reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

hej
ja tylko tak szybko chciałam się poradzić:
co jest bardziej syte i pożywniejsze dla dziecka: kaszka ryżowa na 60ml mleka tama bardzo gęsta że łyżka stoi, czy 70ml mleka? bo tośka więcej jak 70ml nie wypije, a tej kaszki trochę zje i sama nie wiem co lepiej jej na śniadanko dawać?

Kasiu ja daje kaszkę,ale żadszą,bo Misiek mi się krztusi jak ma kit,wydaje mi sie,że kaloryczniejsza jest kaszka bo dochodzą dodatkowe kalorie z kaszki + kalorie z mleka.

Kingolinkanareszcie sie powiodło,kamień z serca tylko mogę sobie wyobrazić co przeżyłaś,ale najważniejsze,że juz po wszystkim.

Ja dzisiaj idę na remonto piczi,umówiłam się na cytologię i chyba poproszę o badania hormonów,bo normalnie po ciąży moja skóra dojrzewa i mam pryszczy więcej jak nastolatka,do tego nerwy o wszystko no i co najbardziej przeszkadza mojemu mężowi libido mniej niż zero.
Do tego przeziębiśmy się mnie gardło napiernicza,Zuzia poległa,Julkę zbiera,ale chłopaki na razie się trzymają dzielnie.
Monia mnie też ostatnio to dopadło jak zaczęłam rozszerzać dietę,ale mały jak zgłodniał zciągnął wszystko.Kurcze tylko to tak boli jak nawał pokarmu w 3-ciej dobie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
lena, no ja dawalam mu tylka ta prawa zapchana, a z lewej odciagalam. Automatycznie bylo mniej mleka to jak sie dossal to raz dwa i gula zeszla, teraz boli piers ale nie jest juz twarda. Juz kilka razy mi sie zdarzylo to i zawsze prawa piers, moze jakos inaczej ssie czy cos..

kurujcie sie !!!! cos ostatnio wszystcy naookolo chrowici..
 
Witam serdecznie

Nie wiem czy jeszcze mnie pamietacie, i przyjmiecie rownie cieplo jak kiedys.
Chcialam przeprosic za moja nieobecnosc. Podczytywalam was czesto, ale jakos nie moglam sie wdrazyc w temat. Czulam sie poprostu obca... Tyle nowych mam, milo mi was poznac;-);-)

U nas duzo sie zmienia, coraz cos nowego pokazuje mi moja coreczka...
Karmie dalej tylko cyckiem, powoli juz wprowadzam pokarmy, niestety Laurka na wszystko BE, a cycus cacy...
No i ciagle zmagam sie by cos zjadla, kaszka be, deserki owocowe be, warzywa be, kiedys zjadla kurczaczka "pare lyzek" i to byl wielki sukces. Zazdroszcze ze wasze dzieciaczki tak pieknie jedza. A tu niedlugo trzeba isc do pracy i nie wiem co zrobie:confused::confused: Chyba podlacze linke do cycka...
Moja malutka dalej szczerbata:shocked2:
Ale widac juz dwie pierwsze jedynki...

Pieknie dzieciaczki wam rosna. A teraz zabieram sie do zaleglosci...
 
Werka cześć! Trzeba było się nie bać, my pamiętamy.. zresztą jak można zapomnieć czasy brzuszkowe :)) Mój też szczerbaty i też już coś tam widać ale to nie to jeszcze.

Kingolinka no nareszcie!! Cieszę się razem z tobą!!! :-)

Monika bobo najlepsze na zatkany kanalik. Też kilka razy miałam, ja znowuż w lewej

Ewa chyba troszkę za ciepło małą ubierasz. Ja nigdy małemu nie dawałam body+kaftanik. Dziś byliśmy body dł rękaw+półśpioszki+kurteczka+czapeczka+buci a na to kocyk

Lena zdrówka! Oby ominęło małego!!

hej
a mnie sie zrypał laptop i cos na bb nie miałam jak pisać wczoraj i sie stesknilam :-D
 
Ostatnia edycja:
Hello;)
My dzisiaj pół dnia spędziliśmy na działce na wsi, mały trochę pospał w wózku, trochę pospacerowaliśmy po wsi i rozglądał się zaciekawiony gdzie go to znowu przywieźli. Ale jeszcze pogoda była nie taka dobra niby słońce ale duży wiatr przy tym spory. W dodatku nie bardzo go było nawet gdzie przebrać bo w domku zimniej niż na dworze bo nieogrzewany całą zimę, więc z następną dłuższą wyprawą poczekamy jeszcze trochę na większe ciepełko. Ale teraz za to padł zmęczony świeżym powietrzem jak ruda mucha :-D

Kingolinka
super że z oczkiem już ok i macie to już z głowy !!

A u nas wychodzi dwójka na górze po lewej stronie, już się rożek zęba przebił przez dziąsełko, jakoś tak nie po kolei :confused:
 
No Werka jakbyśmy mogły Cię zapomnieć-aż takiej sklerozy nie mamy.
Ja po wizycie,cytologia i krew pobrane,wyniki krwi jutro,cytologia za 2 tyg.Gabryś padł-super troche odpocznę,zrobiłam mu deserek biszkopcik i musem brzoskwiniowym-bardzo to lubi.U mnie piękna pogoda tzn. leje jednym cięgiem i tylko 18C,a ja tak się cieszę z tej pogody bo upałów na razie mam dość i tak poprzeziębialiśmy się-pewnie wina klimatyzacji.
Kupiłam dzisiaj uszy królika i chcę zrobić zdjęcia świąteczne dzieciakom,ale musi przestać padać,bo chciałam w ogródku,bo tak pięknie kwitną hiacynty i żonkile,kurde szkoda,że Misia nie może mi przesłać kurczaczków-widziałyście zdjęcia-jak nie, musicie je zobaczyć są słodkie.
Elefit też tęskniłyśmy.A propo gdzie nasz Asionek??
 
Lenka dzieki za pamiec jestem :))))

jakos ostatnio czasu mi brak na wszystko .... ciagle cos do zrobienia jest no i cieplo wiec tez korzystamy :)

maly szaleje niezle :) pelza sobie juz po calym pokoju , no i sukces mamy maly
nie chcial skubaniec pic nic i z niczego :/ biekapek beee butle tez , w koncu dalam mu z kubeczka i wypil jak stary hehe nawet mokry nie byl nic :) takze pijemy juz tak i ciesze sie bardzo , bo balam sie upalow i tego , ze Nat nic pic nie bedzie :/


ześć
Asionek Zosia też o tym czasie zaczynała przemieszczać się do przodu i właśnie tak się bujała a kilka dni później już raczkowała. Nie wiem jak będzie z Marysia ale wydaje mi się, że później zacznie raczkować.

no Nat ewidentnie ma w tylku lezenie hehe
za to siedzenie nie za bardzo go kreci .. woli polazikowac :)

czy wszystkie wasze maluchy juz sie przekrecaja z brzucha na plecy? moja ani drgnie :dry:

moj sie przekreca , ale malo moze dlatego , ze jak jest na brzuchu to moze popelzac sobie ?? zreszta to jego pozycja od urodzenia prawie hehe

Asionek gratki zabolkowe! U nas podobnie poszlo, chociaz niby sie wyrznely, a mlody dalej sie pluje i gryzie lapy, az sobie kilka ranek porobil, bo te zabki strasznie ostre ma;/

oj te zabki to masakra tak ostre :/ jak mnie capnie za palucha , albo co gorsza za suta to gwiazdki z bolu mam ;)))

Witam się witam.
Mały drzemie a u mnie ból głowy część 2 ...nienawidzę przesilenia wiosennego bo migreny mnie męczą straszne, do tego dochodzi przemęczenie i nie wyspanie :wściekła/y:
Chodzi za mną kiełbaska z grila!!!! Organizujemy coś babeczki ????:-D

widze masz podobnie do mnie z tym przesileniem :/
ja grilla to juz lata nie jadlam :( tutaj kielbacha to beznadzieja ...
tak wiec z mila checia dolacze do was ;))

Hej dziewczyny, dawno tu nie pisałam bo jakoś nie miałam do tego głowy ale was podczytuje :)
Mam do was pytanie odnośnie szczepionki na gruźlicę którą dziecko dostaje zaraz po porodzie. Bo moja Ola nie ma po niej żadnego śladu, na początku do jakiś 2tyg. jej życia miała taką czerwono-fioletową kropeczką a potem jej to zeszło i teraz nie ma nic.... siostra mnie kurde nastraszyła, że może się mojej nie przyjęła ta szczepionka bo jej córka (półtora miesiąca młodsza) ma ślad do dziś w zasadzie jej sie aż babrze to.... co wy o tym myślicie? teraz se tak myśle że wczas się obudziłam mogłam zapytać o to lekarki na szczepieniach ;/

ja gdzies czytalam , ze odczyn musi byc na raczce , ale czy to prawda jest ?
moj w kazdym razie ma slad i to spory :/

Hej


Dzisiaj włożyłam Marysie do wanny na brzuszku i wlałam malutko wody bawiła się i pluskała rączkami jak mały kociak :). Od dzisiaj chyba tak się będziemy kąpać.

hehe ja mojego juz tak nie daje jak jest tylem do mnie , bo skubaniec wode z wanny wypija :/ wsumie przez to wlasnie , ze pil wode w taki sposob wpadlam na pomysl , ze moze z kubeczka wypije skoro jednak mu smakuje , a nie jak myslalam wczesniej nie lubi i dlatego nie chce z butli czy niekapka :)

a my dzisiaj byliśmy u lekarza bo mała od wczoraj wieczora jakaś niespokojna była, w nocy co godzine się budziła zjadła dwa razy po 20ml a rano wszystko zwróciła.... potem płakała bez przerwy nie szło jej uspokoić, nie chciała jeść ani pić herbatki, na dodatek doszła temperatura 38C więc poszliśmy do lekarza i się okazało że ma zapalenie uszu i gardła ;/ no i musimy dwa razy dziennie chodzić do przychodni na zastrzyki przez tydzień

i jak juz lepiej ?? zdrowka duzo !! :))

hej
Dziecię zasneło, cisza w sypialni, kołysanko grają. Dziś dzień przerwy od Temilee wiec siedze na bb ;-)
Ja też się przeniosłam już do spacerówki od weekendu bo tak pięknie było, że szkoda mi go było w tej gondoli ściskać.
Picie z niekapka- u Nas to czarna magia, jak uczyliście dzieciaki? Bo mój jak mu wkładam do pyska to ma odruch wymiotny i za nic w świecie nie chcę ciągać :-(
Czy Wasze dzieci skaczą już w skoczkach ??

tez robisz Tamilee ?? :)
moj niekapka za chiny nie chcial , zreszta Nat nie chce nic co z silikonu jest hehe
woli cyca , a teraz pije juz z kubka normalnie i jest ok :)
skoczka nie mamy ....

a co do spacerowki , moja tez od wozka jest okropna :/ dlatego gondole znowu zalozylam i czekam az mi mama przywiezie z Pl fure nowa :)

Hejka!
U nas dziś 13 stopni, a mały miał na sobie: Body na długi rękaw, rajstopki ,cienką czapkę, apaszkę i cieniutkiego pajaca misia, na to cieniutki kocyk i wszystko... Jak było cieplej to zakładałam mu body na długi rękaw, rajstopy, spodnie, buty, sweterek ,apaszka i cienka czapka i już bez kocyka;-)
?

wow to ja wyrodna matka jestem hehe
u nas maly nigdy rajstopek nie mial na sobie ...
teraz np. dzisiaj mial body dl. rekaw , ogrodniczki , skarpety i bluze ...

co do ubierania, zakłądacie dziewczyny spodnie bez rajstopek? same skarpetki? to ja moją ja na zime ubieram wobec tego:p

a jak bedziecie ubierać dzieciaki teraz w cieplejsze noce? bo u nas ciągle body na krótki plus pajac, potem sam pajac ale w lato to nie wiem... a trzeba bedzie sie przecież w coś wyposażyć. Tylko że jakoś sie bede bała dziecko np w samych bodach położyć, żeby sie nie przeziębiło?...

moj nie mial nigdy rajstopek na sobie i zyje hehe
narazie spi w bodziaku i spiworku lekkim
tylko u nas zaraz zaczna sie kosmiczne upaly i pewnie w samym pampku bedzie spal
juz sie wsumie boje tych nocy :/

Witam się popołudniowo!!


Ja całą zime nie zakładałam rajstopek,w krzesełku do auta miałam śpiworek i uważałam,że będzie za dużo.Do spania teraz zakładam tylko body z krótkim rękawem,ale u nas upały,a noce ok 20C,pomimo,że w domu chodzi klimatyzacja,nie ubieram go ciepło.

dobrze wiedziec , ze nie tylko ja rajstopek nie zakladam , bo juz zaczelam sie zastanawiac czy to zle ;))

czas racja leci za szybko .... mi sie tam teskni za moim brzucholem hehe

Hejka laski! Zabieg się dzisiaj powiódł!!!!!! Mały strasznie płakał ale idało sie... ja płakałam razem z nim ehh teraz odsypia:-) Ależ jestem szczesliwa! Jeszcze takie piękne słoneczko!!!!!! Ahhhh:-):-):-) Przesyłam wszystkim Wam pozytywne wibracje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

super !!! :))))

Witam serdecznie

Nie wiem czy jeszcze mnie pamietacie, i przyjmiecie rownie cieplo jak kiedys.
Chcialam przeprosic za moja nieobecnosc. Podczytywalam was czesto, ale jakos nie moglam sie wdrazyc w temat. Czulam sie poprostu obca... Tyle nowych mam, milo mi was poznac;-);-)

U nas duzo sie zmienia, coraz cos nowego pokazuje mi moja coreczka...
Karmie dalej tylko cyckiem, powoli juz wprowadzam pokarmy, niestety Laurka na wszystko BE, a cycus cacy...
No i ciagle zmagam sie by cos zjadla, kaszka be, deserki owocowe be, warzywa be, kiedys zjadla kurczaczka "pare lyzek" i to byl wielki sukces. Zazdroszcze ze wasze dzieciaczki tak pieknie jedza. A tu niedlugo trzeba isc do pracy i nie wiem co zrobie:confused::confused: Chyba podlacze linke do cycka...
Moja malutka dalej szczerbata:shocked2:
Ale widac juz dwie pierwsze jedynki...

Pieknie dzieciaczki wam rosna. A teraz zabieram sie do zaleglosci...

jasne , ze pamietamy ;))
fajnie , ze mala rosnie zdrowo :) trzymam &&&&&&&&&&& zeby ladnie zaczela jesc , bo pewnie stresa masz przez ten powrot do pracy :( a z butli pije mleko ??
 
Cześć
werka :) cześć
Też troszkę forum zaniedbuję i coraz rzadziej pisze ale to dlatego, że jesteście tak twórcze, że nie nadążąm za czytaniem a co dopiero pisać. Ostatnio korzystamy z ładnej pogody i spędzamy całe dnie na dworze, poza tym odwarzyłam sie na jazdę komunikacja miejską i zrobiła się ze mnie powsinoga :). Z domu zrobiliśmy sobie sypialnię. Zosia codziennie ma nowe, ciekawe wrażenia, marysi wsio równa bo ona i tak przeważnie śpi poza domem.
p.s. nasze forum cos ledwo dycha. Szkoda:nerd:
Nie ma sie co dziwić pogoda ładna więc więcej czasu siedzi się na dworze. My teraz po 5h spędzamy na spacerkach. Przed obiadem z 3h i na dobitkę po obiedzie jeszcze 2h
Antosia zaczęła ssać palucha od stopy!!!!! ale go cmoka.....

a tak w ogóle to się witam
bo chyba jeszcze dzisiaj tego nie zrobiłam:D

dzisiaj po 2-dniowym siedzeniu w domu wybieramy się już na spacerek i zastanawiam się jak ją ubrać?
jak ubieracie swoje dzieciaczki jak jest 16stopni?

moim zdaniem ulewanie to norma jeszcze, tak mnie zapewniają lekarze zresztą...

co do ubierania, zakłądacie dziewczyny spodnie bez rajstopek? same skarpetki? to ja moją ja na zime ubieram wobec tego:p

a jak bedziecie ubierać dzieciaki teraz w cieplejsze noce? bo u nas ciągle body na krótki plus pajac, potem sam pajac ale w lato to nie wiem... a trzeba bedzie sie przecież w coś wyposażyć. Tylko że jakoś sie bede bała dziecko np w samych bodach położyć, żeby sie nie przeziębiło?...
Ewa ja Marysie ubrałam dzisiaj w body z długim, rajstopki, skarpetki, sukienkę i sweterek no i czapeczkę. Na poranny spacer ubieram jej zamiast sweterka lekki kombinezonik. W razie zimna mam jeszcze polarowy spiworek z tym, że Marysia jeździ nisko nad ziemią i wydaje mi się, ze jej tam bardziej wieje i ten spiwór mam awaryjnie i na ogół girki jej nim zakrywam. W nocy spi w pajacu i pod lekką kołderką. Latem jak będzie ciepło ok 30 st wystarczy rampers albo body. Zosie jak była malutka przy upałach ubierałam w body tylko dlatego, że na golasa bardziej się pociła jak ją brałam na ręce.
Ja wolę małą ubrac w rajstopki bo skarpetki natychmiast gubi a spodni nie lubię.
Hejka laski! Zabieg się dzisiaj powiódł!!!!!! Mały strasznie płakał ale idało sie... ja płakałam razem z nim ehh teraz odsypia:-) Ależ jestem szczesliwa! Jeszcze takie piękne słoneczko!!!!!! Ahhhh:-):-):-) Przesyłam wszystkim Wam pozytywne wibracje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:-D:-):-D:-) cieszę się

Asionek gdybym miała wybrac ulubiona część dziecięcej garderoby to byłoby to body a zaraz potem rajstopki. Uwielbiam je i zakładam małej od pierwszych dni do teraz i jeszcze do czerwca w nich pochodzi bo skarpetki gubi a jak leży na podłodze to jednak zimno w girki.
 
Ostatnia edycja:
Nie wierze, czyżbym była pierwsza po raz pierwszy???

Dzień dobry wszystkim. ładne słoneczko więc zwijamy się całą babską banda do teściowej na ogródek :D.
 
reklama
Witam i ja

jestem druga, lal:-D

Wpadlam tylko na szybko sie przywitac i lecimy na zakupy i spacerek, bo pomimo ze jest mgla to wydaje sie cieplo i moze sie rozchmurzy:-D

Milego dnia, i weekendy rowniez
 
Do góry