reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

December, ja poprzednio startowalam z 95, teraz ze 101. Nie zebym panikowala bo skoro raz sie udalo to roznica jest nieduza, ale wiem jak koncowka ciazy dala mi w d... Pewnie waga w polaczeniu z wiekiem, ale ciezko sie bylo ruszac. Dlatego teraz tym bardziej sie pilnuje - staram sie wiecej lazic i jadac glownie warzywa, ograniczajac na maxa weglowodany.
Lolcia, tylko 11? To niewiele. Wysoce prawdopodobne ze ta ciaza nie zostawi Ci pamiatki w postaci faldek dobrobytu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
December, ja poprzednio startowalam z 95, teraz ze 101. Nie zebym panikowala bo skoro raz sie udalo to roznica jest nieduza, ale wiem jak koncowka ciazy dala mi w d... Pewnie waga w polaczeniu z wiekiem, ale ciezko sie bylo ruszac. Dlatego teraz tym bardziej sie pilnuje - staram sie wiecej lazic i jadac glownie warzywa, ograniczajac na maxa weglowodany.
Lolcia, tylko 11? To niewiele. Wysoce prawdopodobne ze ta ciaza nie zostawi Ci pamiatki w postaci faldek dobrobytu.
Ja zaczynalam z 88 kg, teraz mam jakies 98, moze mi procz rozstepow tez nic nie zostawi?? Czy jak wyparze smoczki powiedzmy miesiac przed porodem, wloze w te oslonki i w pudelko i potem do torby do szpitala to starczy?? Mam wyparzyc caly smoczek czy tylko ta czesc co bedzie miala Zuzka w buzi?? Kupilam wczoraj szesciopak chusteczek nawilzajacych Pampers za 26,18 - po rabacie 3% z karta Rossne:)
Jak dostane sie na kompa, bo obecnie komp przeglada mercesedesy razem z moim A. to wrzuce pare zdjec z wczorajszego wypadu nad jeziorko:)
 
Dzień dobry:)
Na imię mam Inga, i jestem duuuużą ciężarówką:) po ostatniej wizycie u gina (na nfz) ledwie wyszłam z gabinetu i sie rozpłakałam, bo powiedział, że przez to że jestem duża na 100% nie donoszę, chociaż dziecku nic nie jest a ja dbam o siebie i od początku ciąży tracę na wadze. Chciałabym dowiedzieć się jak to wygląda w praktyce, co prawda czytałam to forum prawie całe, ale jednak lepiej mieć się kogo poradzić. Mam nadzieje, że mnie przyjmiecie:)
 
Dzień dobry:)
Na imię mam Inga, i jestem duuuużą ciężarówką:) po ostatniej wizycie u gina (na nfz) ledwie wyszłam z gabinetu i sie rozpłakałam, bo powiedział, że przez to że jestem duża na 100% nie donoszę, chociaż dziecku nic nie jest a ja dbam o siebie i od początku ciąży tracę na wadze. Chciałabym dowiedzieć się jak to wygląda w praktyce, co prawda czytałam to forum prawie całe, ale jednak lepiej mieć się kogo poradzić. Mam nadzieje, że mnie przyjmiecie:)

DONOSISZ :) Z głową i zdrowym rozsądkiem donosisz na 100% :) Ja z BMI powyżej 40 donosiłam zdrowego robala :) A lekarza zadaniem jest to, żeby Ci w tym donoszeniu pomógł. Jeśli nie umie - idź do innego. Nie ma co trzymać się gnuśnego farfocla w ciąży, gdzie kobieta jest hormonalnie rozjechana i płacze 2h gdy widzi rozgniecionego komara :>
Trzymam kciuki bardzo mocno!
 
Jezukolczasty! Co za pacan! Az sobie BMI oblicze... Poprzednia ciaze zaczynalam z BMI 36,6, donosilam, urodzilam o czasie slicznego, zdrowego i sredniej wielkosci (3,580kg) chlopca. Ciaza byla "ksiazkowa", dokladnie nic sie nie dzialo, poza tym ze walilam sobie Clexane przez ponad polowe ciazy w ramach tutejszego programu zapobiegania zakrzepicy. Moje BMI bylo jednym z czynnikow decydujacych - wiek, ciaza dalej niz trzecia i BMI wlasnie. No, koncowka ciazy byla ciezka bo wazylam 118kg i po prostu ciezko mi sie bylo poruszac.
Aktualna ciaze zaczelam z BMI...39 (niezle, cholera!) i nie zamierzam rozpaczac - ma byc dobrze. Pewnie znowu Clexane i krzywa cukrowa, ale to pikus. Nadmienie moze ze mam 44 lata, wiec to tez biora pod uwage.
Indziorka, a powiedzial Ci ten lekarz dlaczego mialabys nie donosic? W sensie co takiego ma sie stac... W ogole to jakie masz BMI? W ciazy z Karolem dostapilam zaszczytu konsultacji lekarskiej i tez zaczela baba od wyliczania co to sie moze podziac. Ze moge miec cukrzyce, nadcisnienie, gestoze (mialam kiedys), hiper- lub hipotrofie plodu, krwotok przy porodzie (tez mialam kiedys).. Chyba tylko HIV-a i syfa mi nie zaproponowala. Teraz pewnie bedzie to samo. Pytalam polozna po cholere tak strasza, to mi powiedziala ze oni musza uprzedzic o kazdym zagrozeniu bo jak nie uprzedza a potem cos sie podzieje, to ich ludzie po sadach wlocza. Ale z tego co wiem to w PL jeszcze tak nie ma, wiec moglby pan doktor troche wsparcia, a nie tak od razu z trepa.
 
hej Wam:)
Matko jak gorąco!! Ja latam podomu od rana w koszuli takiej do rodzenia wiec mam rozpierdek prawie do pepka a poce sie strasznie...mala marudna najchetniej by caly dzien lezala przy cycu i tak spala, a wtedy juz w ogole masakra... pocimy sie razem...

Inga szukaj innego lekarza.. szkoda nerwów na buca. Mnie nikt nie straszył niczym, tylko jak starałam się o dzidzie to gin zaproponowała mi żebym tarczyce przebadała, no i okazało sie że słusznie bo niedoczynnośc...
donosisz na pewno, patrz ile nas tu duzych kobiet a same ładne zdrowe dzieci sie rodza:)

A tu teraz ode mnie Sarunia jeszcze ze szpitala : http://obrazki.elektroda.net/54_1342944818.jpg
 
zaczynałam ciąże z BMI 39, jak zaszłam ważyłam najwięcej niż kiedykolwiek w życiu:/ tarczycę mam kontrolowaną na bieżąco w ciąży mi TSH skoczyło troszkę ponad normę i jestem pod opieką normalnego endokrynologa:) gina będę musiała zmienić, bo jak we wtorek byłam na badaniu do tej pory odczuwam skutki (w sensie bóle)... stwierdził że nie donoszę bo tyle ważę i że jak przytyję w ciąży więcej niż parę kilo to na pewno dziecko się nie urodzi, no i miałam ciśnienie 131/74 raz jedyny bo byłam zdenerwowana ( czekałam w kolejce dwa razy i dwa razy byłam u niego w gabinecie żeby łaskawie wyraził zgodę na to, aby położna dokonała pomiarów...:/), poza tym ciężki dzień w pracy a on już do mnie że nadciśnienie mi się w ciąży rozwija, że jeśli w ogóle dojdzie do porodu to że uduszę dziecko.... także wizja katastroficzna i powiem szczerze, że gdybym nie natknęła się na to forum to dalej bym się zamartwiała... Jak chodziłam prywatnie na wizyty to moja waga nie była problemem a ciśnienie miałam zawsze idealne...
 
hej Wam:)
Matko jak gorąco!! Ja latam podomu od rana w koszuli takiej do rodzenia wiec mam rozpierdek prawie do pepka a poce sie strasznie...mala marudna najchetniej by caly dzien lezala przy cycu i tak spala, a wtedy juz w ogole masakra... pocimy sie razem...

Inga szukaj innego lekarza.. szkoda nerwów na buca. Mnie nikt nie straszył niczym, tylko jak starałam się o dzidzie to gin zaproponowała mi żebym tarczyce przebadała, no i okazało sie że słusznie bo niedoczynnośc...
donosisz na pewno, patrz ile nas tu duzych kobiet a same ładne zdrowe dzieci sie rodza:)

A tu teraz ode mnie Sarunia jeszcze ze szpitala : http://obrazki.elektroda.net/54_1342944818.jpg

Haha, słodka mała:)

Indziorka, z BMI 39 to powiedzmy, że masz 160 i ważysz 102 kg, nie wydaje mi się to aż tak tragicznie dużo - któraś, chyba Weronika pisała o otyłych kobietach w ciąży, które miały po 160-180 kg, ten film pokaż lekarzowi:D

I oczywiście zmień lekarza, to powinien być lekarz, który Ci pomoże, a nie będzie krytykował... Ja chodzę na nfz, ale na pierwszej wizycie byłam właśnie prywatnie i to wtedy przy 88 kg lekarz powiedział, że jestem otyła, ale nic więcej, to raczej było stwierdzenie faktu:D A potem już było spokojnie, a to chyba dlatego, że mam niecałe 10 kg na plusie póki co...

Masz możliwość zmiany lekarza?? W którym jesteś tygodniu??

DSCN2906.jpgZ wczoraj, czyli 36 tydzień:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Indziorka, to mamy identyczne BMI w tej chwili. POwiedzialabym panu doktorowi zeby sobie baranka strzelil. Wysokogorskiego, o sciane. TSH pilnuj bo to cholernie wazne i to, a nie Twoja waga, moze sprawic problemy. Tez w zyciu nie wazylam tyle co teraz - staram sie ograniczac papu, wiecej ruszac (laze na spacery z mlodym takie dluzsze i energiczne) i po prostu staram sie nie przybrac "na d...e" tak jak ostatnio bo sie nie rusze w ostatnich tygodniach. STARAM SIE, nie mowie ze wychodzi zawsze idealnie.:zawstydzona/y:Jezukolczasty... W tym kraju nie ma mowy zeby ktos Ci powiedzial ze cos tam bo jestes za gruba. Jak mi lekarka podawala zagrozenia, a potem jak mi tlumaczyla czemu mam brac Clexane, to kolowala jak sep nad padlina zeby jakos powiedziec a nie doslownie, ze jednym z czynnikow jest BMI. Bo tu np. nauczyciel ktory powiedzial uczniowi zeby zaczal cwiczyc to zgubi brzuszek, polecial z pracy. Tutaj otylosc potrafi byc przyczyna przyznania renty.
 
Do góry