reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

Teraz pozostaje czekanie do 20 tygodnia kiedy powiedzą mi płeć Okruszka :-) Bo wątpię by coś mi tu wcześniej powiedzieli. A tak w ogóle to muszę umówić się do położnej bo jeszcze tego tu nie uczyniłam.
 
reklama
Bosmanka myślałam, że to tylko przesąd ciążowy, ale dla pewności zapytałam u ginki na pierwszej wizycie i powiedziała, że to prawda. Jest to szczególnie istotnie w pierwszym trymestrze. Chodzi o to, że wyciągając ręce do góry naciągamy mięśnie podbrzusza i to może powodować, że dzidzia, która jeszcze dobrze się nie zagnieździła się nie utrzyma. Nie wiem dokładnie jak to działa, ale skoro ginka potwierdziła, to zamierzam się stosować. Myślę, że przy stojącej suszarce jesteś bezpieczna. Ja mam sznurki do prania bardzo wysoko i muszę się naciągać prawie tak jak przy wieszaniu zasłon. Jak D mi zainstaluje takie spuszczane na dół suszarki, to znowu mogę wieszać.


Kreatywna no dokładnie o to mi chodzi. :-)


[FONT=&amp]Żabcia z chińskiego kalendarza wychodzi mi dziewczynka! Super. Szkoda tylko, że jak mnie i moją siostrę sprawdzałam, to obie byłyśmy chłopcami.[/FONT] :-D
 
Z podnoszeniem rąk też trzeba uważać pod koniec ciąży, bo to naciąga mięśnie macicy i może spowodować skurcze, ja byłam wcześniakiem, bo moja mama wpadła na pomysł umycia żyrandola :confused2: więc nie jest to żaden zabobon.
 
Ja czuję,że noszę chłopczyka.. M-też ciągle mówi 'on'..generalnie nie mam preferencji.. NAPRAWDĘ (moze dlatego,że to moje pierwsze). Zastanawiamy się nawet nad opcją niespodzianki..żeby nie sprawdzać płci do porodu.. ciągle rozmawiamy na ten temat..W dzisiejszych czasach człowiek chce wszystko kontrolować, sprawdzać..fajnie byłoby czekać na niespodzienkę:-p (ale nie wiem czy wytrzymam)
 
W sprawie zdjęć mogę napisać, jak rozwiazałyśmy sprawę na marcu 2012, jak już maluszki pojawiły się na świecie - były dwa wątki - jeden służył TYLKO do wklejania zdjęć, a w drugim te zdjęcia się komentowało ;-) Ale to jak już dzieciaczki były, bo tak to szło normalnie na wątku wszystko po kolei związane z wizytami...
edit: już widzę, że same do tego rozwiązania doszłyście, zanim mi doszło posta wysmarować do końca (bo zaczęłam coś o 15/16?)
Ja osobiście też wolę takie bardziej konkrety, ale wiadomo, że miło też czasem przeczytać coś miłego :cool2: Więc nie przesadzajmy z tym szufladkowaniem postów

Witamin na razie żadnych nie biorę - zgodnie zresztą z zaleceniem doktorka.
brzuch smaruję od święta. Ale przy pierwszej ciązy smarowałam od poczatku (Perfect mama, bella mama potem pharmaceris - dostałam mega uczulenia, potem zostałam przy zwykłej oliwce), a i tak doczekałam tak pięknych rozstępów, że hej! Więc teraz to tak, żeby ciutkę je złagodzić (serum z palmersa - dość skuteczne, musze przyznać) i nowemu rozciąganiu zapobiec, ale się nie łudzę... Tygrys jest i raczej nie wróci do dżungli
wink2.gif


bosmanka wyciąganie rąk do góry powoduje rozciąganie mięśni brzucha, które nie jest wskazane, ale to raczej trochę później - teraz warto na siebie uważać i niekoniecznie trzeba wieszać firanki w całym domu (ja nie mam firanek
p.gif
), ale rozwieszenie kilku ubrań nie powinno nikomu jeszcze zaszkodzić. A na koniec ciązy wszystkie będą myć okna i wieszać firanki - żeby na porodówkę wskoczyć
laugh.gif


Co tam jeszcze....
Aha! Rajani ja tam bym w tego chłopca też jeszcze tak nie wierzyła
wink2.gif
Ja to chyba w ogóle znowu pójdę w zaparte i poczekam do porodu - zamiast poznawać płeć, poznam swoje dziecko
laugh.gif


Jesssu - zasypiam.......
 
Ja na pewno nie wytrzymam i będę chciała wiedzieć od razu jak coś tam będzie można wypatrzeć. :-)
 
Ja do 8 miesiąca z Maciejkiem wytrzymałam i dopiero wtedy dowiedziałam się płeć, ale strasznie mnie skręcało a tu w UK wcześniej mi nie chcieli powiedzieć dopiero w PL jak byłam poleciałam do lekarza i wiedziałam.

martocha życzę wytrwałości :-)
 
myślę,że to musi być super uczucie..urodzić i wtedy się dowiedzieć..
Plusy są takie,że nie będziemy wtedy kupować za dużo ubranek przed.. i nie bedzie wszędzie różu lub niebieskiego..ale np. żółty, beżowo-biały, brązowy;-)
 
reklama
Na grudniu 1 z nas wytrzymała i miała niespodziankę urodziła w wigilię :-)
Jeszcze troszkę i postaram się młodego położyć spać bo mi się siedzieć nie chce, wstanę o 23 jak M z pracy wróci :-).
 
Do góry