reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

mój Kuba ma już 3 lata i kłopoty ze skórą od zawsze. Stosuję u niego emolium od jakiegoś czasu - dermatolog polecił. Nie stosowałam jeszcze szamponu - ile razy w tygodniu myjesz synkowi głowę?
 
reklama
Spaczyna,my po bioderkach,niestety u nas źle:angry:
A wynik Ia to wszystko dobrze.:tak:
dla zainteresowanych skala Grafa:

Biodra prawidłowe:
Ia - alfa > bądź = 60', beta < 55'
Ib - alfa > bądź = 60', beta > 55'

Ukształtowanie panewki dobre
Kostny brzeg panewki ostry lub tępy
Obrąbek chrzęstny wąski i długi lub krótki o szerokiej podstawie.

IIa - alfa 50'-59', beta >55' - oznaczenie stosowane tylko u dzieci poniżej 3
miesiąca życia. Może być dodatkowo oznaczone "+" lub "-", gdzie:

IIa+ opisiuje się:
Ukształtowanie panewki dość dobre
Kostny brzeg panewki zaokrąglony

IIa- opisuje się:
Ukształtowanie panewki wadliwe
Kostny brzeg panewki zaokrąglony
Obrąbek chrzęstny szeroki obejmujący głowę kości udowej
Obrąbek chrzęstny szeroki obejmujący głowę kości udowej


Biodra dysplastyczne:

IIb - alfa 50'-59', beta > 55' (oznaczenie dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia)
Ukształtowanie panewki wadliwe
Kostny brzeg panewki zaokrąglony
Obrąbek chrzęstny szeroki obejmujący głowę kości udowej

IIc - alfa 43'-49', beta < 70'-77'
Istnieje zagrożenie przemieszczenia głowt kości udowej

IId - alfa 43'-49', beta > 77'
Decentralizacja głowy kości udowej.

III - alfa <43', beta > 77'
Biodro podwichnięte:

IV - alfa <49', beta > 77'
Biodro zwichnięte.
 
ja karmie i piersia i modyfikowanym. mala nie ssa tylko musze sciagac...wypluwa...butelke ciagnie az milo tylko mam za malo mleka i dlatego dokarmiam bebilonem ha poczatkowym...ostatnia kupka w poniedzialek wieczorem od tego czasu nic...
Mi na początek na zaparcia pomogła zmiana mleka na bebilon comfort a karmiłam tak samo jak ty:)
Zuzia ładnie robiła kupę później się popsuło i teraz jest na Nutramigenie i teraz jest ok:)
 
Madzia_Singh my tez jedziemy na bebilonie ha i tak jak dziewczyny pisza,kupa nie musi byc kazdego dnia.U nas czesto nie ma kazdego nia za to nastepnego jak narobi to az po przewijaku splywa:-p
Polozna mi mowila ze nawet 4dni moze nie robic i jest ok.Mnie by to co prawda zaniepokoilo ale coz.
 
moje maleństwo wczoraj pokazało co potrafi - przez dłuższą chwilę sam trzymał główkę. Wcześniej już próbował ją podnosić ale kończyło się po 2 lub 3 sekundach powrotem na ramię a tu bach, nawet mąż zdążył zobaczyć tą gimnastykę :happy2:
może w końcu polubi leżenie na brzuszku
 
Marcel ja go podnoszę do odbicia to się zapiera rączkami o mnie i zaczyna się rozglądać. Potrafi tak kilka minut trzymać głowę. Ale jak położę go na brzuszku to udaje mu się główkę utrzymać bez potrząsania tylko przez kilka sekund max pół minuty. A tak to ją podnoś ale nią tak kiwa.
 
moja probuje trzymac głowe ku mojemu zaskoczeniu i kiwa tak jak te pieski kiedys co kładło sie do aut ;-)
 
Powiedzcie mi, czy taki miesięczny bobas może spać bezpiecznie na brzuszku? Bo on tylko tak śpi, ale w nocy go układam na pleckach bo się boję na brzuszku. :confused:

A jak używacie laktatora? Ściągacie z jednej piersi czy z obu? Ja narazie uczę mojego malucha pić moje mleczko z butelko, bo jak będe musiała wyjść na dłużej, to musi umieć. No i ile tak powinien zjeść za jednym posiedzeniem z tej butli? Boje się, że zaburzę laktację, ściągam raz dziennie i później mu to daję. :confused:
 
reklama
Kamile jak mialam pokarm to sciagalam z jednej i drugiej.Jesli chodzi o jedzenie to moj synio przy wieeeelkim glodzie wsuwa 120ml ale to tylko w nocy jak sie obudzi po parogodzinnej drzemce.Natomiast tak normalnie robie mu 90ml bo to zje na pewno.Smiac mi sie chce bo jak wrocilismy do domku to jadl tylko 60ml i ani kropelki wiecej a teraz maly klpsik dwa razy tyle wsuwa.

A jak jest u Was dziewczynki?pytam te od butli bo z piersi to pewnie trudno ocenic
 
Do góry