szmatke przytulanke, z ktora bedziesz spala przed porodem, a potem wlozysz do becika dziecku, zeby moglo czuc Twoj zapach.

Widze, ze jestescie bardzo zaradne i przygotowujecie jedzenie na czas pologu. Do mnie znow pewnie na miesiac wprowadzi sie mama i pozwoli jesc wylacznie gotowanego indyka i marchewke.

Mialam dzis usg. Mloda 30 tc 0 d wazy 1560 i jest zdrowa :)
 
Mizzah - jabłko to chyba jeszcze bardziej pobudza, bo zawiera cukier. Może zamiast tego ciepłe mleko, melissa. Mnie usypiają książki:-D. Na po porodzie mam w planach przyszykować pulpety z różnymi ziołami, poprzednim razem mi się to sprawdziło, bo można je i zapiekać i odsmażyć (to w wersji dla M-ka) i gotować na parze, nie znudziły mi się:-D. Gotowałam do nich jakieś kasze/ziemniaki albo po prostu warzywa na parze (niestety Szymek był wybredny w kwestii mojej diety).


rjoanka - przedni koniec pieluszki i tak się podwija czy to w jedynkach czy dwójkach, bo i tak są za wysokie dla pępuszka (nawet te z wycięciem), zobaczysz sama;-). Obserwuj maluszka po tych sosach, zwłaszcza pomidorowym, bo może uczulać. Ja piorę sporo swoich rzeczy w dziecięcym proszku i na 60 stopni (np. majtki) i w tej ciąży nie miałam jeszcze infekcji tzn. nie wiem czy teraz nie mam, chociaż posiew wyszedł ok:baffled:.


marrika - też mam taką koleżankę fotografkę, tylko jest jeden minus - jeszcze nie dojechała do mnie ze zdjęciami z poprzedniej sesji ciążowej i maluszkowej:-D


babina - ja zamieniłam oba na Atoperal, ale my mamy AZS, poczekaj może na to co zaleci lekarz w szpitalu. Co do pakowania - wrzuć wszystko co chcesz zabrać do jednej szuflady/kartonu zobaczysz ile wyjdzie i w co to zapakować. Ja podzieliłam sobie na torbę do porodu (mniejszą) i na pobyt. Tą z porodu (razem z moimi wyjściowymi rzeczami) M od razu zabierze do domu.


gnagna - gratuluję zdrowej córci, waga tez już fajna:tak:. Ciekawe czy ja się dowiem w sobotę ile mój przybrał.

Ps: Duże mamuśki - kupiłam dzisiaj dwie piżamy do karmienia Vienetta Secret i rozmiar XL jest naprawdę XL (ja noszę 42/44), można kupować w ciemno (nie to co Italian Fasion).
 
Ostatnia edycja:
To super okazja na te pampersy w Piotrze i Pawle ale sprawdzam i u mnie chyba nie ma tego sklepu ani mozliwości aby zamówić przez internet,a szkoda bo tanie są ;)
 
Wy juz pierzecie, pasujecie torby a ja nic. Dopiero we wrześniu przywiozę rzeczy dla małej z Pl. Wtedy zacznę myślec o praniu itp :) w sumie to mam z nas najwiecej czasu bo termin na ostatniego wiec powinnam zdążyć :) Ciagle myśle o tej wyprawce dla Martyny. Czy wszystko kupiłam, czy na bank dobre rzeczy wybrałam aż mnie głowa od tego boli. Musze przestać szukac w necie i porównywać zeby nie oszaleć ;)
 
No mamuśki dalej przygotowania a ja dzisiaj byłam w szpitalu bo te CRP jest wysokie i z krwi coś nie tak ;/ my to mamy przeboje w tej ciąży :( mam nadzieje że mała urodzi się zdrowa i będzie wszystko wporzadku!
Dzisiaj tatuś kupił małej ten regał z lidla na zabawki (pozniej się jej przyda) narazie tam wrzuce gryzaki itp :D jak już dokończymy pokoik to też dodam zdjęcia :p
Wczoraj pojechalismy po wózek i kupilismy Tako Alive :)
 
reklama
Do nawilzania skory dziecka moge z czystym sumieniem polecic OLEJ KOKOSOWY. Naturalny, a naprawde fajnie sie sprawdza. CO prawda troche twardawy jest, ale w cieplym pomieszczeniu juz oki. A i zastosowan ma duzo :-pA im mniej kosmetykow tym lepiej. My zpoczatku kapalismy Tymka w samej wodzie wlasnie zdodatkiem oliwy zoliwe, potem sama woda. Po jakis 2 miesiacach wprowadzilam mydelko bambino plus odrobina oliwki. Teraz na szczescie nic go nie uczula wiec mamy plyn do kapieli NIVEa, a ja uwielbiam ten zapach :-D balsam stoi i czeka (tez nivea), ale olej kokosowy w uzyciu nadal

Do mrozenia jeszcze golabki...tylko tu pytanie jak malenstwo zaraguje na kapuste, choc zawsze mozna bedzie ja odlozyc na bok, no i jeszcze pierogi, aleeee nie dla mnie bo lepic nie lubie.
A z szybkich dan to leniwe :-p pol godzinki i zrobione

Cyntia - jesli ksiazeczka to z poczatku czarno-biala ale to tak po trzecim miesaicu

Lece bo ryk sie rozlega :sorry2:
 
Do góry