reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

Powiedzcie mi, czy taki miesięczny bobas może spać bezpiecznie na brzuszku? Bo on tylko tak śpi, ale w nocy go układam na pleckach bo się boję na brzuszku. :confused:

A jak używacie laktatora? Ściągacie z jednej piersi czy z obu? Ja narazie uczę mojego malucha pić moje mleczko z butelko, bo jak będe musiała wyjść na dłużej, to musi umieć. No i ile tak powinien zjeść za jednym posiedzeniem z tej butli? Boje się, że zaburzę laktację, ściągam raz dziennie i później mu to daję. :confused:
Ja słyszałam, że można malucha do spania na brzuszku kłaść ale tylko na twardym podłożu (materac w łóżeczku)... ja w końcu kładę swojego ale tylko w dzień jakoś w nocy też się boję
 
reklama
ja niunie na brzuchu klade tyyyyylko na sobie, kiedy ma na nia oko

balabym sie zostawic ja tak na dluzej.
 
Ile powinny przybierać maluchy na piersi ? Np. w ciagu tyg. ?
Tutaj położnz mówi, ze ti indywidualna sprawa. Pytam bo mój Mati po poczatkowym spadku wagi 300g (7,8%) po tygodniu, przybrał teraz 860g przez 2tyg i 3 dni. Nie mam pojecia czy to dużo czy nie..... Ogólnie waga urodzeniowa 3, 84, po 3,5 tyg 4,41....
Dodam, ze mały od jakiegos czsu bardzo krótko siedzi przy cycu, max. 15 minut, a zwykle 10. Raz na ruski rok dłużej. Cyca wypluwa sam, wyglada na najedzonego i zadowolonego. Mlego z piersi to mi az tryska wiec myslalam, ze mały sie najada, ale teraz to sama juz niewiem.:baffled:

Jak to jest u was?
 
Powiedzcie mi, czy taki miesięczny bobas może spać bezpiecznie na brzuszku? Bo on tylko tak śpi, ale w nocy go układam na pleckach bo się boję na brzuszku. :confused:

A jak używacie laktatora? Ściągacie z jednej piersi czy z obu? Ja narazie uczę mojego malucha pić moje mleczko z butelko, bo jak będe musiała wyjść na dłużej, to musi umieć. No i ile tak powinien zjeść za jednym posiedzeniem z tej butli? Boje się, że zaburzę laktację, ściągam raz dziennie i później mu to daję. :confused:
Ja ściągam z obu ale tylko wieczorem, w ciągu dnia w ogóle nie ściągam. W ten sposób mąż też może go w nocy nakarmić i ja nie muszę wstawać ;-). Mały je super na przemian z butli i z piersi. Za jednym posiedzeniem z butli wyciąga ok 100.
 
Ja ściągam z obu ale tylko wieczorem, w ciągu dnia w ogóle nie ściągam. W ten sposób mąż też może go w nocy nakarmić i ja nie muszę wstawać ;-). Mały je super na przemian z butli i z piersi. Za jednym posiedzeniem z butli wyciąga ok 100.

AsiekZ a jakich butli używasz? Też sie zastanawiałam nad takim rozwiązaniem ale boję się, ze mały odzwyczaji się od ssania cyca no bo z butli podobno łatwiej....
 
mi lekarz mowil ze kazdego dnia jak dziecko na butli to dodawac 10 ml
czyli
1 doba 10 ml
2 doba 20 ml
3 doba 30 ml
4 doba 40 ml
itd
w 10 dobie 100 ml co utrzymuje sie do konca pierwszego miesiaca
powiekszanie zaczyna sie od 2 miesiaca
 
Agado u nas waga urodzeniowa 3450, miesiac pozniej - 4700, ale Junior siedzi na cycu i dokarmiany jest flaszka, bo spust ma nieziemski:baffled: na szczescie rosnie tez wzdluz, bo by mi to pulpet siedzial:-) A nie masz w ksiazecke siatek centylowych? Bo generalnie w miesiac 700 - 1000 g, wiec my troche do przodu jestesmy:zawstydzona/y:

Co do lezenia na brzuszku - lezymy, owszem, samochodowy piesek tez wystepuje, ale jakos nie mialabym odwagi pozwolic mu tak spac. Jakos tak odnosze to do siebie - zdrowiej na plecach i na plasko, zwlaszcza jesli chodzi o kregoslup, nie wiem, na ile ma sie to do niemowlakow, ale coz... A glowke utrzymuje przez chwile, jak w pionie mamy go na rekach:-)
 
Ile powinny przybierać maluchy na piersi ? Np. w ciagu tyg. ?
Tutaj położnz mówi, ze ti indywidualna sprawa. Pytam bo mój Mati po poczatkowym spadku wagi 300g (7,8%) po tygodniu, przybrał teraz 860g przez 2tyg i 3 dni. Nie mam pojecia czy to dużo czy nie..... Ogólnie waga urodzeniowa 3, 84, po 3,5 tyg 4,41....
Dodam, ze mały od jakiegos czsu bardzo krótko siedzi przy cycu, max. 15 minut, a zwykle 10. Raz na ruski rok dłużej. Cyca wypluwa sam, wyglada na najedzonego i zadowolonego. Mlego z piersi to mi az tryska wiec myslalam, ze mały sie najada, ale teraz to sama juz niewiem.:baffled:

Jak to jest u was?

Jak przybrał 860 w dwa tygodnie to super, u nas w przychodni powiedzieli mi że taka norma tygodniowa to około 200 gram, czyli przez miesiąc około 1 kg, a minimum co dziecko powinno przybrać w miesiąc to 500 gram.

Ja karmię cyckiem, a że jestem przypadkiem że z drugiej piersi mi równocześnie cieknie, więc to łapię, i potem np. na wieczór dopajamy młodego tym z butli (używam avent tych antykolkowych), wygląda jakby się upił mlekiem :-D;-), i widać że mu to pasi, wtedy w nocy ładnie mi przesypia 5-6,5h:-). Na wieczór z butli po cyckach dopija jeszcze 100 ml jak nie więcej, ale Karol to straszny żarłok i z moim P. się śmiejemy że zawsze musi zobaczyć dno butelki, bo jak nie to jest marudny. Mi pasuje taki układ cyckowy, a czasem butelkowy. No i mam regułę, zawsze najpierw oróżniamy cycki, a ewentualnie potem butla.
 
Ostatnia edycja:
Agado-jak mały je 10-15minut i wypluwa cyca i nie chce więcej ssać i jak jeszcze wytrzymuje te przepisowe3 godziny do następnego ssania to ty się ciesz bo to znaczy że trafiłaś los na loterii....10-15 minut tyle dzidziuś ssie aktywnie żeby się najeść.Niektóre maluszki mogą godzinę wisieć na piersi i się nie najedza bo większą część czasu śpią albo udają że jedzą:tak::tak:.Tak że nie denerwuj sie bo nie masz powodu a jak czujesz się niepewnie to spytaj się pediatry lub położnej oni rozwieją twoje wątpliwości...
 
reklama
mi lekarz mowil ze kazdego dnia jak dziecko na butli to dodawac 10 ml
czyli
1 doba 10 ml
2 doba 20 ml
3 doba 30 ml
4 doba 40 ml
itd
w 10 dobie 100 ml co utrzymuje sie do konca pierwszego miesiaca
powiekszanie zaczyna sie od 2 miesiaca
moje baby od wczoraj wymiotowalo wiec poszlam z nim do szpitala okazalo sie ze jest przejedzone a dawalam mu co 3 godz 120 ml tak napisali na mleku a lekarka wyliczyla ze dostaje za duzo o 350 ml na dobe i stad te wymioty i ponoc liczy sie to tak: 180ml na kg w ciagu doby czyli jak dzidzia wazy przypusmy 3600 to powinna dostawac 630 ml na dobe. teraz lekarka zalecila mu dawac 90 ml co godz i obserwowac jak dalej beda wystepowaly wymioty to mam sie zglosic do szpitala jak narazie jestesmy po 2 karmieniach i odpukac jest ok zobaczymy jak bedzie dalej. Aha i jeszcze dodala ze wie ze nie latwo odmowic dziecku jedzenia jak placze po 2 godzinach o flache ale czasami trzeba dla jego zdrowia.

Caro S bo wiem ze twoja cora tez na butli jest co robisz w sytuacjach kiedy placze z glodu za wczesnie?? co moge podawac malemu miedzy posilkami?? pozdrawiam
 
Do góry