reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

@Colorado1989 fajnie że tak mąż pobędzie z wami i to w sumie i dla was i dla niego bo pobycie z takim malrństwem już na początku teorzy silną więź! :)

My się pakujemy, okropienstwo i koło południa wyjeżdżamy, super że taka chłodna pogoda nam się trafiła :)
 
reklama
Dlatego osoiście nie mam zamiaru kupować identycznych ubranek :)
Super [emoji7] zasypuj nas tu fotkami w-końcu-różnych-bliźniąt [emoji16] ja już myślałam, że ze mną coś nie halo, jak się dziwiłam widząc dzieci kopiuj-wklej [emoji848]
Dziewczyny, a propos metforminy: ostatnio jak rozmawiałam z tą nową lekarką i jej powiedziałam, że biorę Glucophage 1000, to wydaje mi się, że powiedziała "dobrze, to w ciąży zwiększymy do 1500", ale może coś źle zrozumiałam [emoji3]
Zależy od lekarza. Teoretycznie lekarz u nas naraża się na odpowiedzialność, bo jak się coś złego stanie, możesz go po sądach ciągać, że to przez to, że kazał Ci brać tabletki, gdzie w ulotce pisze, że w ciąży nie bardzo można [emoji16]

Ale ja przez dużą połowę czasu brania metforminy w ciąży brałam dawkę 3x1000, a potem 3x800 :)

Ponoć tylko gwałtownego odstawienia metforminy w ciąży się nie poleca, bo zwiększa ryzyko poronienia.
Żadne miłe słowa a sama prawda! :D
Strasznie fajne, że bliźnięta mogą być tak różne i też bym ubierała różnie :)

Moja kuzynka całą ciążę zażywała metforminę, ale mieszka w Stanach i tam podobno to normalne, tak jej kazali lekarze to tak stosowała :)
Na zachodzie metformina jest po prostu dopuszczona do stosowania w ciąży, tam papierologii dopełnili, ale to zawsze trwa, u nas ponoć też się o to starają/będą starać, tylko ile to potrwa? [emoji16]
@Colorado1989 fajnie że tak mąż pobędzie z wami i to w sumie i dla was i dla niego bo pobycie z takim malrństwem już na początku teorzy silną więź! :)

My się pakujemy, okropienstwo i koło południa wyjeżdżamy, super że taka chłodna pogoda nam się trafiła :)
No właśnie widzę, że mężowi już tak od jakiegoś czasu na tym zależy, chodził na wszystkie zajęcia szkoły rodzenia ze mną (nawet na te, gdzie mu się niewiele przyda [emoji16]), będzie chciał małego w chuście nosić, stwierdził, że przez te dwa tygodnie bez pracy chce mi i pomóc i nauczyć się sam przewijania i dbania o malucha, także jestem w szoku [emoji33]

Już na zapas życzę super wakacji! [emoji8][emoji8][emoji8]
 
W ogóle to dziś mam sieczkę z mózgu, bo pobolewa mnie brzuch jak na okres, a okresu nie miałam od listopada i nie tęsknię za tym uczuciem [emoji23][emoji23][emoji23] mam nadzieję, że mały nie spieszy się przed 17 sierpnia [emoji33]
 
Super
emoji7.png
zasypuj nas tu fotkami w-końcu-różnych-bliźniąt
emoji16.png
ja już myślałam, że ze mną coś nie halo, jak się dziwiłam widząc dzieci kopiuj-wklej
emoji848.png
Na pewno będę chciała się pochwalić :D jak tylko kupię w końcu baterie do aparatu.
 
Żadne miłe słowa a sama prawda! :D
Strasznie fajne, że bliźnięta mogą być tak różne i też bym ubierała różnie :)

Moja kuzynka całą ciążę zażywała metforminę, ale mieszka w Stanach i tam podobno to normalne, tak jej kazali lekarze to tak stosowała :)
Tak, tylko w Polsce jest niedozwolona [emoji3]
 
Ooo Colorado żebyś nie zaskoczyła wszystkich [emoji23]Jak teraz nadal boli brzuch ?
Narazie przestał :) ale stwierdziłam, że ruszę tyłek, zamiast siedzieć i użalać się, że boli jak na okres [emoji23] posprzątałam łazienkę i WC, dopakowałam torby do szpitala już tak na tip top i zrobiłam przegląd, czy mam wszystko i ból przeszedł [emoji5]

W ogóle to śmiać mi się chce, bo mój małżu został specem od wyjaśnień wszystkiego, co się dzieje ze mną w ciąży. Jak mam zły humor - to przez zmiany hormonalne, jak mnie teraz brzuch bolał - przez zmiany hormonalne, jak mam dzień, gdzie mi słabo (przy tej duchocie to ciężej chyba nie czuć się słabo [emoji23]) - przez zmiany hormonalne. Już mu nic nie mówiłam, że te bóle to mogą nie być zmianami hormonalnymi, ale nie chce, żeby się potem podejrzliwie gapił na mnie cały czas [emoji23][emoji23][emoji23]
 
reklama
Do góry