reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
Witajcie dziewczyny czy macie jakis sposob na puchniecie w ciazy nogi mam jak u ogra palcami niemoge zginac palce u rak tez i twarz co robic pomocy ?
 
Colorado ja nie wiem jak Ty to robisz ale nic nie widać ciąży u mnie Pio biedzie większy brzuch jest niz u Ciebie w 9 mcu [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Szerokie dupsko kochana, ot cały sekret ciąży utajonej :) mi wszystko głównie zawsze w dupsko i uda idzie, wychodzi na to, że nie ma to znaczenia, czy tłuszcz, czy ciąża [emoji33]
A ja miałam tak samo jak Colorado:) Rodziłam w lutym, całego Sylwestra przetańcowałam, fakt nie w obcisłej sukience, ale w ogóle ciązy nie było widać. Akurat spotkałam się ze znajomymi z którymi nie widuję się zbyt często ale o ciąży wiedzileli. I kompletnie nie było tematu. Później się okazało, ze nic nie mówili bo myśleli, ze poroniłam:D Masa ludzi była zaskoczona jak zobaczyli mnie z dzieckiem:D
Hahaha nieźli znajomi [emoji16] cieszy mnie, że jednak jest jeszcze ktoś, kto miał podobnie :) mnie upewniło, że to nie takie częste, jak byłam w szpitalu i położna i lekarz dopytywali się, który to tydzień ciąży, sprawdzali kartę ciąży i jeszcze dopytywali się ile mały ważył ostatnio, a potem obydwoje kwitowali to stwierdzeniem, że coś mały ten brzuch [emoji23]

u nas dalej wiedzą tylko ci, którym my już powiedzieliśmy, reszta nie wie, sąsiedzi właśnie będą chyba w szoku [emoji38]
Colorado jestem pod wrażeniem Twojego brzucha. Ja taki mam tydzień po porodzie [emoji23]
Ale Ty miałaś fajny ciążowy brzucho [emoji8]
Witajcie dziewczyny czy macie jakis sposob na puchniecie w ciazy nogi mam jak u ogra palcami niemoge zginac palce u rak tez i twarz co robic pomocy ?
Paradoksalnie trzeba dużo pić :) i nóżki w górę :)

Jak oijeo więcej to mniej puchnę, wydawało mi się to głupawe, ale coś w tym jest [emoji23]
 
colorado na 9 miesiąc nie wyglądasz ;)

u mnie skolei przez otyłość to nie wiadomo czy poprostu jestem taka gruba czy w ciąży, sąsiadka kilka dni temu przy windzie mnie pyta gdzie sie wybieram czy na fitness? ;) ja mówię że nie bo w ciąży jestem a to już 8 miesiąc, brzuch mam duży ale większość myśli że dlatego że jestem gruba. Jeszcze nikt mi nie ustąpił miejsca w autobusie czy w kolejce do kasy.... trochę to przykre bo ciężko mi stać np jak jadę na wizytę a autobus pełny... :/

Mi jak na razie nic nie puchnie, za to pachwiny tak bolą że szok....

zastanawiam się jak to jest kiedy przyjezdza po kogoś karetka a wdomu jest dziecko niepełnoletnie, a ciebie zabierają do szpitala to co z tym dzieckiem się dzieje? zawożą go do izby dziecka czy co?
 
No to właśnie są minusy "ciaży utajonej". Ani razu nikt mi nigdzie nie ustąpił miejsca/kolejki;)
U mnie była utajona, bo nikt nie wiedział, czy jestem taka gruba czy w ciąży, więc też nikt mi nigdzie nie ustąpił. Tylko raz w aptece mnie poproszono bez kolejki, ale to mój kolega był akurat i wiedział, że w ciąży jestem...
 
U nas była mega burza z oberwaniem chmury i jest znośnie, więc mam nadzieję, że też uda mi się coś poprasować [emoji6] ale to już nasze rzeczy, Bruno jest już oprany i oprasowany [emoji16]

Przegapiłam, a dosłownie kilka dni temu weszliśmy w 9 miesiąc! [emoji7] Zobacz załącznik 882709
To ja mam większy od ciebie [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Pięknie wyglądasz. Po porodzie będziesz laska
 
colorado na 9 miesiąc nie wyglądasz ;)

u mnie skolei przez otyłość to nie wiadomo czy poprostu jestem taka gruba czy w ciąży, sąsiadka kilka dni temu przy windzie mnie pyta gdzie sie wybieram czy na fitness? ;) ja mówię że nie bo w ciąży jestem a to już 8 miesiąc, brzuch mam duży ale większość myśli że dlatego że jestem gruba. Jeszcze nikt mi nie ustąpił miejsca w autobusie czy w kolejce do kasy.... trochę to przykre bo ciężko mi stać np jak jadę na wizytę a autobus pełny... :/

Mi jak na razie nic nie puchnie, za to pachwiny tak bolą że szok....

zastanawiam się jak to jest kiedy przyjezdza po kogoś karetka a wdomu jest dziecko niepełnoletnie, a ciebie zabierają do szpitala to co z tym dzieckiem się dzieje? zawożą go do izby dziecka czy co?

U mnie sprytne oko moze i by dojrzalo ze ten brzuch wyglada troche inaczej, ale komu sie chce? Widzą po prostu grubasa :)
Tez nie mam co liczyc na miejsce w autobusie..

Co do sprawy nieletniego.. Mysle ze prosiliby o kontakt z kims doroslym, kto moglby sie zajac a jak nie to pewnie powiadamiają policje a potem to juz oni probuja odnalezc kogos z rodziny a jak nie to izba..
 
colorado na 9 miesiąc nie wyglądasz ;)

u mnie skolei przez otyłość to nie wiadomo czy poprostu jestem taka gruba czy w ciąży, sąsiadka kilka dni temu przy windzie mnie pyta gdzie sie wybieram czy na fitness? ;) ja mówię że nie bo w ciąży jestem a to już 8 miesiąc, brzuch mam duży ale większość myśli że dlatego że jestem gruba. Jeszcze nikt mi nie ustąpił miejsca w autobusie czy w kolejce do kasy.... trochę to przykre bo ciężko mi stać np jak jadę na wizytę a autobus pełny... :/

Mi jak na razie nic nie puchnie, za to pachwiny tak bolą że szok....

zastanawiam się jak to jest kiedy przyjezdza po kogoś karetka a wdomu jest dziecko niepełnoletnie, a ciebie zabierają do szpitala to co z tym dzieckiem się dzieje? zawożą go do izby dziecka czy co?
U mnie była utajona, bo nikt nie wiedział, czy jestem taka gruba czy w ciąży, więc też nikt mi nigdzie nie ustąpił. Tylko raz w aptece mnie poproszono bez kolejki, ale to mój kolega był akurat i wiedział, że w ciąży jestem...
U mnie sprytne oko moze i by dojrzalo ze ten brzuch wyglada troche inaczej, ale komu sie chce? Widzą po prostu grubasa :)
Tez nie mam co liczyc na miejsce w autobusie..

Co do sprawy nieletniego.. Mysle ze prosiliby o kontakt z kims doroslym, kto moglby sie zajac a jak nie to pewnie powiadamiają policje a potem to juz oni probuja odnalezc kogos z rodziny a jak nie to izba..
Dziewczyny, mi też nikt nie ustąpił, nie przepuścił w kolejce, tyle się cieszę, że dobrze się czuję i nie czuję takiej potrzeby :) ale przykro może być, faktycznie. Ze mną też wiem, że ludzie pomyślą sobie, że co najwyżej roztyłam się wiecej, wcześniej mnie to trochę smuciło nawet, ale teraz mam to gdzieś :)
To ja mam większy od ciebie [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Pięknie wyglądasz. Po porodzie będziesz laska
Laska będę jak wdrożę dietę ciąg dalszy [emoji23]
 
reklama
Witajcie dziewczyny czy macie jakis sposob na puchniecie w ciazy nogi mam jak u ogra palcami niemoge zginac palce u rak tez i twarz co robic pomocy ?

Tak jak mowi Colorado, duzo pij i spij z nogami w gorze. Ja klade poduszki pod materac.
Puchniecie bierze sie z zaburzen gospodarki wodnej w organizmie. Ogranicz sol, bo ona zatrzymuje wode. Polecam Tobie sol ziolowa, oszukuje nieco organizm i pomaga ograniczyc spozycie czystej soli.
Poza tym - arbuzy!!!
Arbuzy to wielcy sprzymierzency opuchnietych ciezarnych. Zapewniaja nawodnienie a jednoczesnie maja funkcje moczopedna. Ja jem po kolacji, co prawda budze sie w nocy do wc parokrotnie po takiej uczcie, ale nastepnego dnia jest o niebo lepiej.
Podobne dzialanie maja ogorki.
 
Do góry