reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

Ewka, wydaje mi się że Ty małą chyba troszkę przegrzewasz... Maluszek powinien mieć niby tylko jedną warstwę więcej jak my, kocyk też się zalicza do warstwy.. Jeśli chodzi o nocki to mój najczęściej śpi w samych bodach i skarpetkach, do tego są to body na krótki rękaw, jak jest troszkę chłodniej to zakładam mu albo samego ale bardzo cienkiego pajaca, albo body na długi rękaw i półśpiochy...


Edit: dam se łeb obciąć ,że dopiero co przeczytałam o rekawiczkach, szalu itp itd :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam się popołudniowo!!
moim zdaniem ulewanie to norma jeszcze, tak mnie zapewniają lekarze zresztą...

co do ubierania, zakłądacie dziewczyny spodnie bez rajstopek? same skarpetki? to ja moją ja na zime ubieram wobec tego:p

a jak bedziecie ubierać dzieciaki teraz w cieplejsze noce? bo u nas ciągle body na krótki plus pajac, potem sam pajac ale w lato to nie wiem... a trzeba bedzie sie przecież w coś wyposażyć. Tylko że jakoś sie bede bała dziecko np w samych bodach położyć, żeby sie nie przeziębiło?...

Ja całą zime nie zakładałam rajstopek,w krzesełku do auta miałam śpiworek i uważałam,że będzie za dużo.Do spania teraz zakładam tylko body z krótkim rękawem,ale u nas upały,a noce ok 20C,pomimo,że w domu chodzi klimatyzacja,nie ubieram go ciepło.

A propo ulewania moj też jeszcze uleje,bez różnicy czy mlekiem,czy jarzynkami,czy kaszką i też myslę,że mają jeszcze czas.
Pochodziłam dzisiaj po archiwach i pooglądałam nasze brzuszki,jak chwaliłyśmy się "wzdętymi" brzuszkami,a teraz nasze brzuchy dobiegają 6 m-cy,nie do wiary-czy ktoś umie zatrzymać czas chociaż na chwilkę???!!!
 
Hello dziołchy,

a propos ubierania, my ani razu nie nosilismy rajstop. Na zime mialam cieply kombinezon, do tego zawsze szedl koc i poki co Kuba zdrowy jak ryba (odpukac);-)
W nocy spimy w samym body z dlugim rekawem. Dlugi rekaw tylko dlatego, ze Kuba spi w spiworku i jedyne co mu wystaje to ręce wlasnie.
Za chwile mam zamiar zmienic na body z krotkim, a pozniej pewnie sam pampers:tak:

Jesli chodzi o ten zageszczacz na ulewanie, nie bojcie sie tak, przeciez to nie szkodzi dziecku, a ma pomoc
 
Hejka laski! Zabieg się dzisiaj powiódł!!!!!! Mały strasznie płakał ale idało sie... ja płakałam razem z nim ehh teraz odsypia:-) Ależ jestem szczesliwa! Jeszcze takie piękne słoneczko!!!!!! Ahhhh:-):-):-) Przesyłam wszystkim Wam pozytywne wibracje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
super kingolinka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

u mnie cycek znow sie zatkal, wiec humor do bani troche zaraz z rana. Moj spal w spodenkach i body, a teraz w samym body bo tak sie wierci ze zawsze i tak te spodnie sciagnie. Zreszta cieplo mu pod kocykiem. Moj jezdzi w gondoli jeszcze i tam jest rozlozony spiworek wiec w zaleznosci od temp ostatnio zapinam albo nie. teraz u nas +9 na zew czyli ma body+spodenki+skarpetki+cieniuski kombinezonik+czapka+chustka na szyje i zapinam go na poczatku w spiwor,ale mam w gondoli termometr taki jak do kapieli i tam patrze jaka temp sprawdzam jego cieplote i zazwyczaj musze rozpiac spiworek.

lena - az sie lata boje, bo ja kiepska na upaly jestem. a co do brzuszkow...czasami sie glaszcze po swoim odruchowo jeszcze jak sobie o synku pomysle(gdy np spi), smieszne to :-)
 
Hej :)
jeśli chodzi o gluten to ja nic nie powiedziałam pediatrze, nawet z nią nie rozmawiałam na temat rozszerzania diety. Denerwuje mnie że lekarze sugerują się schematami, tabelami a nie na podstawie obserwacji dziecka.
każde dziecko inaczej przyswaja gluten, nowe pokarmy...
Karolina, o proszę, mała smakoszka ci rośnie :biggrin2:
Kasiadz, ja dzisiaj małemu zrobiłam na mleku bebiko, kleiku i na 80 ml wody 3 ciasteczka.
trochę za gęste mi wyszło, ale Oli zjadł wszystko... chyba też przerzucimy się na normalne biszkopty, bo ja kupiła Pierwsze Ciasteczka HIPP, 9 zł chyba bo nie wiedziałam czy mogę takie normalne dać...

fajne krzesełko, też się już rozglądam za czymś...

Maggie, Oli śpi u siebie, do nas zabieram go tylko na karmienie... nie śpimy z nim bo się budzi gdy ja albo mąż choć trochę się ruszy, a w łóżeczku śpi ładnie... no my nie mamy możliwości eksmisji do innego pokoju, chyba że teściom wnuka podrzucę w nocy :biggrin2::biggrin2:
Justyś, gratuluję z okazji ukończenia 6 miesiąca :)

dzisiaj szykuję się ładna pogoda i ubieram go tak: body z długim rękawem, rajstopy, spodnie, sweterek a na to ciepła bluza i czapeczka... jest jeszcze przykryty kocykiem, podczas spaceru rączki ma ciepłe, karczek ciepły.

Ewa, ja zakładam rajstopki bo się boje że mały się zacznie wiercić, i spodenki się podwiną a wtedy goła noga :)

miałam coś jeszcze napisać ale już Oli domaga się uwagi.
 
Kingolinka juz pisalam na fb, ze swietne wiadomosci, na pewno ci kamien z serca spadl :)

Monika to nie fajnie... mi sie tak kiedys zatykal, w koncu mialam guzka na cycu, dopiero antybiotyki pomogly.

Ja malej rajstop nie zakladam, tylko nozki przykrywam. A wy w co sie ubieracie na taka pogode, bo ja wczoraj chodzilam w krotkim rekawie i na to mialam cienki sweter. Tak slonce grzalo :)
Zreszta to chyba tez od dziecka zalezy, moja z dwoma warstwami sie poci i jak dotykam jej klatki piersiowej albo karku to jest goraca, a tak bylo w sam raz.
 
hej
ja tylko tak szybko chciałam się poradzić:
co jest bardziej syte i pożywniejsze dla dziecka: kaszka ryżowa na 60ml mleka tama bardzo gęsta że łyżka stoi, czy 70ml mleka? bo tośka więcej jak 70ml nie wypije, a tej kaszki trochę zje i sama nie wiem co lepiej jej na śniadanko dawać?
 
Hejka laski! Zabieg się dzisiaj powiódł!!!!!! Mały strasznie płakał ale idało sie... ja płakałam razem z nim ehh teraz odsypia:-) Ależ jestem szczesliwa! Jeszcze takie piękne słoneczko!!!!!! Ahhhh:-):-):-) Przesyłam wszystkim Wam pozytywne wibracje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
super wieści, cieszę się razem z wami że wreszcie się udało!!!

super kingolinka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

u mnie cycek znow sie zatkal, wiec humor do bani troche zaraz z rana. Moj spal w spodenkach i body, a teraz w samym body bo tak sie wierci ze zawsze i tak te spodnie sciagnie. Zreszta cieplo mu pod kocykiem. Moj jezdzi w gondoli jeszcze i tam jest rozlozony spiworek wiec w zaleznosci od temp ostatnio zapinam albo nie. teraz u nas +9 na zew czyli ma body+spodenki+skarpetki+cieniuski kombinezonik+czapka+chustka na szyje i zapinam go na poczatku w spiwor,ale mam w gondoli termometr taki jak do kapieli i tam patrze jaka temp sprawdzam jego cieplote i zazwyczaj musze rozpiac spiworek.

lena - az sie lata boje, bo ja kiepska na upaly jestem. a co do brzuszkow...czasami sie glaszcze po swoim odruchowo jeszcze jak sobie o synku pomysle(gdy np spi), smieszne to :-)
mi na zatkany kanalik i zapalenie piersi (miałam czerwoną i nie mogłam się dotknąć) pomogły ciepłe okłady przed karmieniem, przystawianie spod pachy, zimne okłady po karmieniu i do tego antybiotyk przeciwzapalny. Ale ja się porządnie załatwiłam bo zbagatelizowałam objawy i doszło do zapalenia i gorączki, a lekarz wysokiej klasy specjalista zdiagnozował wtedy u mnie grypę:szok:, bo nic mu o piersi nie powiedziałam bo nie skojarzyłam:cool:


miłego dzionka życzę, my zaraz jemy obiadek i idziemy łapać promienie słoneczne:cool2:
 
reklama
goraczki nie mam, ssak poradzil sobie z zapchaniem chyab , bo piers miekka ale czerwona jeszcze jets. Dzikei za porady, bede obserwowac i dzialac :)
 
Do góry