reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Colorado racja.... ja kiedyś też dużo mniej wazylam A ciuchów nie moglam dostać. Teraz są różne rozmiary. Na szczęście [emoji2]

Jotka witamy [emoji1] i trzymamy kciuki :)
My wszystkie tu z takim samym problemem.
Z jaka waga zaczynasz?

hchy43r8h8l5x99d.png
 
reklama
Parampampam Filip wczoraj skończył 19 tygodni.

Co do wychowania jedynaka to tutaj obawiam się samej siebie. Boję się że Młodego rozpieszcze, rozpuszcze jak dziadowski bicz;) a chyba mam do tego predyspozycje już teraz. Do tego jestem nadopiekuncza. Sama byłam jedynakiem przez 8 lat i teraz z persektywy czasu stwierdzam że byłam strasznym dzieckiem. Jak mama urodziła brata bylam strasznie zazdrosna, a jak był większy to mu dokuczalam. Wiem że dużo zależy od wychowania, i znając siebie, swoje starania o ciaze i później walkę o donoszenie jej - mam pewność że będę Filipa rozpieszczac. Tak długo na niego czekałam i walczyłam. Czasami myślę, że byłam złym inkubatorem i teraz chce mu to wszystko wynagrodzić. A o drugim dziecku też myślimy, i to w przeciągu 2 lat chciałabym znowu zaciążyć:). Ot takie moje marzenia.

A propo sukienek, w ciąży kupowałam obcisłe sukienki żeby podkreślić brzuszek. Na chrzciny chrzesniaka męża miałam obcislą czerwona sukienkę przed kolano. I czułam się cudownie. Teraz sobie nie mogę pozwolić na takie eksponowanie sadełkiem.

Witamy nową mamusie:)
 
Ja również witam nowa mamę :)

Kasia, czekam aż moja będzie w takim wieku :D chociaż i tak jest już lepiej, te pierwsze tygodnie dziecka są dla mnie dziwne, kiedy ono jeszcze jest takie niekumate totalnie.

Dojrzewam do decyzji o zatrzymaniu laktacji. Karmienie piersią jest totalnie nie dla mnie. Zawsze to wiedziałam, ale chyba liczyłam, że będzie łatwiej, że laktacja lepiej się rozkręci i nie będzie takiej walki o każdą kroplę. Za dużo mnie to stresu kosztowało.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
 
Ja również witam nowa mamę :)

Kasia, czekam aż moja będzie w takim wieku :D chociaż i tak jest już lepiej, te pierwsze tygodnie dziecka są dla mnie dziwne, kiedy ono jeszcze jest takie niekumate totalnie.

Dojrzewam do decyzji o zatrzymaniu laktacji. Karmienie piersią jest totalnie nie dla mnie. Zawsze to wiedziałam, ale chyba liczyłam, że będzie łatwiej, że laktacja lepiej się rozkręci i nie będzie takiej walki o każdą kroplę. Za dużo mnie to stresu kosztowało.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
Kochana nie ma się do męczyć. Teraz mm sa naprawdę dopracowane :)

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Wiem, Mimi, dzięki za wsparcie :) wiem, że to głupie, ale najbardziej się boję krytyki że strony pediatry i położnej, która jeszcze dwa razy ma mnie odwiedzić. Od porodu czuję ciągle tę głupią presję na karmienie piersią mimo że totalnie mi to nie idzie.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
 
Ja Cię rozumiem. Ja nie czuję powolania do karmienia i nie będę tego robiła na siłę. Trudno co tam sobie powiedzą czy pomysla. ... jeśli chcesz to spróbuj smarować całe piersi spirytusem. Mi to właśnie zatrzymalo laktacje w 1 ciąży i nie musiałam się nikogo prosić o żadne tabletki ;)

hchy43r8h8l5x99d.png
 
reklama
Jestem po USG
smile.png

6,5 cm szczęścia, dwie rączki, dwie nóżki, po 5 paluszków
bardzo niskie ryzyko wad genetycznych
kość nosowa widoczna, przezierność karkowa w normie
prawidłowe przepływy
łożysko na tylnej ścianie wysoko
serduszko bije miarowo 162 uderzenia na minutę
Maluszek się wiercił ale gin bardzo zadowolona. Test Pappa jutro.
Jestem bardzo zadowolona :)
 
Do góry