reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Dzień dobry wszystkim.
Ja miałam ostatnie tsh już w ciąży 1.35 (norma 0.34-5.60) i bardzo ładnie. Przed zajściem endo mówił, że powinnam mieć poniżej 2, a było trochę powyżej. Ja się nie znam, dopiero zaczęłam przygodę z tarczycą, ale facet jest prof. ze szpitala z Poznaniu więc mam nadzieję, że wie co mówi :-)
 
reklama
Czesc Kobietki,

Wczoraj mialam wolne, ale nie bylo chwili zeby do Was zajrzec. Maz ma dzisiaj druga rozmowe o prace i troche sie z nim stresuje ;-) Firma dla ktorej pracuje w tej chwili, nie ma dla niego opcji awansu, bo nad nim tylko 4 dyrektorow, a on nie chce stac w miejscu. No nic zobaczymy co z tego bedzie.

Ja mam wieczorne mdlosci, tak samo mialam w poprzedniej ciazy. Nie sa jakies mocne, czy mega uciazliwe ale kolacje (ktora jem o 18) jem z przymusem.

Karina milego weekendu, odstresuj sie i dopocznij:tak::tak:

Zos gratulacje serducha :)

Bombelek jak chlopaki w domu chorzy to tragedia dla kobiety wiem co s o tym:-D
 
Ja się zapytam co i jak 20.03 mam wtedy endo wizytę u profesora z innego miasta;) Hehe chyba to ważna osoba skoro Pani w rejestracji to podkreślała;) Chociaż ja tytuły mam gdzieś bo na studiach w tamtym semestrze miałam wykłady ze starym chłopem z tytułami dr.hab.prof.inż. a w dodatku z tytułem wojskowym pułkownika a koleś normalnie masakra - na ulicy po gadce bym stwierdziła że to jakiś wariat:D Ale może wiek już zrobił swoje;)
Jadę wybierać kafeleczki do kuchni i fugi;) Remoncik się kończy hurraa;)
 
Kotulcia haha no z tymi tytułami to różnie bywa :) studiowałam 5 lat z różnymi dziwnymi typami, poza tym mam w najbliższej rodzinie dwóch prof. zw. Co prawda oni są normalni, ale sami mówią, że to bardzo różnie bywa :) mnie tutaj z tym endo raczej chodzi o to, że zrobienie profesury z medycyny raczej wymaga pewnej wiedzy, poza tym facet jest baaardzo fajny i konkretny. Umie swoją wiedzę przekazać tak, żebym wszystko zrozumiała ;))
 
Dziewczyny zauwazyłam ze w okolicach 10tc poprawia nam sie samopoczucie;-)

Ja miałąm miec cytologie ale z racji upławóz dostałam globulki narazie a cytologia bedzie w czwartek jak sie poprawi. Pani dr jest boska,nie hciała mnie na kase naciągac bo u mnie cyt 45zł kosztuje.
 
Dziewczyny zauwazyłam ze w okolicach 10tc poprawia nam sie samopoczucie


Potwierdzam :) U mnie zaczął się powoli 12 tydzień i jestem mniej senna. Wieczorem dotrzymuje nawet do 22.00 :) Mdłości w zasadzie minęły czyba, że się przegłodzę, ale to mi się żadko zdarza - na wadze 2kg na plus ;) Fakt nadal się szybciej męczę. Już nie dałabym rady pociągnąć 5 h fitnessu. Brzuszek rośnie także przerzuciłam się na tregginsy, typowo ciążowe portki czekają w szafie - jakoś nie śpieszno mi do nich ;)
 
Moze mam i glupie pytanie w 1 ciazy mialam tez tak z tymi uplawami od 7 mc myslalam ze mi wody wyciekaja ale bylo ok. Dzis sie obudzilam mokra! Ciekniemze mnie zapach normalny a wyglad wodnisty lub mleczny ;/ wkurza mnie to w dzien jest lepiej w wkladki nosze
 
Witajcie dziewczyny,
Cytologię robiłam w sierpniu 2013 i lekarz powiedział że jest aktualna, Na razie chodzę na NFZ, gdyż lekarz nie przyjmuje przez LUX-MEDA. USG i badania robił za każdym razem - nie odpłatnie, nawet zaproponował że wystawi L4 - ja podziękowałam. Dlatego dziwię się u niektórzy lekarze robią łaskę. Mój gin przyjmuje zarówno i prywatnie i na fundusz i jeszcze nie padło aby przyszła do niego na prywatną wizytę, dodatkowo przyjmuje w szpitalu ale niestety oddalonym od mojego miejsca zamieszkania o jakieś 20 km - więc będę potem się zastanawiać czy rodzić u niego czy w bliższym.
 
I u mnie początek 12 tygodnia dzis. Czytałam o wydzielinie - to przez hormony i właśnie teraz może jej być mega dużo. Mdłości przeszły, jeśli sie pilnuje z jedzeniem. Nie chce zapeszac, ale przeszłam ten 1. trymestr nie najgorzej. Senność, brak siły i energii nadal obecne. Po całym dniu pracy jestem już mało produktywna.
A jak u was z wagą pod koniec pierwszego etapu? U mnie bez zmian od momentu zrobienia testu i to mnie cieszy, bo zaczynalam na samej górze normy BMI. Jeszcze kilo i byłaby nadwagą. Te z Was, co były szczypiory pewnie widzą postępy na wadze.
 
reklama
Asiulka - zwiększona ilość śluzu jest normalna w ciąży. To fizjologia. Póki nie szczypie, nie swędzi i ma normalny kolor i zapach, to myślę, że nie ma się co martwić. Po badaniu ginekologicznym, to myślałam, że się ze wstydu spalę, tyle tego było ;-) Ja bym się nie zgodziła na żadne leki w ciąży bez zrobienia wymazu.

Rano był koleś z gazowni na kontrolę instalacji. Jak podpisywałam jakiś papierek, to koleś do mnie: "coś cienki ten pani narzeczony". Spytałam dlaczego, a ten: "bo cienki pierścionek pani kupił". Co za palant. Już nie chciałam mu mówić ile kosztował, bo może chciał mnie okraść czy co.. Ale jakie to ma znaczenie? Normalnie szczęka mi opadła.
 
Do góry