reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

reklama
Antiope, powoli człowiek czuje się już zagubiony i nie wie, czy jego wypowiedź będzie pasowała do danego wątku czy nie... :-p:-D

ja jestem elastyczna i co tam wymyślicie to zaakceptuję. Ważne że wiem, że jest grono kobiet, które są w podobnej sytuacji jak ja i zawsze mogę z Wami zamienić zdanie czy dwa ;-) (heh, ale mi się zrymowało :p )
 
bosmanka, też coś słyszałam że trzeba ograniczać takie prace, bo dzidzia może się zakręcić w pępowinie, ale to już na ostatnim etapie. Ile w tym prawdy nie mam pojęcia ;)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a sprawdzałyście płeć dziecka według kalendarza chińskiego ??
Chiński przepowiadacz płci - Twój portal o zdrowiu
Mi wychodzi dziewczynka zobaczymy czy się sprawdzi bo w rodzinie mojego M ciężko o małą kobitkę, M ma 3 braci i każdy po 2 synów a my Maciejka :-) Teściowa ostatnio mi wyjechała z tekstem że jak chce córę to żebym sobie na bok skoczyła :szok::wściekła/y::-D

A z tym podnoszeniem rąk to słyszałam właśnie, a jeszcze jak byłam w ciąży to mnie koleżanka rozbroiła jak sobie pochlapałam brzuch wodą a ona do mnie TWOJE DZIECKO BĘDZIE MIAŁO WODOMÓZG (chodziło o wodogłowie) taki też jest zabobon :-D
 
Ostatnia edycja:
Co do wątków....Uważam, że faktycznie byłoby lepiej umieszczać komentarze pod zdjęciami, bo to trochę bez sensu w jednym miejscu zdjęcie, a w innym szukać komentarza do tego zdjęcia. Zróbcie tak jak chcę większość, bo ja i tak szczerze mówiąc pewnie zdjęć nie będę umieszczać, bo to dla mnie trochę sztuczne. Jakoś nie potrzebuje, aby ktoś zachwycał się moim USG:) Zaraz zrobi się inna afera, bo czyjeś zdjęcie będzie mniej komentowane, a czyjeś więcej. Tak w ogóle to tutaj jakoś problemowo ostatnio się robi. Nie może być jak wojsku, bo nie o to chodzi. Ktoś wcześniej napisał, że w takim wypadku tutaj też nie można pisać o witaminach, balsamach. No wybaczcie, ale to trochę komiczne,żeby ciągle te wątki zmieniać i nowe tworzyć. Jeśli jednak tak chcecie to określcie co pisać na wątku głównym. Czy to ma być tylko i wyłącznie coś na zasadzie....cześć, dzisiaj pada, zjadłam obiad....?

CO do witamin. Ja w pierwszej ciąży brałam Feminatal i byłam bardzo zadowolona. Teraz kupiłam Vitamin Mama z Olimpu. Skład fajny i bardzo tanie. Z tym, że nie biorę witamin póki co, bo lekarz twierdzi, że po witaminach będzie mnie więcej mdlić. O zgrozo, tylko nie to.

Jeśli chodzi o rozstępy...z wielu źródeł słyszałam, że podobno najlepsza jest zwykła dziecięca oliwka.Tak na dobrą sprawę uważam, że to i tak kwestia predyspozycji i jak ktoś ma mieć to i tak będzie, używając nawet drogiej Mustelli.

Co do płci to trochę nie chce mi się wierzyć, że już tak wcześnie...ale może faktycznie:)
Gdybyście były zainteresowane:


  • 7. tydzień ciąży: powstają gruczoły płciowe
  • 9. tydzień ciąży: jeśli to chłopiec, kształtują się jąderka
  • 10. tydzień ciąży: u maleńkiej dziewczynki rozwijają się jajniki
  • 12. tydzień ciąży: genitalia, czyli zewnętrzne narządy płciowe, stają się męskie lub żeńskie
  • 14. tydzień ciąży: u chłopca pojawia się gruczoł prostaty, u dziewczynki jajniki zstępują do miednicy
  • Pierwsze nieomylne oznaki, czy urodzi ci się synek, czy córeczka, powinny już być dostrzegalne na USG w 14. tygodniu ciąży. Czasem nawet udaje się to w 13. tygodniu. Wiarygodność takiej oceny zależy nie tylko od doświadczenia lekarza, ale też od warunków badania – ułożenia płodu, jakości ultrasonografu.
 
Ostatnia edycja:
Kreatywna właśnie śmiałam się do M że jak okażę się córa to powie że skoczyłam w bok, albo kobita oszaleję bo przez tyle lat obraca się dokoła niej tyle chłopów że jak zobaczy mają różowiutką laleczkę to głupie gadki jej miną :-D
 
reklama
Do góry