reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
Może i aparat wadliwy. Choć takie mierzenie raz za razem nie jest wiarygodne bo pod wpływem nacisku zmienia się obieg krwi. A jak mierzysz? Lewa ręka? (niby na prawej też można ale bardziej wiarygodne jest mierzenie na lewej).
Opaska jak najbliżej serca. I zawsze po krótkim odpoczynku.
 
Lisica zawsze mierzę na lewej ręce, bo ponoć ręka od serca jest bardziej wiarygodna.
Poprosiłam sąsiadkę aby przyniosła mi swoje 2 aparaty i niestety na każdym jest inne ciśnienie. Nawet po chwili odpoczynku i tak wychodził inny wynik.
 
Ja mialam nadcisnienie w ciazy. Musialam mierzyc 3razy dziennie i z wynikami do lekarza na wizycie. Bralam depogyt(jakos tak) na recepte tez 3 razy dziennie. Mnje cisnienie przewaznie bylo 135/80 to bylo najnizej a najwyzej 160/100. Dr dala mí skierowanie zeby mierzyc cisnienie codziennie w gab. Zabiegowym. Poniewaz ten sprzet jest najbardziej wiarygodny.elektroniczne sa do d... Szczegolnie nadgarstkowe. No ale lepiej to niz nic. Najwazniejsza kontrola czy nadcisnienie jest stale. A i z obu rak mialam rozne wyniki.
 
O tym nadciśnieniu napewno powiem na wizycie. Jeśli ciśnienie będzie się tak utrzymywało to w przyszłym tyg zadzwonie do lekarki żeby przyjęła mnie tydzień wcześniej. No i pewnie da leki
 
Kamkaz pamiętaj że ciśnienie nigdy nie jest stałe i szybko się zmienia. I nie mierz w krótkim odstępie czasu na tej samej ręce. Ustal sobie godziny i kontroluj ze 3 razy dziennie.
 
Czy któraś z Was używa bądź używała pasków do sprawdzania ph a konkretnie chodzi mi o wody płodowe? Możecie polecić mi paski które dobrze odczytają wynik?
Zakupiłam zwykłe papierki lakmusowe które są koloru pomarańczowego i badzo ciężko z nich cokolwiek odczytać. Po nałożeniu wydzieliny są one raczej mokre ale trudno określić kolor. Błagam poradzicie mi coś?
 
Kamkaz a co się dzieje? Po co ci te wskaźniki? Coś nie tak? Czy tak po prostu po Twoich przejściach? Czy lekarz kazał w razie czego?

kochana ja sie nie znam na tym ... nigdy nie stosowałam... pamiętaj ze w ciąży często jest sporo wydzieliny u niektórych kobiet ... i to nie są wody ... ja tak miałam w dwóch ostatnich ciążach ....
 
Ostatnia edycja:
Rurka ponad tydzień temu znów myślałam że dytuacja powtarza się z poprzedniej ciąży. Zaczął pobolewać mnie brzuch i miałam upławy. Wnocy naszykowałam się do szpitala jednak pochwili wszystko przeszło. Z samego rana zadzwoniłam do swojej lekarki a ona kazała prxyjechać do szpitala o 14 bo wtedy zaczyna dyżur. Na szczęście okazało się że to nie wody. Dała kilka pasków do sprawdzania ph ale niestety już je wykorzystałam i zakupiłamna allegrobo nigdzie u siebie nie mogłam dostać. Tym bardziej że wchodzę w 18/19 tydzień czyli czas kiedy straciłam Majeczkę. Więc ja nie potrafię terazo niczym innym myśleć jak o tym,żeby się tylko nic nie stało. Sama doszukuję się objawów. Na wizycie byłam 2 tyg temu i wszystko było ok.a kolejna dopiero za tydzień. Cały czas nie daje mi spokoju szyjka. Czy znów nie puszcza, nie dzieję się coś złego ale nie mam do kogo z tym pójść aby sprawdzić... Ja chyba już wariuję....
 
reklama
Kamkaz rozumiem co przeżywasz bo też straciłam maleństwo i najtrudniejszy był właśnie ten sam tydzień. Ja chodziłam w takich sytuacjach do innego lekarza albo prosiłam o wcześniejsze przyjęcie swojego.
 
Do góry