reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

Ja z problemem sie zglaszam...Bedac w szpitalu Simran codziennie po 2 razy robila kupke...Wrocilysmy do domciu a od wczoraj kupki brak...Ostatnia kupka byla wieczorem w poniedzialek...Co robic moze pomozecie????:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

Kochana mi położna mówiła, że jak dziecko karmione piersią niw robi kupy, a zachwuje sie tak jak wcześniej to nic sie nie martwić, może potrwać nawet 4-5 dni
 
reklama
mam ptanko co takie USG bruszka daje? jaką dianoze można postawić? bo nasz maluch wydaje nam się że ma kolki, ale nie jesteśmy pewni, czy po takim USG można coś stwierdzić?
Heh powiem Ci, ze sama bylam zaskoczona, tym bardziej, ze przychodnia panstwowa, pediatra po prostu mu to zrobila...:-) generalnie stwierdzila, ze gaziki sa w jelitach, i cos tam w nerce, dlatego dodatkowo zlecila badanie moczu, nie uslyszalam co, bo Mlody jest cieplolubny, a tu mu jakims zimnym zelem po brzuchu jezdza..wiec sie rozdarl jak dziki:-)

Z kolei ja mam pytanie - placilyscie za usg? Bo sie zastanawiam, czy 70 zl to duzo, czy srednio... jak na ceny tutaj i tak niezle, ostatnio mialam sie wybierac za 150...
 
madzia kupy nie muszą byc codziennie wiec spokojnie

ja tez po wizycie położenj mała przytyła pół kilo od nardzin :-)
 
Madzia, moje nie robiło przez 2 dni, udało się z wysiłkem w trzecim dniu, też się niepokoiłam, ale położna powedziała, że do trzech dni jak dziecko nie robi to nawet lekarz nie zareaguje, a dzieci karmione piersią często tak mają. Tylko bądź przygotowana na prawdziwą bombę ;-) Moje od czasu bomby już się unormowało i teraz robi 1-2 x dziennie.

A my jesteśmy po usg bioderek (tym zalecanym w 6 tygodniu życia), no i mam mieszane odczucia, tzn. wszystko jest ok, tylko mam wrażenie ze bardziej profilaktycznie mam mu zakładać drugą pieluchę, a on się strasznie jak narazie wkurza, to opis badania:

Panewki obu stawów biodrowych prawidłowo wykształcone,
jądra kostnienia głów kości udowych obustronnie obbecne, leżą poniżej lini podstawowej - norma wiekowa,
kąty: staw biodrowy prawy - kąt alfa 67 st, kąt beta 47,
lewy - kąt alfa 71, beta 33.

Stawy biodrowe prawidłowe wg Grafa IA/Ia. Ze względu na objawy kliniczne zalecono podwójne pieluchowanie. Kontrola za 6 tygodni.

Czyli wszystko jest ok, a młody na drugą pieluchę sie tylko wkurza, żal mi go no ale mus to mus, lekarka powiedziała, że to przez jego dużą wagę urodzeniową, i że ciasno mu było u mnie w brzuszku, dodatkowe zalecenia to noszenie na biodrze i leżenie na brzuszku.
A wy już po bioderkach czy przed? I jak to u was wygląda?
 
ja miałam podobnie przy Maksie i ...... pieluchę sobie odpuściłam :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: całej reszty przestrzgałam, układałam jak trzeba i nosiłam na biodrze - na klejnych dwóch kontrolach było wszystko ok - ale nie namawiam do złego;-)
 
skunkanka, chodzi ci o usg brzuszka czy bioderek?? bo jak bioderek, to w rudzie sl robia za darmo w kazda srode :) tylko trzeba miec skierowanire
 
Madzia, moje nie robiło przez 2 dni, udało się z wysiłkem w trzecim dniu, też się niepokoiłam, ale położna powedziała, że do trzech dni jak dziecko nie robi to nawet lekarz nie zareaguje, a dzieci karmione piersią często tak mają. Tylko bądź przygotowana na prawdziwą bombę ;-) Moje od czasu bomby już się unormowało i teraz robi 1-2 x dziennie.

A my jesteśmy po usg bioderek (tym zalecanym w 6 tygodniu życia), no i mam mieszane odczucia, tzn. wszystko jest ok, tylko mam wrażenie ze bardziej profilaktycznie mam mu zakładać drugą pieluchę, a on się strasznie jak narazie wkurza, to opis badania:

Panewki obu stawów biodrowych prawidłowo wykształcone,
jądra kostnienia głów kości udowych obustronnie obbecne, leżą poniżej lini podstawowej - norma wiekowa,
kąty: staw biodrowy prawy - kąt alfa 67 st, kąt beta 47,
lewy - kąt alfa 71, beta 33.

Stawy biodrowe prawidłowe wg Grafa IA/Ia. Ze względu na objawy kliniczne zalecono podwójne pieluchowanie. Kontrola za 6 tygodni.

Czyli wszystko jest ok, a młody na drugą pieluchę sie tylko wkurza, żal mi go no ale mus to mus, lekarka powiedziała, że to przez jego dużą wagę urodzeniową, i że ciasno mu było u mnie w brzuszku, dodatkowe zalecenia to noszenie na biodrze i leżenie na brzuszku.
A wy już po bioderkach czy przed? I jak to u was wygląda?
ja karmie i piersia i modyfikowanym. mala nie ssa tylko musze sciagac...
 
reklama
Madzia, moje nie robiło przez 2 dni, udało się z wysiłkem w trzecim dniu, też się niepokoiłam, ale położna powedziała, że do trzech dni jak dziecko nie robi to nawet lekarz nie zareaguje, a dzieci karmione piersią często tak mają. Tylko bądź przygotowana na prawdziwą bombę ;-) Moje od czasu bomby już się unormowało i teraz robi 1-2 x dziennie.
ja karmie i piersia i modyfikowanym. mala nie ssa tylko musze sciagac...wypluwa...butelke ciagnie az milo tylko mam za malo mleka i dlatego dokarmiam bebilonem ha poczatkowym...ostatnia kupka w poniedzialek wieczorem od tego czasu nic...
 
Do góry