reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ostrów Wielkopolski i okolice

anka19- i zadowolona jesteś z niej???? Bo do Maciejewskiego niestety nie udało mi się już zapisać, powiedział że już jakiś czas nie zapisuje, więc zostaje przy dr Gronowskiej.... Mam nadzieję że będę z niej zadowolona.
 
reklama
hej dziewczyny ponawiam pytanie:

Powiedzcie jak wygląda obchód lekarzy po porodzie??

Można stosować w ostrowskim szpitalu siateczkowe majtki??
 
Witajcie Mamuśki:)nie odzywałam się dość długo bo dopiero wczoraj w nocy wróciłam z wakacji:))ehhh szkoda że to co dobre szybko się kończy:/Ogólnie u mnie wszystko ok mały rośnie jak na drożdżach...zamieniłam już mu gondole na spacerówkę bo miałam nadzieję że to coś pomoże i chętniej będzie siedział we wózku..ale niestety za dużej poprawy nie ma:/więc spacery nadal nie należą do przyjemnych:(BOJKA-chyba dziś znów Cię widziałam:)ale samochodem jechałam więc nie miałam możliwości odezwania się:)OLA 24-obchod zazwyczaj jest o 8 przychodzi lekarz z dwiema położnymi...zobaczy czy wszystko dobrze się goi i na tym koniec...a jeśli chodzi o majtki siateczkowe...to powiem tak zależy od lekarza...Np Gronowska jest bardzo negatywnie do nich nastawiona i lepiej ich nie mieć na sobie na jej obchodzie:)MAMA OLA-ja chodziłam do Pozorskiego i jestem bardzo zadowolona...więc szczerze go polecam:)))Dobra Mamuśki zmykam spać...ahhh któraś z Was proponowała spacerek??ja jestem jak najbardziej za...:))Dobranoc:)
 
ola24 moje obchody wyglądały tak, od rana Panie oddziałowe latały i przygotowywały do obchodu, otwierały okna, poprawiały pościele, wyganiały wcześnie rano do mycia bo przyjdzie ordynator na obchód, kazały mieć tylko sam podkład, bez majteczek siatkowych ( które jak dla mnie są absolutnym wybawicielem, zwłaszcza od ranu po porodzie) i co i ordynator jak nie było tak nie było. przyszedł pod wieczór, zapytał jak się czuję, odpowiedziałam mu, że czuję mocne ciągnięcie , na co on zapytał czy chodzę, więc odpowiedziałam, że tylko do toalety. On na to "to dobrze" i poszedł sobie. Nic nie sprawdzał nic a nic! na drugi dzień przyszedł taki przystojny figo fago otoczony wianuszkiem uśmiechniętych pań. Podszedł dotknął delikatnie jednym palcem wskazującym mój brzuch i powiedział "tutaj już do wypisu". Zero wywiadu, zero sprawdzenia, nic a nic! no i wyszłam w drugiej dobie. Przyznam, że to jacyś niesamowicie obdarzeni talentem lekarze, potrafią diagnozować bez badania, telepatia czy coś.
musek84 pozazdrościć urlopu! ja wybieram się za miesiąc. ja jeszcze używam gondoli, zwlekam ze spacerówką, bo młoda nie siedzi jeszcze i o ile mocna jest w nogach to ramiona i głowa słabiej sobie radzą. zaczyna mi protestować na spacerach, ale nie reaguje i po jakimś czasie odpuszcza i zasypia. Wreszcie sie pogoda na spacery robi ;)

Jestem przedstawicielką grupy tzw matek pierwszego kwartału i mam to szczęście załapać się na roczny urlop macierzyński i zamierzam z teko skorzystać. Po raz pierwszy czuję, że państwo coś mi daje a nie zabiera. Mój pracodawca jednak powiedział mi tak ; jesli pojdziesz jeszcze na pol roku to musze kogos zatrudnic i dla ciebie nie bedzie juz pracy. Szybko mu odrzekłam, że to co mówi jest niezgodne z prawem i przedstawiłam swoje prawa. Zaczął szybko zasłaniać się jakimiś bzdetnymi gadankami, tak by ukryć to co powiedział wcześniej, bo plan był taki, że mnie zastraszy i ja od razu zdecyduje się zrezygnować z tej mozliwosci pozostania w domu. Idąc do pracy nie tylko trace na kontakcie z dzieckiem ale również na kasie, bo jak zaplace opiekunke, dojazd to zostaje mi tyle ile dostane od panstwa czyli 60% nie liczac dodatkowych koszów z którymi wiąże się powrót do pracy. Pięknie traktuje się kobiety prawda?
 
AjakAnia dziękuję ci bardzo za odpowiedz.

Chciałabym się jeszcze dowiedzieć czy muszę mieć do dziecka do szpitala ręcznik?

A propo urlopu rodzicielskiego czy orientuje się któraś z dziewczyn odnośnie tych przepisów.
Chodzi mi o taką sytuację:
Mam umowę do końca czerwca (przedłuża mi się do dnia porodu), czy przysługuje mi roczny macierzyński jeśli szef nie przedłuży mi umowy?
 
cześć dziewczyny!

Też macie dość tego deszczu?? Teraz aktualnie przebija się słoneczko, ale już się boję co będzie popołudniu. U nas cały podjazd zalany, mąż się wczoraj zakopał i sąsiad traktorem go musiał wyciągać :D:D

ola24 nie znam się do końca na przepisach, ale wydaje mi się, że macierzyński jak najbardziej ci się nalęzy, roczny czy nie roczny bez względu na to do kiedy była umowa. Jak się dowiesz konkretnie to daj znać.
O ile sobie przypominam ręczniczka do dziecka mieć nie trzeba, wszystko przynoszą położne.

Któraś pisała o spacerze :) Bardzo chętnie.

Miłego dnia dziewczyny
 
Dziewczyny ma ktoś do sprzedania łóżeczko z materacem?

Ola24
ja dla dziecka w szpitalu mialam tylko pampersy, chusteczki i rękawiczki niedrapki:) Majtki ściągałam przed obchodem, bez nich byłoby mi ciężko bo duzo chodziłam
 
ola 24 znalazłam fajny portal rządowy, bardzo przydatny w sprawach przepisów i rodzicielstwa rodzicielski.gov.pl. możesz tam zadać im pytanie, jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na tej stronce. Właśnie pogrążam się w lekturze.

Dziś już 5 dzień wprowadzania pokarmów stałych do diety Marysieńki. Pomarańczowe plamy są wszędzie, zrezygnowałam ze śliniaczków,mają za małą powierzchnie osłaniającą porostu, obwiązuje małą pieluszką tetrową kolorową i jedzonko nie ucieka na ubranko.
 
reklama
Dziewczyny co radzicie na problemy z kupką?? Mały od wczoraj rana nie zrobił, a teraz zaczyna strasznie płakać prężyć się , espumisan dostał, dostaje też bio gaie, masowałam brzuszek z ciepłą pieluszką, co jeszcze mogę zrobić??
 
Do góry