reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Nie wiem czy można coś takiego nazwać ruchami ale 2 razy poczułam w dole brzucha jak takie głaskanie czy coś podobnego. Ale czy to jest to? Chyba nikt z nas tego nie wie
 
reklama
No ja właśnie nie jestem pewna. W pierwszej ciąży nie poczułam czegoś takiego tylko mojego dziecko pożegnało się ze mną kopniaczkiem ale wtedy wiedziałam że to kopniaczek.
 
kamkaz .. u mnie tez tak się zaczynały ruchy :)

Aisha... ba co Ci napisać... to jest własnie macierzyństwo .. ale obiecuję ze będzie lepiej :) musisz przetrwać te trudniejsze miesiące ... uzbroić się w cierpliwość...
 
Aisha chyba każda matka czasem chce uciec na bezludną wyspę ;-) a dzieci też mają swoje humory, tak jak i my. Nic nie pozostaje tylko zacisnąć zęby, policzyć do 10 i dziękować, że mamy TYLKO TAKIE problemy.
 
Dziewczyny czy Wy w ciąży miałyście podwyższone ciśnienie? Jest coś co mogłabym sobie kupić w aptece na zbicie czy na wszystko potrzebna recepta? Bo do lekarza idę za 2 tygodnie dopiero i nie wiem co mam dalej robić
 
Dziewczyny czy Wy w ciąży miałyście podwyższone ciśnienie? Jest coś co mogłabym sobie kupić w aptece na zbicie czy na wszystko potrzebna recepta? Bo do lekarza idę za 2 tygodnie dopiero i nie wiem co mam dalej robić

Kamkaz właśnie jakie masz ciśnienie i czy cały czas takie samo? Powyżej 140/90 jak pisze Aisha zaczyna być groźne ale pojedyncze mogą się czasem zdarzyć.
Ja brałam Dopegyt czy jakoś tak i na receptę. Jak masz wyższe niż te 140 na 90 to rzeczywiście na IP jedz a jak pojedyncze skoki to do rodzinnego lekarza idź.
 
Mierzę codziennie i dzisiaj pierwszy raz miałam takie wysokie tj 138 na 89. Zaraz zmierzyła mi mama innym aparatem i miałam 127 na 70. Nic już z tego nie rozumiem. Ale nic mnie nie boli ani głowa ani nic. No masakra jakaś.
 
reklama
A miałaś takie ciśnienie przed ciążą? Czy niższe?
Ja też brałam Dopegyt. Do tego od drugiego trymestru Oeparol (wiesiołek obniża ciśnienie, na tym etapie już nie zaszkodzi, kupisz bez recepty). Do tego sok z aronii lub owoce aronii (teraz jest na nie sezon).
Takie ciśnienie jest graniczne więc uważaj.
 
Do góry