reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Śliczne dziewczynki! I chyba fajnie, że różne - będą miały większe poczucie indywidualności :)
Bardzo mnie to cieszy, łatwiej je rozróżnić :p No i to są dwie różne kobietki, dwa charaktery, dwa różne człowieki. Już wczoraj usłyszałam zdziwionego pana, że bliźniaczki, a inaczej ubrane. No tak się składa, że nie mam za dużo takich zestawów, a jak już, to to co moja mama kupiła. I obawiam się, że jednocześnie mogą w tym nie pochodzić, bo Emilka jest dużo drobniejsza od Marty, z której rośnie mała torpeda :D Zaczną chodzić, to się wyrówna, ale póki co to czuć różnicę, hie hie.
A tak poza tym to dziękuję Ci za miłe słowa.
 
reklama
Z metforminą to u nas są ogólnie cyrki :) chociaż endokrynolog, który i tak długo w ciąży wbrew zaleceniom ulotkowym trzymał mnie na metforminie powiedział mi, że wrócimy do niej, jak skończę karmić, także u niego jest jakaś ostrożność w tym temacie, i to budzi moją podejrzliwość[emoji16]

Aż się boję jak mi organizm zeświruje po ciąży. Mężowi tylko powiedziałam, że jak będzie widział, że mi psychika siada, to żeby mnie wysłał na badania hormonalne, żebym się nie męczyła ze sobą, bo trochę tego już przerobiłam [emoji16]
No mi endokrynolog jak powiedziałam, że jestem w ciąży, to powiedziała, że widzimy się jak skończę karmić i już w ciąży nie dostawałam metforminy, więc to już prawie rok bez wspomagania... A ja chodzę do Pani endokrynolog, co ma tytuł profesora, więc jej ufam. Mimo, że wiele osób mówi, że te leki są bezpieczne, to chyba bym się nie czuła zbyt dobrze, gdybym brała siofor w ciąży i podczas kp.
 
Bardzo mnie to cieszy, łatwiej je rozróżnić [emoji14] No i to są dwie różne kobietki, dwa charaktery, dwa różne człowieki. Już wczoraj usłyszałam zdziwionego pana, że bliźniaczki, a inaczej ubrane. No tak się składa, że nie mam za dużo takich zestawów, a jak już, to to co moja mama kupiła. I obawiam się, że jednocześnie mogą w tym nie pochodzić, bo Emilka jest dużo drobniejsza od Marty, z której rośnie mała torpeda :D Zaczną chodzić, to się wyrówna, ale póki co to czuć różnicę, hie hie.
A tak poza tym to dziękuję Ci za miłe słowa.
Powiem Ci, że mi się bardziej podoba, jak bliźnięta nawet identyczne jednojajowe są inaczej ubierane. To przecież osobne istoty, a nie kopiuj wklej natury :) i dobrze jest chyba dbać o poczucie indywidualności właśnie, bo pewnie poczucie jedności będą mieć i tak :)
No mi endokrynolog jak powiedziałam, że jestem w ciąży, to powiedziała, że widzimy się jak skończę karmić i już w ciąży nie dostawałam metforminy, więc to już prawie rok bez wspomagania... A ja chodzę do Pani endokrynolog, co ma tytuł profesora, więc jej ufam. Mimo, że wiele osób mówi, że te leki są bezpieczne, to chyba bym się nie czuła zbyt dobrze, gdybym brała siofor w ciąży i podczas kp.
Kwestia zaufania do własnego lekarza właśnie :) poza tym ludzie też są różni i różne maja "warianty" io :)
 
Ka, coś czuję, że ten tydzień to mega długi dla mnie będzie [emoji23] Nawet nie mam czym sensownym się zająć teraz, nie mam siły w te upały sprzątać itp [emoji23] więc leżę i czytam poradniki i inne instrukcje obsługi dzieci łudząc się, że to coś mi da[emoji23][emoji23]

Ktg miałam teraz w środę, i to było ostatnie, teraz w szpitalu dopiero.
A po porodzie przyjeżdża do ciebie ktoś żeby pomóc przy małym?
 
Ja biorę madinette. One działają też na obniżenie androgenow
Brałam kiedyś :) ale to są dwuskładnikowe, które mi odpadną z wyboru, jeśli uda się kp :)
A po porodzie przyjeżdża do ciebie ktoś żeby pomóc przy małym?
Mąż jest cały czas w domu, bo pracuje też w domu, ale na 2 tygodnie planuje nie brać zleceń więc będzie tak na 100% obecny ciałem i duchem :) zawsze też mogę mamę poprosić o pomoc, teściowej bym się bała prosić [emoji23][emoji23][emoji23] ale myślę, że we dwoje sobie w dużej mierze poradzimy :)
 
Dziewczyny, a propos metforminy: ostatnio jak rozmawiałam z tą nową lekarką i jej powiedziałam, że biorę Glucophage 1000, to wydaje mi się, że powiedziała "dobrze, to w ciąży zwiększymy do 1500", ale może coś źle zrozumiałam [emoji3]
 
Powiem Ci, że mi się bardziej podoba, jak bliźnięta nawet identyczne jednojajowe są inaczej ubierane. To przecież osobne istoty, a nie kopiuj wklej natury :) i dobrze jest chyba dbać o poczucie indywidualności właśnie, bo pewnie poczucie jedności będą mieć i tak :)
Dlatego osobiście nie mam zamiaru kupować identycznych ubranek :)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, a propos metforminy: ostatnio jak rozmawiałam z tą nową lekarką i jej powiedziałam, że biorę Glucophage 1000, to wydaje mi się, że powiedziała "dobrze, to w ciąży zwiększymy do 1500", ale może coś źle zrozumiałam [emoji3]
Mogła tak powiedzieć bo niektórzy lekarze zostawiają Glucophage w ciazy. Ja np poprzednia ciąże praktycznie do porodu przyjmowalam a w tej już odstawilam obecnie 23 tc. Co prawda dawki w obu ciążach zmieniliśmy na trochę mniejsze niż przed ciąża.
 
reklama
Bardzo mnie to cieszy, łatwiej je rozróżnić :p No i to są dwie różne kobietki, dwa charaktery, dwa różne człowieki. Już wczoraj usłyszałam zdziwionego pana, że bliźniaczki, a inaczej ubrane. No tak się składa, że nie mam za dużo takich zestawów, a jak już, to to co moja mama kupiła. I obawiam się, że jednocześnie mogą w tym nie pochodzić, bo Emilka jest dużo drobniejsza od Marty, z której rośnie mała torpeda :D Zaczną chodzić, to się wyrówna, ale póki co to czuć różnicę, hie hie.
A tak poza tym to dziękuję Ci za miłe słowa.
Żadne miłe słowa a sama prawda! :D
Strasznie fajne, że bliźnięta mogą być tak różne i też bym ubierała różnie :)
Dziewczyny, a propos metforminy: ostatnio jak rozmawiałam z tą nową lekarką i jej powiedziałam, że biorę Glucophage 1000, to wydaje mi się, że powiedziała "dobrze, to w ciąży zwiększymy do 1500", ale może coś źle zrozumiałam [emoji3]
Moja kuzynka całą ciążę zażywała metforminę, ale mieszka w Stanach i tam podobno to normalne, tak jej kazali lekarze to tak stosowała :)
 
Do góry