reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

Aniula grysik to chyba najprosciej podac, jedynie nie kupi tego w sklepie, a do polskiego mam kawal drogi.

Szczesciara to przykra wiadomosc:-( Trzymaj sie dzielnie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej, coś ostatnio nie mam czasu na pisanie... U nas wiosna na całego :)

Szczęściara przykro mi... Trzymaj się, zdrówka dla Frania. No i jego waga imponująca :)
Aga Agi ale mieliście straszne przeżycie, oby to już się nie powtórzyło! Co do mleka Hipp to Tomek je i jest super, zresztą podobnie było przy Bebiko i bebilonie, na każde mleko dobrze reagował. Tylko że on je jedną butlę wieczorem po kąpieli.
Anecia a co mężowi dolega??
Agitatka u Ciebie też przeżycie okropne, skoro to nie pierwszy raz to co lekarz na to?
Co do sposobów na płacz- Tomek jest raczej grzeczny i mało płacze, u nas działa wzięcie na ręce, zmiana pozycji i cycek, bo smoczka niestety nie chce już ssać. Za to na spacerach drze się ostatnio jak szalony i nic nie działa :/
Agnes dobrze że uspokoiło się z karmieniem Dawida, może to faktycznie przez katarek?
Wenus nasza Nela mówi dopiero od roku, a chodziła prawie 2 lata do żłobka więc teoretycznie powinna gadać. Najlepiej skonsultuj to z jakimś specjalistą, ale nie przejmuj się póki co, bo pediatrzy czasem pieprzą jak oparzeni- jak Nela miała 2 miesiące to pediatra stwierdziła że na pewno jest ona niedorozwinięta bo się nie usmiecha i na gwałt do neurologa nas wysłała!!
Tulipania czasem śpi z otwartą paszczą, a z językiem to jest to normalne, przynajmniej Tomek tak robi i Nela też jęzor wywalała.
Aniula jak ja lubię obiadki u mamy :)
mój synek też leniuszek, jakoś za specjalnie nie spieszy się to przewracania.
Jak Ci idą ćwiczenia? Co cwiczysz? Ja 2 razy w tygodniu chodzę na aerobik, a od dziś zaczynam jeszcze przysiady, takie wyzwanie 30 dniowe na pośladki :)
Martoocha ja bym zaczęła od glutenu na początek, możesz kupić manne z bobovity i zacząć podawać, a później mieszać np. z warzywami, albo gotować zwykłą manne na wodzie. Ja za jakiś miesiąc zacznę, bo gluten należy podawać u cycowych po skończeniu 4 miesięcy, a przed ukończeniem 6 miesięcy.
Tomeek jak daje czadu wieczorami (to samo co u Stelli) to jak luknie w tv to jest spokój, ale ja jemu nie pozwalam ogladać telewizji, zawsze ustawiam go tak, żeby nie miał możliwości oglądania. Nela też bardzo późno zaczęła oglądać bajki, jak miała 2 lata to zaczęliśmy jej puszczać mini mini.
Ubranek nie prasuję wcale. Jak byłam w ciąży i to poprałam i poprasowałam, a teraz nie prasuję nic a nic. Po założeniu nie widać różnicy, a bakterii się nie obawiam, bo idąc tym tokiem myslenia to trzeba by było prać i prasować wszystko, z czym na dziecko styczność.
Nie wiedziałam że 2 razy poroniłaś, przykro mi...
Też nie widziałam pampersów 3+
Paulinek masz rację z tymi lekarzami- z Nelą byłam u neurologa to popisała na ponad stronę w książeczce co jej jest, kazała robić usg mózgu itp, a za 2 miesiące na kontroli co? Dziecko zdrowe i nic jej nie jest!! A co ja się strachu najadałam i kasy wydałam...
A gluten daj sam albo z warzywkami :)
Charlene ja czxasem Tomka cyckiem uspokajam i on tak usypia i też siedzę bez ruchu, żeby tylko pospał :) Zazdroszczę sesji, dobrze że moja przyjaciółka ma bardzo dobry aparat (30 000 zł bo to do portalu internetowego potrezbowali) i czasem pstryka nam fotki :)

Ten mój syn to ma moc, on prawie nie śpi w dzień!! Dziś od rana od 9 do teraz przespał w sumie z 50 minut, nawet na spacerze nie spał, a byliśmy 2 godziny (za to darł się większość czasu).
Żeby chociaż w nocy ładnie spał, to on budzi się na jedzenie z 3-5 razy :/ Dobrze że chociaż po butli śpi dłużej...
 
Martoocha Ika też z prawie końca października, więc 2 tygodnie nam zostały :) Wspaniale jest patrzeć jak nasze dzieciaczki co dzień uczą się czegoś nowego, ja jeszcze oprócz tego zauważyłam, że rozpoznaje butlę z jedzeniem i od razu otwiera buzię, i potrafi już skupić sie tak by dłuższą chwilę wodzić wzrokiem np. za zabawką. A i zdarza jej się zapiszczeć z ekscytacji - urocze to :) A jeżeli chodzi o telewizję to zdarza jej się zerkać, raczej jej nie pozwalamy no ale zdarza się (najbardziej interesują ją reklamy). Za to dużo radia suchamy.
Tulipania to myślę, że z tym jęzorkiem jest wszystko w porządku. To pewnie są jakieś naturalne ćwiczenia maluszków przygotowujace do gadania :)
Paulinek nasza córka ma na imię Dominika i stąd Ika/Ikula/Ikusia. Wrzucałam gdzieś linka odnośnie wprowadzania glutenu, najlepiej małą ilość dodawać do mleka(nie pamiętam jak karmisz).
Agitaka Ika zazwyczaj tak ryczy jak jest mocno zmęczona i ne potrafi zasnąć i wtedy smok, mocne przytulenie, husianie na rączkach i "sisianie" dość głośno i szybko się uspokaja.
Szczęściara współczuję z powodu straty :(
Charlene my jeszcze nie używamy łyżeczki, chcę Młodej podawać trochę mleczka ale jakoś zawsze szybko, szybko i zapominam.
Carla przykro mi, ze Tomeczek tak kiepsko śpi. Młoda śpi regularnie w dzień co godzinę pół godzinki robi sobie dzremkę a na spacerze dziś 2 godziny spała sama w szoku byłam. Ale Wam głupia baba nagadała o córeczce pewnie musieliście to bardzo przeżywać, chyba bym zabiła taką.
 
Carla - to chyba nie mleko, ani nie katar, bo dwa ostatnie karmienia znowu ryk. Mi się wydaje, że on tak reaguje jak nie jest głodny, a my jego marudzenie identyfikujemy jako głód i próbujemy nakarmić. Czasem mi się wydaje, że już tyle czasu minęło od poprzedniego karmienia, że to na pewno o jedzenie woła ale widać nie. Zaczęłam zapisywać ile i o której zjada, już wiem, że częściej niż co 4 h nie ma co próbować. Nawet jak zje np 2/3 porcji, czyli ok. 100 ml to nie to, że doje za godzinę czy dwie, tylko aż po tej pełnej przerwie zje kolejny raz. Widać tyle potrzebuje. Śpi dobrze, bawi się, jest wesoły, a to że czasem zje mniej a czasem więcej to widać taka już jego uroda. Jednego dnia zje 700 ml, drugiego 450 i choćbym na siłę wciskała to więcej nie zje. Niby na każdy kg masy ciała średnio po 100 ml powinno być, u nas jest raz więcej raz mniej, ale głodny nie siedzi raczej, bo pewnie by piszczał ;)
Moja koleżanka dalej cycem karmi swoją 10-mies córkę (oczywiście inne jedzonko też dostaje) i budzi się 4-6 razy na jedzenie. Aż nie mogę sobie wyobrazić tego. Ja już odkąd mały 3 mies skończył to prakrycznie nie wstaję w nocy. Tomkowi na pewno też się to w końcu odmieni :) A w dzień to mamy czasem podobnie jak wy, też właściwie nie śpi, a czasem wręcz przeciwnie, z 4-5 h się nazbiera, nie wiem od czego to zależy.
Ja to nie umiem na spacerze słuchać płaczu, jak w koło ludzie się gapią :( albo wyciągamy z wózka, uspokajamy i kładziemy, albo wracamy jak nie chce się uspokoić :( wydaje mi się że tylko się dziecko męczy zamiast odpoczywać.

Szczęściara - przykro mi :( współczuję. Też poroniłam raz, 5-6 tydz. Dwa miesiące później byłam już w ciąży z Dawidem, więc bardzo szybko się udało i bardzo mi to pomogło nie ukrywam.
 
Ostatnia edycja:
Agnes- a od kiedy te problemy z jedzeniem? bo czytałam że jak maluchom zaczynają zęby iść to bardzo je boli i nawet jedzenie jest bolesne.. Druga rzecz jaka przychodzi mi do głowy to za duża lub za mała dziurka w smoczku..radziłaś się pediatry? Szkoda żebyś tak się martwiła..

Co do jedzenia to moja wciąż na cycku..czasami 1 butlę na noc dostaje, ale to nie zawsze jest tak że po butli dłużej śpi..w sumie to podobnie wygląda.. budzi się ok 6 lub 7..śmiesznie, bo kiedyś o wiele dłużej na butli spała a teraz nie zauważam różnicy..może mój pokarm stał sie bardziej tłusty..:confused:.

Moja w dzień nie śpi dłużej niż 3 h.. zazwyczaj pierwsza drzemka ok 30 min, druga ciup dłuższa i trzecia ok. 16.00 jakąś godzinkę śpi..dłużej jak leżę z nią i daję cyca..z cycem to ona moża spać niewiadomo ile..a ja staram sie żeby pospała troszkę bo inaczej jest okropnie męcząca..

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi na moje pytania :) Kochane z Was ciotki internetowe:tak:
 
Mart0ocha - już jakieś dwa tyg, ale niby zębów nie widać z tego co lekarka mówiła. Smoczki też różne wypróbowane. No nic, na razie staramy się 'zgadnąć' kiedy jest głodny i wtedy karmić a nie jak minie ileś tam czasu. Po 4 h od jedzenia próbujemy znów karmić, jak płacze to uspokajamy i próbujemy znów za jakiś czas.
 
Chwila wytchnienia. Daniel na macie, gada do zabawek a ja szybka kawka :)
My czasami wlaczamy Danielowi tv. Bardzo zainteresowany jest sportem :) Rano tez sluchamy kanalow muzycznych ale to jaka akompaniament do zabawy.
Daniel przestal ostanio guzyc, troce mnie to zmartwilo ale wyczytalam ze to calkiem normalne.
My uzywamy pampersow 3+ juz od dluzszego czasu. Mieszkamy w uk wiec nie moge doradzic gdzie takowe dostac w Polsce. 4 sa nadal troche za duze a 3 za male.
Co do spania... Moje dziecko jest nieobliczalne i kazdej nocy klade go ze strachem co bedzie dzisiaj. Raz spi super, budzi sie tlko raz na karmienie, innym razem pospi godzine, a poznie cala noc sie kreci i steka. Probowalam juz roznych wariantow, z herbatka i bez, z kroplami i bez itp. Nie ma reguly.
W piatek mamy kolejna ostatnia juz dawke szczepienia. Ostatnio obylo sie bez rewolucji wiec mam nadzieje ze i tym razem tak bedzie.
Podajemy juz obiadki i jabluszka. Na raz srednio zjada pol sloiczka wiec okolo 60-70 g wiec mysle ze podobnie. Zreszta Daniel to lakomczuch i pewno zjadlby wiecej, tylko pozniej sie ulewa ;)
Szczesciara wspolczuje straty. Tez poronilam, a dwa miesiace pozniej juz bylam w ciazy z Danielem.
Trzymaj sie, masz dla kogo.
Milego popoludnia kobietki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Paulinek - być może tak, choć akurat ze spaniem to problemów nie mamy, ale pewnie nie u każdego dziecka tak samo to wygląda. My mamy problem z jedzeniem, inne będzie miało ze spaniem. Dzięki za link :)
 
Do góry