reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
Oj tak, zdecydowanie bon prix [emoji7] z mojego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że o ile kiecka nie jest ze sztywnego niedającego żyć materiału, to można brać rozmiar mniejszą, ja biorę zwykle 44-46 i jest z lekkim luzem zwykle [emoji5]
 
Colorado ostatnie usg w którym tygodniu miałaś? Reszta dziewczyn jak pamięta niech też napisze ;) bo ja się zastanawiam czy zrobić jeszcze sobie , jestem obecnie plus minus 36tc
Ostatnie USG miałam na ostatniej wizycie i to był chyba skończony 37tc :)

Jak dziś z ruchami maluszka?

Jak masz wrażenie, że mało go czujesz, to warto zjeść coś słodkiego, zapić kawą i położyć się i liczyć ruchy, jak jest 10 lub więcej na godzinę to jest ok. Ja takie wytyczne ostatnio dostałam w szpitalu jak też mamy mi się mało ruszał, tylko że zrobiłam to "intuicyjnie" w domu i ze 2 mały się ruszył wtedy tylko [emoji4]
 
Colorado ostatnie usg w którym tygodniu miałaś? Reszta dziewczyn jak pamięta niech też napisze ;) bo ja się zastanawiam czy zrobić jeszcze sobie , jestem obecnie plus minus 36tc
Ja miałam na ostatniej wizycie w 35+3 tygodniu (to był czwartek), tylko potem w piątek wylądowałam w szpitalu z podejrzeniem odpływania wód, więc miałam usg, na następny dzień w sobotę mieliśmy stłuczkę samochodową i znów byłam w szpitalu i miałam usg, potem na kontroli w niedzielę, potem jeszcze w poniedziałek (to długa historia) i we wtorek u swojego gina na nieplanowanej wizycie. Czyli takie ostatnie ostatnie było w 36+1 tc, a potem przed cc przy planowym przyjęciu w 38 tc.
 
Ok dzięki, wyczytałam że u mnie w prywatnej przychodni można zrobić ok 38tc. 200zl kosztuje te zwykle bez 3D . Może pójdę jeszcze.... dziś ruchy ok! ;) jeszcze planuje na działkę pojechać 120km na 2dni. Chyba dam radę, nic się nie wydarzy.... Colorado czytałaś na sierpniowkach w domu urodziła jedna babeczka ;)
 
Ok dzięki, wyczytałam że u mnie w prywatnej przychodni można zrobić ok 38tc. 200zl kosztuje te zwykle bez 3D . Może pójdę jeszcze.... dziś ruchy ok! ;) jeszcze planuje na działkę pojechać 120km na 2dni. Chyba dam radę, nic się nie wydarzy.... Colorado czytałaś na sierpniowkach w domu urodziła jedna babeczka ;)
Haha no, widziałam, w sumie nie najgorszy scenariusz [emoji16]

To dobrze, że ruchy ok, czasem maluchy też leniucha łapią [emoji16]
 
reklama
Dziewczyny, metformina nie jest dopuszczona w ciazy takze tutaj w Japonii.
Ja przy pcos bralam 1500 dziennie. Gdy tylko zaszlam w ciaze musialam odstawic. Mnie metformina ladnie prxeczyszczala. Po odstawieniu i rzuceniu fajek jestem zatkana niczym stuletnie wino i tyje.
W USA maja dosc liberalne podejscie do lekow, tam rzadza koncerny farmaceutyczne. Tutaj jest chuchanie na zimne.
USA: nie udowodniono ze niebezpieczne=bezpieczne.
Japonia: nie udowodniono ze bezpieczne=niebezpieczne.
W przypadku cukrzycy zalecaja insuline.
 
Do góry